renko  Dołączył: 25 Maj 2008
[renko] Czas pokonać własną nieśmiałość
Czyli chwilowo wygrywam ze swoją nieśmiałością. Trzeba to wykorzystać, więc pokażę kilka swoich zdjęć. Proszę o krytykę. Szczególnie konstruktywną i wytykającą błędy, żeby je wyeliminować w najbliższej przyszłości ;-)

Na pierwszy ogień zdjęcia z niedawno zakończonych wakacji na Ukrainie:

1.


2. Tu jestem ciekaw, w jakim stopniu w odbiorze zdjęcia przeszkadzać może ucięty cień drzewa. Takie ujęcie spodobało mi się najbardziej, ale wolałbym usłyszeć obiektywną ocenę.

W przypadku nr 3 i 4 proszę też o ocenę konwersji do B&W.
3.


4.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Kadry krajobrazowe mz ok, bardziej spektakularnie byłoby o wschodzie lub zachodzie.
Cień drzewa mi nie przeszkadza w odbiorze.
Konwersja do bw też jest git dla mnie :-B
 
Meister  Dołączył: 22 Cze 2009
1 - choć lubię wszelakie ukraińskie motywy, to nie trafia do mnie kompozycja tego zdjęcia; wg mnie za duże zbliżenie tego krzyża; a co do kolorystyki - jak niebo i skałki na pierwszym planie są imho ok, tak krzyż, jak i góry na drugim planie zbyt ciemne; można jeszcze wspomnieć o niepotrzebnej winiecie;

2 - jak wyżej; znów zbyt ciemne góry; imho jeżeli decydowałeś się na fotografowanie o takiej porze dnia, to może rzeczywiście trzeba było pokazać pełny cień drzewa i wyszłoby imho ciekawiej; za drzewem skałki nieostre, ale się nie będę tego czepiał;

3 - wg mnie najlepsze; pasuje mi kadrowo i podoba się B&W;

4 - chyba wolałbym bez wózka inwalidzkiego; B&W wg mnie również ok;

Pozdrawiam
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
1. mz fotografia poprawnie wykonana, choć tak jak pisał White o wschodzie lub zachodzie mogłoby być fajne.
2. mz cień nie przeszkadza, chmury miałeś rewelacyjne, i fajnie je wykorzystałeś;
3. mz bardzo dobre to BW. Kadrowo fotka też niczego sobie;)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Świetne BW, jakim sposobem robisz konwersje jeśli można spytać?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
BW bardzo dobre - to fakt. Landszafty też niczego sobie chociaż w przypadku 2-ki szkoda troche przepału na chmurkach
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
dla mnie bomba ;-)
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Dziękuję za miłe słowa. Strasznie fajne uczucie usłyszeć, że coś się wreszcie podoba ;-)

Zgadzam się, że pewnie większość moich landszaftów wyglądałaby bardziej spektakularnie w wieczornym lub porannym świetle. Ale to są fotografie robione na szlaku, bez możliwości powrotu za kilka godzin. Więc do warunków się przystosowywałem w miarę swoich możliwości ;-)

BartekKw, jestem praktycznie pewien, że chmury nie są przepalone. Histogram też to potwierdza...

Co do obróbki do BW, próbuję wprowadzić w życie rady z tego tutoriala (używam ostatniej metody):
http://lightroom-news.com...te-conversions/


Może dorzucę coś jeszcze:
5.
6.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
renko napisał/a:

BartekKw, jestem praktycznie pewien, że chmury nie są przepalone. Histogram też to potwierdza...



Masz rację - domowy monitor pracuje lepiej niż służbowy. Wycofuję się z tego stwierdzenia z przepałem :-/ i po wirtualnym :-B :-B ;-)
Nowe zdjęcia bardzo fajne. Ciekawa jest ta skała w BW
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
5. mz rewelacyjna, czuje się taki klimacik;
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Widoczki bardzo przyjemne(sam też lubię je pstrykać).Ten z tym pochylonym drzewkiem najbardziej przypadł mi do gustu.Mz.troszeczkę przesaturowane niebo.Czarna wołga full wypas,od razu przypomniały mi się stare dobre czasy.
 
Berrt  Dołączył: 20 Cze 2009
Za carrie podoba mi się.
Bardzo fajny klimat. Ciężkie niebo fajnie podkreśla majestat gór.
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Witam ;-)
Wróciłem niedawno z Tatr, wymiętoliłem RAWy według moich skromnych umiejętności, teraz bardzo chętnie usłyszę Wasze opinie i rady ;-)

7.



8.



9.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja chcę w Tatry! :-x
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
bardzo ładne
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
DrEwNiAK, z Krakowa to chyba nie problem? Mi transport z dalekiej północy mocno winduje koszty. Ale od Ciebie jeździ PKS za dychę :evilsmile: Byłbym w górach co weekend chyba :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ostatnie najlepsze, w pozostałych zabrakło filtra szarej połówki.
8 zbyt ciemno.
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Markus, czy połówka coś by zmieniła w tych przypadkach? To nie jest zbyt oświetlone niebo, tylko chmury w połączeniu z poranną mgłą. Słońce momentami się przebijało, a momentami było dość mroczno na hali. Stąd różnica w zdjęciach 7 i 8. Próbowałem oddać to wrażenie w obróbce...
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
:-D


100 kilometrów i jestem. To jest właśnie to, że jak człowiek ma blisko, to nie docenia tego!
Teraz jesień, najpiękniejszy czas na takie wyprawy!
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
DrEwNiAK, to się pakuj :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach