Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
folab napisał/a:
nie ma możliwości odświeżenia tego aku?
Bez ładowania oddzielnego każdej celi prawdopodobnie nie. Akumulator wymaga prawdopodobnie tzw. balansowania, czyli naładowania każdej celi oddzielnie do maksimum jej pojemności. Jest to najbardziej uprzykrzająca życie i zmniejszająca trwałość cecha akumulatorów litowych - oczywiście tych złożonych z dwóch, lub trzech cel. Nierówna pojemność powoduje rozładowanie słabszej i niedoładowanie mocniejszej. Podobne zjawisko, jak przy bateriach z kilku różnych paluszków w K100.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Jest możliwośc zareklamowania akumulatora ?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Cytat
czyli zepsułem :-/
Wydaje mi się, że gdyby użycie akumulatorka bez pierwszego ładowania powodowało jego zepsucie, to w instrukcji byłoby to zaznaczone dość bardzo wyraźnie.

[ Dodano: 2009-08-05, 21:59 ]
folab napisał/a:
Jest możliwośc zareklamowania akumulatora ?
Powinno się udać, jak nie na gwarancji to przez niezgodność towaru z umową.
Akumulatory się co prawda zużywają z czasem, ale nie w ciągu niecałego miesiąca.
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Baterie Litowo jonowe nie mają efektu pamięci ale są tylko pre-ładowane.Pełną pojemność i sprawność uzyskują po 2-3 ładowaniu(pojemność się sukcesywnie zwiększa), i warto je opróżnić do dna, bo preładowanie nie daje im wzorca pojemności-kilkakrotnie już tak baterie litowo-jonowe ratowałem skutecznie :-) -po tych pierwszych ładowaniach już można spokojnie doładowywać w dowolnym momencie. :-B
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Dwie rzeczy irytują mnie w K7 (w porónaniu do K100),ogólna bladośc zdjęc oraz nie ładne oddanie koloru skóry (różowa mocno).Obydwie wady są nie do usunięcia przy wywołaniu RAW. Będę musiał się przyzwyczaic.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
folab napisał/a:
ogólna bladośc zdjęc
Bez komentarza
folab napisał/a:
nie ładne oddanie koloru skóry (różowa mocno)
Nieładne ? Może zły WB Po prostu inna matryca. Od tego są programy do obróbki lub soft w aparacie.

[ Dodano: 2009-08-23, 12:44 ]
folab napisał/a:
są nie do usunięcia przy wywołaniu RAW
Bez komentarza.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
argawen napisał/a:
folab napisał/a:
ogólna bladośc zdjęc
Bez komentarza

Kolory z K100 są pełniejsze.
argawen napisał/a:
Nieładne ? Może zły WB Po prostu inna matryca. Od tego są programy do obróbki lub soft w aparacie

Robiłem na RAW.
argawen napisał/a:
folab napisał/a:
są nie do usunięcia przy wywołaniu RAW
Bez komentarza

Popatrz na zdjęcie twarz czerwona a tło już lekko zielone.

Parametry zdjęcia -ISO 1250,125s,lampa błyskowa.
Może to lampa jest odpowiedzialna za kolor skóry,w pokoju były żarówki włączone,dosyc wysoka czułośc ,tyle że nigdy nie miałem takiego problemu z kasetką.

Właściwie to źle zacząłem ,chcę zapytac czy podzielacie moje spostrzeżenia i ewentualnie podpowiedzieli jak wywołac RAWa aby lepiej to wyszło.Mam doświadczenie z wołaniem RAW z kasetki ,ale z K7 nauka po częsci od nowa się zaczyna.

 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
folab napisał/a:
Dwie rzeczy irytują mnie w K7 (w porónaniu do K100),ogólna bladośc zdjęc oraz nie ładne oddanie koloru


Po pierwsze, kalibrator, po drugie książka, po trzecie, poznaj program, z którym pracujesz lub dobierz taki, na którym będzie Ci łatwiej. Ludzie zbyt często brak w swoich umiejętnościach zrzucają na sprzęt.
1) To, że każdy dziś może kupić aparat to nie znaczy, że każdemu wyjdą od razu dobre zdjęcia.
2) To, że każdy może dziś pisać nie znaczy, że nie powinien więcej czytać ;-)

argawen napisał/a:
Bez komentarza.


Właściwie wszytko na ten temat ;-)

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
folab napisał/a:
Obydwie wady są nie do usunięcia przy wywołaniu RAW.

To jest trzecia z trzech prawd ks.prof.Tischnera :mrgreen:

Moim zdaniem to efekt działania WB, który w K7 też można "kalibrować" na parę różnych sposobów. Po obróbce powyższego jpg w PSE (autolevels) kolory dyskretnie się zmieniły, a drzwi w tle stały się białe.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
folab napisał/a:
Dwie rzeczy irytują mnie w K7 (w porónaniu do K100),ogólna bladośc zdjęc oraz nie ładne oddanie koloru skóry (różowa mocno).Obydwie wady są nie do usunięcia przy wywołaniu RAW. Będę musiał się przyzwyczaic.

Przyzwyczaić, albo pobawić się poziomami i warstwami w PS. Wszystko jest do zrobienia.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
folab napisał/a:
Kolory z K100 są pełniejsze.
Inne kolory wynikają raczej z rodzaju matrycy, nie aparatu. Jeden ma CCD, drugi CMOS.
Mnie także bardziej podobały się kolory z CCD, ale pogodziłem się z tym. Można to zmienić w programie.

[ Dodano: 2009-08-23, 13:08 ]
Jacek S napisał/a:
kompresja mjpg pozwala na wydobycie z filmu dobrej jakości stopklatek.
I zapisanie do jpg.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Benek napisał/a:
Przyzwyczaić, albo pobawić się poziomami i warstwami w PS.


Folab ma na razie problemy z opanowaniem podstawowych suwaków. Nie strasz go warstwami ;-)

[ Dodano: 2009-08-23, 13:20 ]
Benek napisał/a:
Przyzwyczaić, albo pobawić się poziomami i warstwami w PS.


Folab ma na razie problemy z opanowaniem podstawowych suwaków. Nie strasz go warstwami ;-)

argawen napisał/a:
I zapisanie do jpg.

Albo zapisać guzikiem AEL z poziomu aparatu albo rozbić na klatki programem do montażu i wybrać jak ktoś coś potrzebuje. W każdym razie mjpg nadaje się do tego lepiej niż mpg czy inny divix. Ale to nie ten wątek. Pozdr

 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
pawelek-79 napisał/a:
co udało mi się zrobić komendą autolevels i auto color correctiona w PSE 7.

Proponujesz mi funkcje ,których działanie jest nie przewidywalne ,to dobre dla laika.
Zabawa w PSie odpada,wiem że mogę tam zrobic wszystko,ale nie nadaje się do obróbki kilkuset fotek ze względu na czas (warstwy,itp)
argawen napisał/a:
Mnie także bardziej podobały się kolory z CCD, ale pogodziłem się z tym. Można to zmienić w programie.

Zwiększanie nasycenia barw programem zawsze źle się kończy,następuje ich przesycenie i to bardzo szybko.
Jak sobie wyobrażacie korektę czerwonej gęby na kilkuset zdjęciach :!: Programy do RAW nie dadzą rady ponieważ zmieniając czerwony na buzi zmieniamy również pozostałą częśc zdjęcia i na przykład kolor żółty robi się zielony a twarz dopiero zaczyna miec odpowiedni kolor.
Zastanawiam się raczej czy nie zadziałała automatyczna korekcja do światła żarowego,ewentualnie wynika to z wysokiej czułości i zarejestrowaniu się dwóch rodzajów świateł ,błyskowego i żarowego.Mogę wywołac dwa razy ,raz na twarz i raz na tło a potem połączyc w PSie,ale to bez sensu.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
folab napisał/a:
argawen napisał/a:
folab napisał/a:
ogólna bladośc zdjęc
Bez komentarza

Kolory z K100 są pełniejsze.


Przecież nie od wczoraj wiadomo że CCD na lepsze kolory a CMOS mniejsze szumy. Sam to widzę po przesiadce z k10d na k20d. Coś w tym jest.

folab, jak Ci za dużo różu to go trochę odejmij w postprocessie, wiadomo że lepiej żeby od razu było dobrze ale idealnie nigdy nie będzie :->

[ Dodano: 2009-08-23, 15:35 ]
Cytat
Jak sobie wyobrażacie korektę czerwonej gęby na kilkuset zdjęciach :!: Programy do RAW nie dadzą rady ponieważ zmieniając czerwony na buzi zmieniamy również pozostałą częśc zdjęcia i na przykład kolor żółty robi się zielony a twarz dopiero zaczyna miec odpowiedni kolor.
i to rzeczywiście jest problem :-|
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
folab napisał/a:
Jak sobie wyobrażacie korektę czerwonej gęby na kilkuset zdjęciach :!:

Bardzo prosto i szybko , odpowiednie ustawienie przed pstrykiem , już w K20 jest dużo możliwości , podejrzewam że w K7 jest nie mniej .
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
gezeb napisał/a:
Bardzo prosto i szybko , odpowiednie ustawienie przed pstrykiem , już w K20 jest dużo możliwości , podejrzewam że w K7 jest nie mniej .

Czy nie napisałem że czerwona jest tylko twarz a białe drzwi są białe,czy nie pisałem że mam ustawiony RAW więc nie ma większego znaczenia co jest ustawione w puszce (zresztą w puszce ustawiłem -1 magenta i -1 niebieski)
Eldred napisał/a:
folab, jak Ci za dużo różu to go trochę odejmij w postprocessie, wiadomo że lepiej żeby od razu było dobrze ale idealnie nigdy nie będzie

Pisałem równierz ze odejmowałem ale nie da się odjąc dla samej twarzy nie psując tła :evil:
Czy na zdjęciu które pokazałem jest czerwona twarz czy nie? Co prawda nie kalibrowałem monitora zewnętrznym kalibratorem ,ale dosyc dobre mam oko po kilkunastu latach przy wywoływaniu zdjęc na labie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
folab napisał/a:
Czy nie napisałem że czerwona jest tylko twarz a białe drzwi są białe,czy nie pisałem że mam ustawiony RAW więc nie ma większego znaczenia co jest ustawione w puszce (zresztą w puszce ustawiłem -1 magenta i -1 niebieski)


A dlaczego odjąłeś niebieski???
Moim zdaniem zdjęcie jest za ciepłe. Poza tym twarze wyjdą raz bardziej czerwone, raz bardziej blade, w zależności od światła, jakim oświetlasz i od balansu. Poczytaj o fotografii czarno-białej przez filtry kolorowe i jak to wpływa na cerę modelki. W fotografii barwnej też ma to jakiś wpływ. Kiedyś udało mi się przez przypadek zrobić zdjęcie z flashem, który ślicznie podkreślił czerwone policzki.

folab napisał/a:
Proponujesz mi funkcje ,których działanie jest nie przewidywalne ,to dobre dla laika.

Od czegoś musisz zacząć. A autolevels nie są tak nieprzewidywalne, jak ci się wydaje i na początku będziesz miał lepsze rezultaty niż przy ręcznych poprawkach.


Autolevels:


Autolevels + autocolor correction:


[ Dodano: 2009-08-23, 17:43 ]
A, i jeszcze jedno mi przyszło do głowy - a może twarz faktycznie jest czerwona, a ty tego nie zauważyłeś??? Przecież osoba na zdjęciu się śmieje. Wtedy twarz staje się bardziej czerwona. Jest to zjawisko fizjologiczne.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
A, i jeszcze jedno mi przyszło do głowy - a może twarz faktycznie jest czerwona,

Od tego bym zaczął , szczególnie patrząc na lewą rękę , no chyba że Pentax ma funcje kolorowania samej twarzy , obok wykrywania uśmiechu .
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Nie ma czerwonej twarzy,z drugiej strony jednak mamuśka trzy drinki wipiła (18sta rocznica mojego ślubu) . 8-)

[ Dodano: 2009-08-23, 19:50 ]
pawelek-79 napisał/a:
Od czegoś musisz zacząć. A autolevels nie są tak nieprzewidywalne, jak ci się wydaje i na początku będziesz miał lepsze rezultaty niż przy ręcznych poprawkach.

Zaczynałem dawno temu,oba zdjęcia wyszły Ci gorzej od oryginału,jednak :-B wiele wyjaśnia :mrgreen:
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Mam wrażenie czasem, że ostatnio atmosfera na forum się nieco psuje, tak jak pentax k7, (piszę coby pasowało do wątku) co ktoś czegoś nie napisze, lub nie wstawi fotki to zaraz go wszyscy z błotem mieszją, a mnie zawsze uczyli, że trzeba motywować pozytywnie i wiem, że daje to lepsze rezultaty, no ale cóż może niektórzy muszą tak odreagować nie wiem, ale...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach