pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Popatrzcie sobie na prawdziwe szumy, bez cropa, bo mój aparat nie pozwala na robienie zdjęć w 1600ISO w pełnej rozdzielczości:
http://img406.imageshack....dscf0038rx8.jpg
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pawelek-79, nie gadaj, tylko pędem leć do kota, jedna wtyczka jest poza gniazdkiem, ale szybko sprawdz końcówkę drugiego kabelka...
bo może zostać tylko futerko
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79, - :mrgreen: ile flimon czarny ma ?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Ludzie. Wy się musicie na trochę przesiąść na kompakty. Przy tym iso 1600 to szum jak u mnie w Fuji na 200. Jesteście szumofobami jakimiś?

pawelek-79: O, to, to! Jak zobaczyłem te cropy i wypowiedź "Iso1600 już ciężko nazwać użytecznym" to zupełnie nie wiedziałem osohozi :-D To mówi posiadacz hybrydowego olka, który odszumiał zdjęcia z ISO 400 i też były fajne. Jakbym całe życie miał ogląć cropy to bym dał se siana z fotografią. To już wolę Kropę u nas z ratusza w Łodzi. Szum jest be, jeśli paskudzi zdjęcie (wydrukowane, w formacie, który będziemy oglądać) i koniec.

[ Dodano: 2007-01-16, 09:38 ]
Pokazał bym Wam szumy z mojego Olka, ale obawiam się, że niektórzy mogli by tego nie wytrzymać :)

[ Dodano: 2007-01-16, 09:49 ]
Ech, a co mi tam :) ISO 400:


Ja bym tego nie określił jako nieużywalne, a sądzę, że taka kasetka przy 1600 szumi mniej (niedługo sprawdzę :-) ). Btw, a propos dyskusji o SR, dacie wiarę, że robiłem to z ręki, kompaktem bez SR? Właśnie pierwszy raz spojrzałem teraz w EXIF-a :shock: No jestem pod swoim własnym wrażeniem :mrgreen: O ile pamiętam, oparłem się tylko o jakiś murek celem stabilizacji.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
pawelek-79 napisał/a:
Ludzie. Wy się musicie na trochę przesiąść na kompakty. Przy tym iso 1600 to szum jak u mnie w Fuji na 200. Jesteście szumofobami jakimiś?
Pozdrawiam.

Święte słowa. Tak było i u mnie. Z tym, że na odbitkach 15x21 z ISO200 i tak nie było widać, więc ten cały szum to bicie piany i zabawa dla onanistów.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wreszcie ktos tutaj rozsadnie pisze... :lol:

Pzdr
Spinner
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
vesper, nie przestajesz mnie zadziwiać :mrgreen:
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Czy istnieja oficjalne szkoly (srednie, wyzsze), w ktorych mozna ksztalcic sie na szumofoba? :mrgreen: vesper dobrze nadala :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ech..wychodzi na to, ze jestem jakimś szumofobem :cry: . Jestem bardzo daleki od tego. Pokazałem tylko fotki na wysokim ISO, by pokazać, że są OK i nie trzeba się przejmować jakimiś testami.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
argawen, spoko, nie jesteś. Wyświadczyłeś uprzejmość ciekawskim i tyle.
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Bronek napisał/a:
argawen, spoko, nie jesteś. Wyświadczyłeś uprzejmość ciekawskim i tyle.

Dokladnie tak jak skazal Bronek!!! Moze w koncu, powoli acz jednak, ludzie zaczna leczyc sie z tej obsesji 'SZUM JEST WSZEDZIE' :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
argawen, spoko, nie jesteś
Cieszę się, że tak sądzisz :-)

[ Dodano: 16-01-07, 13:45 ]
zigger napisał/a:
'SZUM JEST WSZEDZIE'
Następne dobre motto :-)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
argawen napisał/a:
jestem jakimś szumofobem

Wręcz odwrotnie, pokazałeś, że są to dobre zdjęcia.
Jak ktoś chce szumów, to służę:
http://www.imaging-resour.../OS1000THMB.HTM
Wiem, że to nie lustro ale za to szumy ...
I ISO 3200 jest. :-)
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
argawen napisał/a:
zigger napisał/a:
'SZUM JEST WSZEDZIE'
Następne dobre motto :-)

:mrgreen: taa, fakt, nad tym mozna zastanowic sie przez chwile :mrgreen:

A osoby ktore uwielbiaja wysokie czulosci moze beda zainteresowane tym, co jest w linku
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5324 Tylko czy to prawda? :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
dickkett napisał/a:
http://www.imaging-resour.../OS1000THMB.HTM
Wiem, że to nie lustro ale za to szumy ...
I ISO 3200 jest.

No własnie. Może szumy jak na nielustro i 3200ASA nie takie duże na pierwszy rzut oka, ale odszumianie tak silne, że aż cała fotka nieostra!

[ Dodano: 2007-01-16, 14:50 ]
Fafniak napisał/a:
ile flimon czarny ma

8 miesięcy. A ile waży, to nie wiem. Wzrostu małego jamnika (tylko łapki trochę dłuższe :mrgreen: ). Nie wiem, o co konkretnie chodziło, więc odpowiadam na wszystkie możliwe do uzyskania pomiary. IQ nie mierzyłem.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
IQ nie mierzyłem.

Boisz się? ;-)
pozdrowienia od Murmura :-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Maciek napisał/a:
Boisz się?

No jasne.
argawen napisał/a:
Następne dobre motto

Chyba wrzucę sobie do czytnika news.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79, - 8 miesiecy....a atakuje nogi pod koldra ?! :-P :mrgreen:
Maciek, - murmur jest bardzo podobny do naszej kotki.... :mrgreen:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
a atakuje nogi pod koldra ?!

To jakaś kocia mania jest? A miałem nadzieję, że mojego wymienię z tego powodu z tytułu rękojmi ;-) Całe szczęście, że upodobała sobie raczej nogi mojej Pani (czemu w sumie się specjalnie nie dziwię).
Fafniak napisał/a:
murmur jest bardzo podobny do naszej kotki....

Bo to też kotka tylko ma pewne problemy z seksualnością, he he - jak się urodziła, to właściciel źle ocenił a nim była gotowa na zabranie to już się wkręciliśmy, że to kot i tak teraz trochę jej mieszamy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
To jakaś kocia mania jest?
z tego co wiem to dosyc czeste :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach