matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
espresso, właśnie.. właściwie dlaczego wyszedłeś z bagnetu minolty? a900 to zacne body..

A swoją drogą to PW w sprawie tego co masz na avatarze ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
espresso napisał/a:
Poza tym prawie zawsze były to minolty skończywszy na analogowej 7 (tez elektroniki miała nieco) po D7D od 2004r i chyba to była moja najsympatyczniejsza cyfranka która do dziś się świetnie sprawuje, która poza tym wiele extremalnych warunków przeszła.

A... wtedy to jeszcze porządne puszki robili, nie to co teraz, oszczędności tylko :-/
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Kity używają "lesne dziadki" którzy kupili lustro bo wypada, bo go stać, albo też młodzież która dostała lustro w prezencie i nie maja samodzielnej kaski/lub ich nie stać/lub nie wiedzą co to jest obiektyw....
Jak to czytam to nie wiem czy się śmiać czy płakać...
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
espresso napisał/a:
ps. są też wyjatki
no są, kupują wypasiony sprzęt za xxxxxx złotych a potem szpanują na deptakach z powieszonym na szyi aparatem i chwalą się przed znajomymi jaki to świetny i drogi sprzęt posiadają - sam znam takich osobiście :evilsmile:
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Są też tacy co mają więcej postów na tym forum niż zdjęć przedstawiających coś innego niż swój pokój, widok za oknem lub mur z cegieł. 8-)

Panowie, nie generalizujmy.

ps. Kita używam cały czas i nie uważam się za "leśnego dziadka" ani za ułomną fotograficznie młodzież. ;-)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Effendi napisał/a:
i nie uważam się za "leśnego dziadka" ani za ułomną fotograficznie młodzież.

To zależy ile masz lat chyba ;-) :-P :lol:
Pozdrawiam
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Mam sąsiada, który ma wysokiej klasy wzmacniacz lampowy oraz kolumny głośnikowe. Ale muzyki słucha z podpiętego odtwarzacz MP3. Można? Dlaczego nie?
Powiedziałeś mu, że jest "leśnym dziadkiem"? :-P
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
OK_ slow male porownanie zwyklego kiciaka i tego "gumiaka"

Kit WR jest odrobine mniejszy od Jedynki:


Tylna soczewka WR jest wieksza o okolo 2-3mm i wydaje mi sie, ze troszeczke bardziej wystaje na zewnatrz ( lub jest bardziej wypukla).Przednia soczewka jest taka sama. Pierscien ostrosci WR jest prawie tej samej szerokosci, guma pierscienia ogniskowej to 27mm kontra 20mm zwyklego kita.

Sama kultura pracy WR jest bardziej " przyjemna" -tak "subtelna" (ale moze to dlatego, ze jest jeszcze to szklo nieuzywane).
Metalowy bagnet zaopatrzony jest w uszczelke koloru czerwonego, wiec samo zakladanie obiektywu do body nie powoduje metalicznego "zgrzytu"


Teraz maly tescik na K7
tyl intstrukcji K7 wyglada tak:


A tak wyglada srodek ( wycinek 640x480) - info wg opisu na fotkach:
Przyslona 55mm @ 5.6


Przyslona 8



Winietowanie
18mm - kontrast podciagniety dla uwidocznienia efektu.
Przyslona 3.5



Przyslona 8 :



Dla porownania DA 16-45



Wniosek - jakos nie widze roznicy w rozdzielczosci- moze mala w winietowaniu.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Blesso napisał/a:
Kit WR jest odrobine mniejszy od Jedynki:

udowodnij :!: (wg bojidara mają taką samą długość)

na tym zdjęciu porównawczym masz ustawioną ostrość na 2 różne odległości, a więc tubus wysunięty jest w jednym obiektywie na maxa, a w drugim trochę mniej
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Przepraszam _ pierwsza fotka troche mylaca_ wiec zmienie ja na nowa_ dla uwidocznienia roznicy _ fakt nie tak duzej_mozliwe ze to zludzenie spowodowane uszczelka
PS
Znalazlem suwmiarke - na bardzo "upartego" niecaly 1mm roznicy ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Blesso napisał/a:
Znalazlem suwmiarke - na bardzo "upartego" niecaly 1mm roznicy ;)

mieści się w granicy błędu pomiarowego :?: ;-)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
espresso napisał/a:
ak zauważam, to Kity używają "lesne dziadki" którzy kupili lustro bo wypada, bo go stać, albo też młodzież która dostała lustro w prezencie i nie maja samodzielnej kaski/lub ich nie stać/lub nie wiedzą co to jest obiektyw....


To może ja jeszcze dodam że każdy pijak to złodziej :-P
 

Aliant  Dołączył: 01 Lis 2009
Przymierzam się do zakupu tego obiektywu. Jak sądzicie Panowie- cena 399 zł za ten sprzęt jest dobrą ceną? Brać, czy się jeszcze wstrzymać?
 
Kefir  Dołączył: 17 Gru 2008
To ten sam obiektyw co kitowa II-ka, różni si e tylko uszczelnieniem - tak wyczytałem gdzieś w sieci, ludek jakiś cytował odpowiedź Pentaxa na swoje zapytanie w tym temacie.

Za 399 bym kupił bez wielkiego namysłu. Czasem robię zdjęcia w strasznej zgniliźnie i wilgoci i zawsze mi się ręce telepią ze strachu jak używam Sigmy - choć do tej pory nic się nie stało. Ale jak zgnilizna będzie większa?

Ja tam bym kupił. Oczywiście do uszczelnianego body, ma się rozumieć ;-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
za 399złjesli takiego potrzebujesz (warunki w jakis focisz) i z papierami

ja bym brał

mozna spotkac za 300zł ale rzadiutko

przewaznie chodzą obecnie po 500zł
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Pojawił się nowy teścik
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no i "tak ło" o nim piszą innowiercy :evil:
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
jak by go porównać do innych kitów - to inne to są o półkę niżej :D:D:D
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
adriano210 napisał/a:
jak by go porównać do innych kitów - to inne to są o półkę niżej :D:D:D
Obawiam, że się mylisz. Obecnie najlepszy jest stabilizowany 18-55 Canona.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
no tak ale stabilizowany canona to kosztuje też troszkę więcej niż nasz,
a stary kit canona to nic specjalnego, nowego kitu canona nie testowałem
za to miałem pentaxa 1 i 2, canona zwykłego i olka, oraz nikona. pentax jak dla mnie jest najlepszy, :-B , ale za to wr jako jedyne jest uszczelniony, dla mnie ma to znaczenie
szczególnie jak się mieszka w krainie deszczu i mgły. ale jakoś specjalnie się po niego nie rozpędzam bo od kiedy mam 16-45 to kit leży w szufladzie, a jak biorę drugie body to zakładam nie nie stałkę tym sposobem nie muszę zmieniać szkieł, na syfiastej pogodzie,

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach