elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
ACDsee ich nie otwiera. Upgrade niestety trzeba zrobic :]
(upgrade ACDsee - bo nie wiem - jeszcze zle zrozumiesz :lol: )

A tutaj kodek raw do zainstalowania w systemie:
http://www.fastpictureviewer.com/codecs/
miniatury z podgladem zdjec z plikow raw pojawia sie w explorerze w widoku miniatur ;-)
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
elgreen napisał/a:
ACDsee ich nie otwiera. Upgrade niestety trzeba zrobic :]

Dzięki!Biegły w komputerach i programach,to ja nie jestem,moja pasja fotografowania to typowa amatorka ;-) .Masz :-B ,jeśli kiedyś będzie okazja sie spotkać ;-) .
Dziękuję pozostałym kolegom ,za szczere chęci :-D
 

elektrorelax  Dołączył: 05 Mar 2010
Serwus!
Proszę o wyrozumiałość jeśli to nie ten wątek lub mój problem już gdzieś się pojawił - a mianowicie...
Zdarza mi się, że gdy mam wybranego auto focusa i wybieram konkretny pkt. ostrzenia to podświetlany jest jeszcze inny pkt. - równoległy poniżej lub powyżej (przeciwny do wybranego), czy to jest normalne bo nie mogę nic o tym znaleźć w instrukcji. Serdeczne dzięki za odpowiedź...
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
elektrorelax, ciekawe, bo ja mam czasami to samo w K20D...
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Wyłącznik selekcyjny na tylnej ścianie. On wybiera tryb AF.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Meggido, przeczytaj ze zrozumieniem. Obaj sami wybieramy punkt, ale przy łapaniu ostrości czasami błyśnie też inny.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Hmm, rzeczywiście... To chyba jakaś wada puszki. Mnie się to nie zdarzało nigdy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raven napisał/a:
przy łapaniu ostrości czasami błyśnie też inny

Chyba błyskają wszystkie, na których jest ostro w tym samym czasie co na wybranym.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Raven napisał/a:
przy łapaniu ostrości czasami błyśnie też inny

Chyba błyskają wszystkie, na których jest ostro w tym samym czasie co na wybranym.


To raz, a dwa, że zależy w jakim programie - wybór punktu AF nie działa np. w zielonym... więc trochę mało danych do stwierdzenia, gdzie jest problem.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
jerz napisał/a:
plwk napisał/a:
Raven napisał/a:
przy łapaniu ostrości czasami błyśnie też inny

Chyba błyskają wszystkie, na których jest ostro w tym samym czasie co na wybranym.


To raz, a dwa, że zależy w jakim programie - wybór punktu AF nie działa np. w zielonym... więc trochę mało danych do stwierdzenia, gdzie jest problem.

No nie wiem czy jest tak jak pisze plwk, bo mam tak tylko czasami (bardzo rzadko i dlatego olałem temat), nawet jak fotografuję płaszczyznę równoległą do aparatu i pokrytą kontrastowymi elementami na takiej powierzchni, że łapią się inne czujniki.
Tryb Av lub M.
Podejrzewam, że nawet jakby się to łapało pod usterkę, o by tego nie wykryli w serwisie (za rzadko występuje).
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Cytat
Chyba błyskają wszystkie, na których jest ostro w tym samym czasie co na wybranym.

Raczej nie. Robię sporo zdjęć płaskuich powierzchni a jeszcze coś takiego mi się nie zdarzyło. Jak rozumiem, problem elektrorelaxa nie polega na tym, że ma wybrane AUTO, tylko SEL...?
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
A te drugie mrugniecie to nie jest przypadkiem wskazanie punktu, na ktory puszka dobiera expozycje? W przypadku nie wiazania expozycji z punktem ostrosci oraz przy wybraniu punktowego pomiaru swiatla ?

U mnie mruga jedynie pojedynczy punkt. W trybie auto wyboru AF, pojawiaja sie czasem dwa.
Oczywiscie mowie generalnie o puszkach pentaxa, bo K-7 nie mam.
 

elektrorelax  Dołączył: 05 Mar 2010
Raven napisał/a:
mam tak tylko czasami (bardzo rzadko i dlatego olałem temat), nawet jak fotografuję płaszczyznę równoległą do aparatu i pokrytą kontrastowymi elementami na takiej powierzchni, że łapią się inne czujniki.
Tryb Av lub M.


Dokładnie, zdarza się to czasami, być może to to o czym pisze elgreen:

elgreen napisał/a:
te drugie mrugniecie to nie jest przypadkiem wskazanie punktu, na ktory puszka dobiera expozycje? W przypadku nie wiazania expozycji z punktem ostrosci oraz przy wybraniu punktowego pomiaru swiatla ?


tylko nie potrafie tego stwierdzić z powodu braku doświadczenia, nie testowałem innej kasieńki, więc nie mogę potwierdzić czy to reguła czy tylko mój feler.

A jeśli chodzi o pkt. ostrości to też wyglądają u Was tak trochę blado? Bo jak używałem Eosa40D szanownego przyjaciela, to tam pkt były bardzo wyraźnie podświetlone. A jak to wygląda w Waszym przypadku?
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Punkt mam wyraźny, ale czasami też mi się sąsiednie punkty podświetlają tylko, że mniej intensywnie od tego wybranego. Nie zauważyłem, żeby to miało wpływ na "trafialność", więc to olałem. Używał zazwyczaj trybów M i Av i opcji SEL.
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Jeśli fotografuję np. wieczorem w pokoju to w trakcie podświetlenia centralnego punktu pijawia się delikatna poświata na kilku sąsiednich punktach AF, ale bardzo delikatna. W dzień jest to niewidoczne, aczkolwiek wydaje mi się, że kilka razy zauważyłem to w dzień przy fotografowaniu czegoś bardzo ciemnego i nie podświetlały się sąsiednie punkty tylko jeden lub dwa. Może to kwestia nowej matówki w K-7? Podobne zjawisko miał Nikon d80, tylko że tam poświata od wybranego punktu delikatnie podświetlała wszystkie pozostałe.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
elektrorelax napisał/a:
wybieram konkretny pkt. ostrzenia to podświetlany jest jeszcze inny pkt
Jakie szkło podpinasz, czy aby nie Sigma ?
 

elektrorelax  Dołączył: 05 Mar 2010
sculptor napisał/a:
Punkt mam wyraźny, ale czasami też mi się sąsiednie punkty podświetlają tylko, że mniej intensywnie od tego wybranego. Nie zauważyłem, żeby to miało wpływ na "trafialność", więc to olałem. Używał zazwyczaj trybów M i Av i opcji SEL.


Dzięki za Wasze opinie, studzące przewrażliwienie jakie mnie naszło od zakupu tego klawego aparatu. A zatem konkluzja nachodzi taka, że w pewnych warunkach oświetleniowych pojawia się delikatna poświata pochodząca od punktu właściwego.. Ale najważniejsze jest to, że faktycznie zdaje się to nie mieć jakiś negatywnych skutków w jakości obrazu - tj, ostrość wybranego kadru.

JackDeJack napisał/a:
J-akie szkło podpinasz, czy aby nie Sigma ?

Stety/niestety tylko kit 18-55 wr
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
elektrorelax napisał/a:
A zatem konkluzja nachodzi taka, że w pewnych warunkach oświetleniowych pojawia się delikatna poświata pochodząca od punktu właściwego

U mnie to nie jest żadna poświata, tylko zapalenie się tego punktu. Ale jak mówiłem, olewam to.
 

farm  Dołączył: 17 Kwi 2009
bateria k7
Panowie ile pstryknięć udało wam się zrobić po pełnym naładowaniu?
Mój licznik pokazuje 128 a bateria jest już czerwona, kręciłem do tego jakies 30 minut filmu
do zdjęć nie używałem lampy. Oswajałem się ciut z interfejsem, LCD ciagłe włączony.
Mało wg mnie.
Możliwe że bateria potrzebuje kilku cykli ładowania?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Za pierwszym ładowaniem ponad 1300, za drugim podobnie, teraz jadę na 4 i przestałem się przejmować. Tyle, że mi średnio na ładowanie wychodzi 5 minut filmu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach