argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Ja cały czas robię z podglądem 1s i po pierwszym naładowaniu akumulatorek wystarczył na ponad 500 zdjęć.

jaad75 napisał/a:
Ja mam włączony podgląd 5s i też zawsze robię powyżej 500...
Tylko się cieszyć :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja wkurzony wrocilem z malego spacerku......
nie wiem juz co sadzic......
postanowilem pomeczyc troche puszke i robilem tylko na 1.4 2.0 do 2.8
szkla 50mm i 24mm
1 ZDJECIE ! trafione reszta ostrosc niewiadomo gdzie.....
Na jakis niewielkich odleglosciach przedmiotowych jest dosc ok. (swiatlo dzienne) ale na duzych - dramat
obiektyw 70-210 FF 10cm w odleglosciach przedmiotowych 3-4 m
taki k*** bylem ze sformatowalem karte.... - jeszce do tego na spokojnie nie mam kiedy tego sprawdzic....
MAM dosyc ......rece mi opadly bo to juz troche wyniki jakbym aparat mial pierwszy raz w rekach.......
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
A ja wkurzony wrocilem z malego spacerku......
nie wiem juz co sadzic......
Przykre :-/ . Także byłem na spacerku, ale krótkim. 300/4,5 oraz 77 Limited ostrzą dobrze. Na 30 fotek z 77 miałem ze 3, gdzie ostrość gdzieś mi uciekła. 300/4.5 bez pudła.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak, spokojnie, po pierwsze sie nie denerwuj, wesz jak to jest jak się wzburzysz
argawen, gratuluję, cieszę się
Ja też byłem dziś, ale nie na spacerku - wziąłem rower i pojechałem sobie odpocząć, bo już wysiadam. Zdjęcia pokażę wieczorem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ludzie czy ja musze kogos zatrudnic do kupowania aparatu ?!?!!??! zeby k*** miec sprawny sprzet ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A inne szkiełka jak ? w porządku ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
24 , 50 , 70-210 - zle jest FF
10-17 - nikt tego nie stwierdzi :))))
reszta to manuale...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
tref napisał/a:
Fafniak, spokojnie, po pierwsze się nie denerwuj, wesz jak to jest jak się wzburzysz


A ja mu sie nie dziwie bo to jest popelina i tyle... Mialem dwa DSLRy innych firm i nie bylo mowy o FF/BF... :-|

Nie po to sie kupuje dobre, ostre szkla aby potem nie trafiac nimi w punkt... :-x

Pzdr
Spinner
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
24 , 50 , 70-210 - zle jest FF
Kurcze, to niedobrze :-( . Musisz coś mieć w rekach chyba. A na giełdzie było wszystko OK :-(

[ Dodano: 16-01-07, 17:52 ]
Cytat
5D, 3 i szkla...:
:shock: :shock: :shock:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Spinner, nie mówię, że nie ma problemu, tylko, żeby spokojniej do tego podszedł, emocje są przeważnie złym doradcą. Zdrowszy będzie jak postara się podejść do tematu mniej energicznie. A to, że jest kicha to wiemy wszyscy, pozostaje mi tylko współczuć i w miarę możliwości pomóc, gdybym umiał. Po to tu jesteśmy.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Fafniak, wspolczuje :-( Poczekaj, napij sie :-B , zaladuj bateryjke - moze samo przejdzie :?:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:-B - to ja nie moge juz 3 tydzien staram sie wyleczyc gardlo.....
aparat po ladowaniu baterii byl..... :roll:

[ Dodano: 2007-01-16, 18:24 ]
dziwne jest to ze na malych odleglosciach trafia.....
teraz nawet przy halogenach......
a na wiekszych lub tablicy testowej pieprzy kazde ujecie majac przynajmniej 4cm ff a przy wiekszych (2,5m) to nawet 30cm FF
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
tref napisał/a:
Fafniak, spokojnie, po pierwsze się nie denerwuj, wesz jak to jest jak się wzburzysz


A ja mu się nie dziwie bo to jest popelina i tyle... Mialem dwa DSLRy innych firm i nie bylo mowy o FF/BF... :-|

Nie po to się kupuje dobre, ostre szkla aby potem nie trafiac nimi w punkt... :-x

Pzdr
Spinner

Moze jednak C.....:)?? Ale FF
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek, - nie stac mnie na przesiadke...
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
:-B - to ja nie moge juz 3 tydzien staram się wyleczyc gardlo.....
aparat po ladowaniu baterii byl..... :roll:

[ Dodano: 2007-01-16, 18:24 ]
dziwne jest to ze na malych odleglosciach trafia.....
teraz nawet przy halogenach......
a na wiekszych lub tablicy testowej pieprzy kazde ujecie majac przynajmniej 4cm ff a przy wiekszych (2,5m) to nawet 30cm FF

No to jaja, takie wady to juz zakrawaja na cyrk. I to ma byc puszka semi pro....tym by sie zupelnie nie dalo reporterki robic na szybko i z mala GO! Moze faktyznie nie warto inwestowac w Pentaxa system, i zakupic za jakis czas FF 5D plus jak Spiner napisal 3 szkla, jakies USM stale i koniec....ale moze Ci sie uda to jakos rozwiazac. Zycze sukcesu, nie ma jak klin w LX pewnie, nie?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
W zyciu bym nie zarabial Pentaksem... Do zarabiania w reporterce MUSZA byc dwa jasne i szybkie, pewne zoomy plus ew. cosik na okrase, jesli sie lubi np ultraszeroko, portretowo czy supertele... I finito... Nie ma czasu na sentymenty...

Pzdr
Spinner
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Alek, - nie stac mnie na przesiadke...

Wiesz, masz 67 do roboty, zostawic na jakis czas LX plus kilka manuali na slajdy czy nie wiem co tam focisz i np zakupic za jakis czas 5D (w USA juz za 2400$ sa), EF 50 i 100 albo 85mm i jakis szeroki, tu gorzej. Pytanie za ile jeszcze 5D spadnie do ceny np 4000zl, pewnie nigdy wiec to sa lata zeby miec te okolo 13M za 3500zl, i co najgorsze w przeciwienstwie do slajdow zeby zyskac na nowszym body, wiecej pixeli itd znow trzeba kupic aparat, a nei zalozcy lepszy film...Inna sprawa ze pewnei sie nie odczuej roznicy miedzy FA 50mm 1.4 a EF 1.4 i byc moze 77 Lt np jest lepszy od 85/100 USM. A na pewno 31 wypada duzo lepiej niz szerokie Canona, zwlaszza w tej cenie co jest.... Ale ja chyba bredze.. piszac cos takiego. Coz moze to choroba wieku dziececego tylko.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek,
1 - ja juz na fotografii nie zrabiam...(no moze jezeli w TVP bedzie sie zle dzialo....)
2 - Canon nie ma takich ultra szerokich szkiel za rozsadna kase (10-17 fisheye)
3 - wydatek prawie 30 tys. nie wchodzi w gre....

Sadze ze K10D da sie doprowadzic do pozadku.....ciekaw jestem kiedy pentax wypusci jakies info o tych klopotach i co zrobi.....
Mi ta sprawa nie wyglada to jednak na korekcje firmware-owa....
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
W zyciu bym nie zarabial Pentaksem... Do zarabiania w reporterce MUSZA byc dwa jasne i szybkie, pewne zoomy plus ew. cosik na okrase, jesli się lubi np ultraszeroko, portretowo czy supertele... I finito... Nie ma czasu na sentymenty...

Pzdr
Spinner

No wlasnie! Pytanie tylko czy np nowe zoomy PEntaxa to zalatwia, bojak beda b szybkie i pewne to powinno byc ok , tylko ze prasa pewnie i tak nie kupi majac C i N. Inna sprawa ze taka fotografia mnie nie interesuje specjalnie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek, - ja che aparatem robic to co lubie......czyli focic troche inaczej ....na tyle na ile mi sie uda.....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach