sycamor  Dołączył: 10.02.2011
Nie ma za co :-P

Zupełnie spokojnie włożyłem go pod kran z letnia wodą i obmyłem z błota, działa bez zarzutu...

Nawet forumowicz namawiał mnie do nakręcenia filmu z tej operacji, ale nie miałem trzeciej ręki ;-)

Może następnym razem...

S.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
korniszon napisał/a:
tak paplasz i powielasz bazarowe paplupaplu

Zgadza się. Do testów zakupiłem kilka obiektywów (leżą jeszcze u mnie na śmietniku, jak reflektujesz - nikt nie chce wziąć, bo nie wie do czego służy ten Pentax):
m. inn.
1. kit WR - 200zł
2. * - 4500zł
Wyniki testu po opłacie zgodnej z cennikiem ZAIKS z wliczoną amortyzacją użytego sprzętu.

Uzerrr  Dołączył: 13.04.2014
Witam wszystkich!
1szy post na forum. Przepraszam za odkopanie tematu sprzed 3 miesięcy, ale mam pytanie amatora. Odnośnie postu:

opiszon napisał/a:
wojtek_84, nie, to ta sama formuła optycza, jedynie pierwszy kit (czyli DA 18-55 AL) jest zrobiony wg innej, pozostałe są wg nowej formuły optycznej (czyli optycznie DA 18-55 AL II, DA L 18-55 i DA 18-55 WR to jest to samo)

Już trochę poczytałem, m.in.
http://www.dpreview.com/forums/thread/3510136
I chodzi mi o:
"DA 18-55 WR — a weather-sealed version, again the same optics as the DA 18-55 Mk II, with a metal mount and quick-shfit focusing and so forth."

Ale czy jest ktoś tak miły kto ma ten nowszy/lepszy kit i jest mi w stanie powiedzieć jakiś product number tego szkła, jeśli jest coś takiego. Nie wiem jeszcze gdzie kupię K-50 (wypłata już tuż tuż :mrgreen: ), ale wolałbym podać sprzedawcy dokładny model kitu, by nikt nie wcisnął mi poprzedniej serii albo tej z plastikowym mountem. Ostrożności nigdy za dużo.
Pozdrawiam.

Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
Uzerrr napisał/a:
jest mi w stanie powiedzieć jakiś product number tego szkła, jeśli jest coś takiego, ale wolałbym podać sprzedawcy dokładny model kitu, by nikt nie wcisnął mi poprzedniej serii albo tej z plastikowym mountem.

Wystarczy, że podasz sprzedawcy wersję "DA 18-55 WR", kupuj u sprawdzonego sprzedawcy, a raczej Cię nie oszuka. Poza tym wersja WR wyraźnie różni się wyglądem od innych wersji więc sam szybko zauważysz ową różnicę.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Wersja WR dookoła bagnetu ma uszczelkę.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Szczególnie za fotkę :)

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Uzerrr napisał/a:
Nie wiem jeszcze gdzie kupię K-50 (wypłata już tuż tuż :mrgreen: ), ale wolałbym podać sprzedawcy dokładny model kitu, by nikt nie wcisnął mi poprzedniej serii albo tej z plastikowym mountem.

Z tego, co wiem, K-50 występuje w kicie tylko z obiektywem w wersji DAL. Jeśli chcesz mieć metalowy bagnet, musisz kupić aparat i szkiełko osobno.

arQ  Dołączył: 10.03.2011
Uzerrr , bardziej jak bagnet (w końcu to lekkie szkło) w DA-L boli brak QSF

bakulik napisał/a:
Uzerrr napisał/a:
Nie wiem jeszcze gdzie kupię K-50 (wypłata już tuż tuż :mrgreen: ), ale wolałbym podać sprzedawcy dokładny model kitu, by nikt nie wcisnął mi poprzedniej serii albo tej z plastikowym mountem.

Z tego, co wiem, K-50 występuje w kicie tylko z obiektywem w wersji DAL. Jeśli chcesz mieć metalowy bagnet, musisz kupić aparat i szkiełko osobno.

Co wyjdzie drożej, to już sprawdziłem, ale jak już kupuję to się szarpnę. Cenna uwaga, dziękuję.

http://allegro.pl/obiekty...4080807935.html
Hmm, widziałem po sklepach za 600PLN. 400 to normalna cena czy podejrzana?
Raczej kupię w normalnym sklepie, niż wysyłkowo, ale wolałbym się upewnić.

arQ napisał/a:
Uzerrr , bardziej jak bagnet (w końcu to lekkie szkło) w DA-L boli brak QSF

Głównie dlatego właśnie kupuję, po prostu zapomniałem wspomnieć ;)

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Uzerrr napisał/a:
Hmm, widziałem po sklepach za 600PLN. 400 to normalna cena czy podejrzana?

W porównywarkach cen najtaniej jest po 389 zł, np. http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/3458903 (poza pierwszym na liście, który jest w wersji DAL).

Makler  Dołączył: 09.03.2009
Żeby być precyzyjnym to do k-50 w kicie dają czwartą odmianę drugiego 18-55 czyli DAL 18-55 WR taki jak tu: http://www.pentaxforums.c...-5.6-al-wr.html
czyli jak to w DAL okrojoną (QSF, osłona, bagnet) odmianę DA WR, z jej uszczelnieniami i wyglądem poza srebrnym paskiem. Łatwo po tym pasku odróżnić obie odmiany DAL (srebrny) od DA (zielony).

dyniek  Dołączył: 30.08.2014
Witam szacowne grono.
Ja właśnie w trakcie zmiany, z nikona(D90) wskakuję do Waszej piaskownicy. Podpinam się pod temat, bo dotyczy 18-55. Otóż jak się człowiek naczyta testów i opinii, to potem bije głową w ścianę co tu kupić zamiast kita. A potem ogląda na przykład taką galerię, wszystko zrobione kitem 18-55, i nie ma żadnych wątpliwości, że warto :-)
https://www.flickr.com/ph...57612836849011/
W moim przypadku pojawi się w tym tygodniu K-5II plus oba kity i raynox na dokładkę.

dsk  Dołączył: 19.03.2008
Cześć, dyniek!

Bo 18-55 to dobry obiektyw. Przy czym można powiedzieć, że na pełnym otworze jest to używalne szkło, po przymknięciu o działkę jest lepiej, a o dwie jest już całkiem dobrze. I wychodzi nam, że na ogniskowej 55mm warto przymknąć do f/11, a to już całkiem sporo. :-) Na tym polega pierwsza przewaga zooma ze stałym światłem f/2.8.

Lenin  Dołączył: 08.02.2007
dsk napisał/a:
Na tym polega pierwsza przewaga zooma ze stałym światłem f/2.8.

Bo na "długim końcu" trzeba go przymknąć do 4-5,6 a nie 8-11 :mrgreen: Zapomniałeś dodać.

MarWoj  Dołączył: 15.03.2007
dyniek napisał/a:
potem ogląda na przykład taką galerię, wszystko zrobione kitem 18-55, i nie ma żadnych wątpliwości,

Nie wszyscy oddają się onanizmowi sprzętowemu. Są tacy "nienormalni", co fotografują wyciągając ze sprzętu co najlepsze, zamiast marudzić.

jarekzx  Dołączył: 12.11.2014
Pytanko takie :
Do ilu przymykacie swoje kity DAL 18-55WR, ja muszę do 6,3 a najlepiej 7,1 bo jak mniej to mydli ( po kalibracji w body na +8 jest całkiem dobrze )

Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
jarekzx napisał/a:
Do ilu przymykacie swoje kity DAL 18-55WR, ja muszę do 6,3 a najlepiej 7,1

Czyli wszystko się zgadza, tak jak w testach.
Po prostu, żeby otrzymać przyzwoitą ostrość, winietę, CA, to kita trzeba bardziej przymknąć niż lepsze obiektywy.

eagle70  Dołączył: 06.10.2015
Witam
Odgrzebuje temat bo mam taki problem, Kupiłem K5II z kitem 18-55 DA WR ( zielony pasek) i jakość zdjęć jest w porównaniu do zwykłego kita 18-55 II
dużo gorsza ( obiektyw mydli) ciężko ustawić ostrość szczególnie dotyczy to zdjęć krajobrazowych na statywie ( stabilizacja wyłączona) Mam też K5 i jest tak samo. Dodatkowo zauważyłem , że na tych puszkach jakość zdjęć jest gorsza niż na K200D chodzi o ostrość , także dotyczy to obiektywów manualnych Pentax M 50/1,7 i Heliosów, może chodzi o kalibrację ?? Podpowiedzcie co to może być, zamierzam kupić coś z 17-50/2,8 bo WR-em jestem rozczarowany choć myślałem , że w stosunku do 18-55 DA II będzie lepiej.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
eagle70 napisał/a:
może chodzi o kalibrację ??
Zapewne. Zrób sobie prosty test (poszukaj w necie test BF/FF).
eagle70 napisał/a:
zamierzam kupić coś z 17-50/2,8
Tu nie masz specjalnie wyboru, jest Sigma 17-50/2,8 HSM. Świetna cena i jakość.

kojut  Dołączył: 13.04.2011
eagle70, sprawdź czy ostrzy poprawnie w LV. Jak tak, to bez kalibracji się nie obejdzie. Co do 17-50, to tak, Sigma jest chyba najlepszym wyborem jeśli chodzi o stosunek jakość/cena. Są jeszcze Tamrony o identycznych parametrach, tańsze, ale za to trochę gorzej wykonane, na śrubokręt i mają problemy właśnie z kalibracją.

Skocz do: