argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Parę fotek z K10D na ISO 800 i 1600
Dzisiejszy test wyższych ISO, fotki robione na F 50/1.7 na f 2.0. Powiem tak, dla mnie jak najbardziej zadawalające. Tylko dziwne mieszane światła miał bratanek w pokoju.
ISO 1600

ISO 1600

ISO 800
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
szkoda ze pomniejszone... bo gdzies ziarno przez to ucieklo.... jakiegos cropa ciemnego fragmentu wrzucisz?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zaraz spróbuję

[ Dodano: 15-01-07, 19:32 ]
Wrzuciłem
ISO 800

ISO 1600
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
dzieki za fotki Argawen :-B :-)
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Oo... to to jest ten zniesławiony szum k10? Fajny, biorę.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
szumi jak cholera ;-) a, swoją drogą, świetny obiektyw. Włosy na cropie, widać prawie każdy. No i szacunek dla aparatu i jego elektro-bebechów - tyle detali przy takiej czułości... Na wiosnę/lato chyba czeka mnie zakup. :-B
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
cypis ano fajny obiektyw. Leć na alledrogo MKw sprzedaje ;)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zaraz jeszcze wrzucę dwa cropy, bo milo prosił o ciemniejsze partie. Nie doczytałem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Zaraz jeszcze wrzucę dwa cropy, bo milo prosił o ciemniejsze partie.
Parę fotek z wiecu Samoobrony będzie OK.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
To wrzucam
ISO 800

ISO 1600
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
argawen napisał/a:
Zaraz jeszcze wrzucę dwa cropy, bo milo prosił o ciemniejsze partie.
Parę fotek z wiecu Samoobrony będzie OK.


LOL :)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
argawen napisał/a:
Zaraz jeszcze wrzucę dwa cropy, bo milo prosił o ciemniejsze partie.
Parę fotek z wiecu Samoobrony będzie OK.


I cropa z krawata Endrju L.... :lol:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Nie jest zle, choc i tak widac ze zastosowali jakis silniejszy algorytm odszumiajacy. Ale i tak szkoda moim zdaniem ze z iso 3200 zrezygnowali...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
milo napisał/a:
Nie jest zle, choc i tak widac ze zastosowali jakis silniejszy algorytm odszumiajacy. Ale i tak szkoda moim zdaniem ze z iso 3200 zrezygnowali...

Nie szkoda. Iso1600 już ciężko nazwać użytecznym, po co więc zostawiać ustawienie, które daje jakość nie do przyjęcia. Jak się uprzesz, to zawsze możesz niedoświetlić RAW i pchnąć iso o tę jedną działkę, a jpegi 3200 to i tak nieporozumienie... Za to szkoda, że zrezygnowali z iso 50...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
Nie jest zle, choc i tak widac ze zastosowali jakis silniejszy algorytm odszumiajacy. Ale i tak szkoda moim zdaniem ze z iso 3200 zrezygnowali...
Ptaszki ćwierkają, że pierwszy update firmware rozszerzy zakres o 50 i 3200.

jaad75, IMO 1600 jest użyteczne - bardzo ładnie się odszumia (wyłącznie na etapie konwesji RAW->JPG, nawet nie potrzebuję później wynalazków typu Neat Image). Tylko trzeba dobrze naświetlić scenę, co nie jest dziwne.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
update firmware będzie rozszerzy zakres o 50
To miłe :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ludzie. Wy się musicie na trochę przesiąść na kompakty. Przy tym iso 1600 to szum jak u mnie w Fuji na 200. Jesteście szumofobami jakimiś?
Pozdrawiam.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Ludzie. Wy się musicie na trochę przesiąść na kompakty. Przy tym iso 1600 to szum jak u mnie w Fuji na 200. Jesteście szumofobami jakimiś?
Oczywiście. A Bronek dodatkowo jakiś czas temu zapisał się do Anonymous Pixel-Peepers.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ptaszki ćwierkają, że pierwszy update firmware rozszerzy zakres o 50 i 3200.

jaad75, IMO 1600 jest użyteczne - bardzo ładnie się odszumia (wyłącznie na etapie konwesji RAW->JPG, nawet nie potrzebuję później wynalazków typu Neat Image). Tylko trzeba dobrze naświetlić scenę, co nie jest dziwne.

Z tego co wiem to była plota, przez Czechów puszczona, a przykłady pochodziły z puszek z firmware 0.34, czy 0.32...
Co do użyteczności iso 1600 to owszem, zgodze się, że przy jasnych, dobrze naświetlonych scenach jest jak najbardziej do przyjęcia - czyli np. w sporcie się przyda, ale już np. do fotografowania ciemnych koncertów niestety nie... Wtedy, oprócz szumów jako takich, dochodzi jeszcze ich pasmowa faktura (czyli słynny "banding";)) - mam nadzieję, że to firmware faktycznie załatwi...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A Bronek dodatkowo jakiś czas temu zapisał się do Anonymous Pixel-Peepers.


Składki jakieś się tam płaci? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach