Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Thadeus, przypominam, że ani przez chwilę nie twierdziłem że jestem pierwszy i takim być nie chciałem, nie chce także wprowadzić tego do produkcji seryjnej (jeżeli w ogóle da się coś takiego uda mi się zrobić), chcę tylko się trochę pobawić, a poza tym będę miał jako jedyny na świecie cyfrowego FFa Pentaxa 8-)

thrackan, bardzo chętnie umieścił bym wszystkie informacje w wizjerze, a skoro jest tam aż tyle miejsca to zmieści się nawet "tradycyjny" LCD. Jednak nie mam wizji jak to można dobrze zrobić, :-B za dobry pomysł
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Doktor_Vincent napisał/a:
zmieści się nawet "tradycyjny" LCD

Eee... a co to jest "tradycyjny"? Taki monochromatyczny, jak przy spuście migawki w DSLR? Myślałem, że rozbebeszysz zespół pryzmatu w 5D i po prostu przełożysz wyświetlacz, który normalnie widać przez wizjer. Włożenia innego sobie nie wyobrażam - patrz - powierzchnia i problemy z podświetleniem nie rażącym oczu.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Tradycyjne znaczy oparty na diodach TFT, a taki nowoczesny OLED sama matryca może mieć nawet mniej niż 1 mm
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
A nie lepiej bez kombinacji i żadnych wyświetlaczy? Wystarczyło by migawkę (w ME jest sterowana elektronicznie) sprzęgnąć / sprzędz / sprzężyć z matrycą, na obudowie mały przełącznik 100/400 iso i dawaj! ? I matrycę od niezależnych producentów, takich co przez nich MZ-D nie wszedł na rynek.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Masz na myśli fuji, kodaka i philipsa (który już matryc nie produkuje)? Problemem z migawką jest tak zwane opóźnienie sygnału, znaczy że matówka otwiera się po takim i takim czasie po naciśnięciu spustu, a matryca zaczyna działać po takim i takim czasie i trzeba to jakoś zsynchronizować...

A taki przełącznik nie jest złym pomysłem tylko żeby było tam 200/400/800. A zewnętrzny wy dołączany wyświetlacz zawsze się przyda. Monochromatyczny na zewnątrz przydał by się ale to będzie ewentualne ewentualność.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
A skąd weźmiesz działające podzespoły z pełnoklatkowego cyfraka? Bo to może być finansowo nie do przeskoczenia...

[ Dodano: 2009-08-03, 23:23 ]
Wymiana matrycy w takim 5d kosztuje na tyle dużo, że nawet działającą samą matrycę mogą sobie wycenić...
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Na razie chce cały projekt posklejać do kupy. Koszty... nie powinny przekroczyć 5 tyś, myślałem żeby kupić takiego C 5d z padnięta migawką a poza tym sprawny
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Doktor_Vincent napisał/a:
Koszty... nie powinny przekroczyć 5 tyś

:shock:

No i ja bym się już nie podjął czegoś takiego - trochę drogo. ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Re: Pentax ME D
Doktor_Vincent napisał/a:
Co o tym myślicie i może jakieś propozycje?
Droga zabawa, prawdopodobieństwo sukcesu niewielkie - sam zdecyduj :)
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Thadeus napisał/a:
A z pomysłem to Cię rozczaruję ;) - już jakiś czas temu wpadłem na pomysł zęby wyprodukować moduł z Cmosem i cała elektroniką w formie ładunku


taki pomysł pojawił się na początku dekady i nazywał się Silicon Film. Niestety upadł.
strona www nie istnieje, ale chociaż takiego linka znalazłem.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Matrycę mógłby włączać spust migawki wciśnięty do połowy (do pomiaru światła). Myślę, że przez te kilka sekund (zanim zostanie otwarta migawka) nie grzałaby się strasznie.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
A co z zasilaniem? Obawiam się że LR44 mogą nie wystarczyć ;-) Baterie czy akumulatorek trzeba gdzieś upchać, a małe nie są.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Doktor_Vincent napisał/a:
Masz na myśli fuji, kodaka i philipsa (który już matryc nie produkuje)?


Nie, raczej te firmy krzaki, które produkują cyfrowe dupki do różnych średniaków, co szumią pow. iso50. Z 6 mpx FF dali by sobie radę ;-)

Doktor_Vincent napisał/a:
matówka otwiera się


Migawka ;-)

Wyświetlacze jakie by się przydały to tylko do wskaźnika miejsca na karcie pamięci i stanu naładowania akumulatora. Co za dużo to nie zdrowo, po kij pleśniakowi górne i wewnętrzne wyświetlacze, jak do ME czy k1000 przyzwyczajony :-)

Czy nie lepiej skonstruować pralkę, która będzie negatywy sama wołała? :-)

[ Dodano: 2009-08-04, 11:02 ]
W MZ-D była od Philipsa CCD (model FTF3020-C)

[ Dodano: 2009-08-04, 11:04 ]
Producent w każdym ciągu ją i jej ulepszone wersje serwuje ;-)
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
ubeuszek napisał/a:
Migawka ;-)


oczywiście migawka :-B

ubeuszek napisał/a:
Producent w każdym ciągu ją i jej ulepszone wersje serwuje ;-)


dalszym ;-)

LDevil, jak najbardziej masz racje, kosztuje dużo, szanse prawie żadne, dlatego właśnie zainteresowało mnie to

piotrecius, chyba jednak by się strasznie grzała, trzeba wziąć pod uwagę fakt że nie ma tam żadnych radiatorów ciepło odprowadzających, poza tym jak matryca zaczyna działać wcześniej to zdjęcie inne wychodzi niż miało być (matryca działająca = matryca rejestrująca obraz)

michal5150, jeden akumulator oryginalny się zmieści, a jeśli nie to da się to zastąpić czymś mniej trwałym, ale sprawnym
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Doktor_Vincent napisał/a:
matryca działająca = matryca rejestrująca obraz

A jak to jest w tych kliszakach z filmem w takim razie? ;-)
W korpusach z lajfwju lub rejestracją filmów jakoś sobie poradzono z tym problemem.
Myślę, że jako radiator możnaby wykorzystać całą tylną ściankę, która w pleśniakach jest metalowa.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
piotrecius, to jest integracja w soft, czego jak już pisałem zrobić nie potrafię, dlatego biorę pod uwagę rozwiązanie najprostsze (1- działa 0- nie działa). A film jest cały czas na czuwaniu (ma zaawansowanego softa ;-) ), ale dałeś mi pomysł na kolejny projekt, kliszowiec z lajfwju :evilsmile:

piotrecius napisał/a:
Myślę, że jako radiator możnaby wykorzystać całą tylną ściankę, która w pleśniakach jest metalowa


To później złap taki aparat, wiesz do jakich temperatur grzeje się matryca?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Doktor_Vincent napisał/a:
A film jest cały czas na czuwaniu


Mozna podlaczyc zasilanie matrycy pod styk swiatlomierza - wlaczalaby sie przy nacisnieciu spustu do polowy. :-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Cytat
To później złap taki aparat, wiesz do jakich temperatur grzeje się matryca?


No do jakich?

W ogóle cały ten wątek to niezła abstrakcja o-)
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
No może trochę przesadziłem, ale moja doświadczenie mówi mi że będzie ciepła. Abstrakcja... o ile da się temu nadać formę to może być i abstrakcja :-P
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Doktor_Vincent napisał/a:
LDevil, jak najbardziej masz racje, kosztuje dużo, szanse prawie żadne, dlatego właśnie zainteresowało mnie to
A policzyłeś tak mniej-więcej koszty całej tej zabawy? Bo trochę głupio byłoby to nagle przerwać z braku kasy i przez długi czas żyć z myślą, że gdyby tak się miało jeszcze dodatkowe 5kpln to projekt udałby się.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach