folab  Dołączył: 31 Sty 2007
To jest ten sam obiektyw 50/1,4 ta sama przysłona 2,5,ostrośc ustawiana na drzewo obok białego domu ,zobacz że K 7 ostrzy znacznie bliżej a w obydwu przypadkach pierścien ostrości dobił do końca.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Serio nie widzę - oglądam po zmniejszeniu do rozdziałki k100 - i porównuję komin ten dalszy
i drzewo ( pomijam fakt że to nie najlepszy model - ruch wiatru itp. ) , i dla mnie komin z k7 nawet ostrzejszy . Ogrodzenie metalowe z murkiem lewy kraj kadru - tu się zgodzę k100 ostrzej .
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Folab -a nie mylisz GO z roznica w odwzorowaniu szczegolow przez matryce ?
Zwroc uwage na lampe po lewej stronie ( na tle drzewa) - Ta na K100 jest rozmyta a na K7 ostra- ale moze to wynikac wlasnie z wiekszej ilosc pixeli i pozniejszej obrobki w sofcie? (resampling)
Kominy na budynkach raczej porownywalne w szczegolach. Ten metalowy plot z uszczerbkiem na bialym budynku faktycznie bardziej rozmyty na K7 ale za to frontowa sciana bialego budynku bardziej szczegolowa na K7 ( pewnie z innego doswietlenia przez K100) . Czasy ktorymi wykonales fotki troche sie roznia ?
Za to na K100 wieksze aberacje ;)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Blesso, Jakim cudem ostra lampa po lewej skoro ustawiałem ostrośc pięcdziesiat metrów dalej? Widzę że K100D ustawiła dalej niz K7.

[ Dodano: 2009-07-28, 19:32 ]
Blesso napisał/a:
ale moze to wynikac wlasnie z wiekszej ilosc pixeli i pozniejszej obrobki w sofcie?

Absolutnie nie ,ta lampa na K100 poprostu wylaciała poza GO,przecież to widac.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Kabel telefoniczny(?) - lepiej widoczny na K7 a biegnie tuz przy drzewie. Pierwszy komin lepiej "rozpoznawalny" na K7 . Boczna sciana bialego budynku - widac pionowe "panele" na calej wysokosci. Drugi komin rowniez bardziej szczegolowy na K7.
Fotka z K100 jest jasniejsza- na fotografowanym drzewie wyciagniete troche wiecej szczegolow dzieki temu.
Zastanawiajacy jest mur(z czerwonej cegly) tuz przy prawej krawedzi fotki,na K7 tez .....lepiej widoczny ;)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Ta z K100 jest prześwietlona o 0,3 ev,przyciemniłem na krzywej w PSie,dlatego ta fotka gubi trochę szczgułów . Ale jak byk jest widoczne że ostrośc jest ustawiona na ostatni plan w k100 a w k7 znacznie bliżej.
Kurcze,przecież ja wysyłałem K100 z tym obiektywem do APOLLO pewnie dostroili go do kasetki i teraz mam problem :-/ .

[ Dodano: 2009-07-28, 22:41 ]
Blesso napisał/a:
Zastanawiajacy jest mur(z czerwonej cegly) tuz przy prawej krawedzi fotki,na K7

wszystko co jest bliżej jest ostrzejsze na k7 ,bo pewnie przekalibrowali go(obiektyw 50/1,4) i nawet nie napisali w karcie gwarancyjnej że to zrobili.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
folab, a robiłeś zdjęcia tym obiektywem na K10D i K20D? Może lepiej porównaj sobie wyniki z tymi body?

BTW. ile czasu spędziłeś już z K-7 na fotografowaniu? Ile spędziłeś przed komputerem porównując ją 1:1 z K100D? Najpierw wymieniasz sprawne body, po czym okazuje się, że jednak obiektyw nawala. Teraz ta hipoteza z inną odległością matrycy... Zaczynam się martwić, że to już o jakąś paranoję i nerwicę natręctw zaczyna zahaczać... :evilsmile:

Go shooting, Luke, go shooting!

[ Dodano: 2009-07-28, 23:19 ]
folab napisał/a:

wszystko co jest bliżej jest ostrzejsze na k7 ,bo pewnie przekalibrowali go(obiektyw 50/1,4) i nawet nie napisali w karcie gwarancyjnej że to zrobili.


No to wydrukuj sobie tablicę testową, aparat na statyw i ew. skoryguj w body - masz możliwość dla wielu szkieł oddzielnie.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Na bliską odległośc obiektyw jest skorygowany z K7 i z K100 tak samo tylko na duże odległości z K7 ostrzy przed.
rjan napisał/a:
a robiłeś zdjęcia tym obiektywem na K10D i K20D?

A po co ?

[ Dodano: 2009-07-29, 07:02 ]
rjan napisał/a:
to już o jakąś paranoję i nerwicę natręctw zaczyna zahaczać...

Pracuje często na otwartej przysłonie ,lekkie przesunięcie psuje ostrośc .
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
folab napisał/a:
rjan napisał/a:
a robiłeś zdjęcia tym obiektywem na K10D i K20D?

A po co ?

A po to, by porównać z K100D i K-7. Przesiadłeś się na maszynę, której matryca stanowi olbrzymi przeskok w porównianiu do tego, co miałeś do tej pory. Porównanie z wynikami na KxxD może Cię nieco uspokoić ;-)

folab napisał/a:
Na bliską odległośc obiektyw jest skorygowany z K7 i z K100 tak samo tylko na duże odległości z K7 ostrzy przed.


Testowałeś na statywie i wg odpowiednich przykazań? Bo tylko to może być miarodajne. Wszelkie testy z ręki na innych obiektach niż tablica nie dadzą dobrych wyników.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
rjan napisał/a:
Testowałeś na statywie i wg odpowiednich przykazań? Bo tylko to może być miarodajne. Wszelkie testy z ręki na innych obiektach niż tablica nie dadzą dobrych wyników.

Na statywie na obiekt płaski i trójwymairowy po kilka serii każdym korpusem ,wyniki były bardzo podobne,robiłem też testy praktyczne,portret z bliska.

Dziękuję za zainteresowanie sprawą ale chyba nie doczekam się aż ktoś zrozumie o co mi chodzi ,na razie dowiedziałem się że mam super nowoczesny korpus i dlatego nie mogę uzyskac ostrosci na nieskończonośc,starsze to potrafią :evil:
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
To chyba nie tak , każdy radzi sprawdzić na pewnych obiektywach i w pewnych warunkach ,
bo nie raz było tak że ktoś testował pytał a dopiero potem wychodziło że obiektyw miał defekt
albo że były inne przeszkody . Nikt nie wyklucza też że Masz wadliwy korpus , ale żeby do tego dojść trzeba kilku warunków , a czy sprawdziłeś na jednym obiektywie nie korygowanym z k100 ? Bo z T17-50 wyszło że upadł , 50 1,4 mógł być korygowany w serwisie , czyli podstawy do oceny K7 kruche .
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Został jeszcze 90/2,8 :-P . No i KIT :-D
Próbowałem właśnie sprawdzic jak pracuje K7 na Kicie....nie da się sprawdzic,mydło w całym zakresie tak że nie wiem gdzie jest ostro. :->
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
folab użyłeś KIT-a I z kompletu z K100d?
Pamiętasz, że Pentax wypuszczając K20d wprowadził KIT-a II, bo KIT I nie wyrabiał z 14,6 megapixelową matrycą?
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
folab napisał/a:
Na statywie na obiekt płaski i trójwymairowy po kilka serii każdym korpusem ,wyniki były bardzo podobne


Stary, a na tablicy do korekcji AF próbowałeś? Tak, byś miał podziałkę i mógł dokładnie określić wyniki?
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
jack napisał/a:
folab użyłeś KIT-a I z kompletu z K100d?

Nie ,Kita 2 WR ten też jest nędzny w porównaniu do 50/1,4 czy Tamrona 17/50 ,zwłaszcza na matrycy 14 mgp.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Zepsuty aku od K7.
Nową baterię od k7 od razu zapakowałem do korpusu zamiast naładowac ,zrobiłem może trzydzieści fotek i padła,nie byłem zdziwony, naładowałem i bawiłem się aparatem dalej jednak nie zrobię więcej jak dwieście może dwieście pięcdziesiąt fotek,rozumiem że nie ma możliwości odświeżenia tego aku? :evil:
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Poczekaj- rozładuj do padu, poczekaj, jak się trochę odbuduje rozładuj do padu, i trzeci raz-dopiero jak się nie wzbudzi- zostaw w ładowarce na całą noc, wyjmij rano na parę minut (o ile ładowarka pokaże full) i zapnij z powrotem do ładowarki, jak pokaże full foć do totalnego zera i zobacz ile wyjdzie-jak nie da rady 800 fotek zgłoś uszkodzoną baterię-ale nie wierzę :-B moja w tej chwili ma 700 zrobionych po pierwszym ładowaniu (część z lampą) i jakie 20min filmu i nie chce umrzeć-(ładowałem właśnie w wyżej wymieniony sposób) :shock:
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Bła już trzy krotnie ładowana,ale sprubuje tak jak piszesz.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Baterie litowo jonowe nie mają aż tak widocznego efektu pamięciowego i nic im nie pomaga cudowanie z rozładowywaniem do końca i długim ładowaniem: http://pl.wikipedia.org/w...r_litowo-jonowy
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
czyli zepsułem :-/
Z drugiej strony skoro te aku nie wymagają formowania to nie powinienem uszkodzic ,przecież nie mają efektu pamięci,a jednak sprzedawca powiedział że jeżeli nowe aku nie naładuje najpierw to prawdopodobnie uszkodze je.W instrukcji jest napisane aby najpierw naładowac.Zamówiłem drugi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach