Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
liczyłem i pisałem że powinno wyjść około 5 tyś, a że całość (budowa) będzie trochę trwała to jeszcze w razie czego parę groszy się dorzuci, a jak naprawdę zabraknie to przesunę o kilka miesięcy projekt (który i tak chcę zacząć najszybciej za rok)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Thadeus napisał/a:
już jakiś czas temu wpadłem na pomysł zęby wyprodukować moduł z Cmosem i cała elektroniką w formie ładunku umieszczanego zamiast filmu po zdemontowaniu płytki dociskającej film - pasował by do wszystkich aparatów.
Thadeus, ja tez Cie rozczaruje, przeciez taki modul byl juz nawet prawie produkowany i nazywal sie "Silicon Film"

Takze w wersji bez LCD.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Zakładasz, że nic nie uszkodzisz podczas tych wszystkich eksperymentów?
Nie myślałeś nad zabawą z matrycą APS-C zamiast FF? Łatwiej byłoby ją zmieścić w korpusie, a i części do takiej zabawy ciutkę tańsze.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja myślę , że na pomyśle się skończy i nic z tego nie będzie...

Za dużo problemów do rozwiązania.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
LDevil, kilka razy robiłem już równie delikatne operacje, choć nigdy z matrycą rejestrującą obraz, mam nadzieję, że mi się udam albo znajdę kogoś kto to zrobi. Myślałem nad APSem tylko to jakoś tak mi się nie spodobało.

Markus, po to istnieje ten temat żeby zobaczyć czy problemów nie będzie za dużo.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Tylko ten Silicon Film miał matrycę z 3-krotnym cropem. ;-)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Proponuję kasę z tego wydać na APX 100, szkiełko, skaner i chemię!
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Myślę że te problemy są nie do przeskoczenia dla jednej osoby która nie dysponuje dostępem do odpowiedniego sprzętu i technologii.

Taki sprzęt mógłby powstać eksperymentalnie na jakiejś wyższej uczelni technicznej a bez sponsora to szans na to nie ma.Żadna firma foto nie dostarczy Ci części no chyba że będą chcieli przyznać grant naukowy a potem komercyjnie Twój projekt wykorzystać....

Polak konstruktorem FF Pentaxa to brzmi dumnie ale nie realnie :-)

Pozdrawiam MK.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Markus napisał/a:
Polak konstruktorem FF Pentaxa to brzmi dumnie ale nie realnie :-)

Pozdrawiam MK.


Mercedesa SLR też sobie Polak zbudował :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Markus napisał/a:
Polak konstruktorem FF Pentaxa to brzmi dumnie ale nie realnie :-)

dlaczego :?:

przecież on nie zamierza wszystkiego robić, tylko włożyć istniejące bebechy do istniejącego aparatu

pozostaje kwestia odpowiedniego podłączenia "akcesoriów" (tzn międzymordzia z człowiekiem), no i na ile wykonalne jest ustawienie na stałe pewnych parametrów

ja jednak spróbowałbym zrobić prototyp na matrycy APS-C - przecież najtańszą używaną lustrzankę cyfrową można ustrzelić na grosze - jak projekt wypali, to można inwestować w FF
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tylko gdzie tu innowacyjność ?
Przełożyć coś do innej obudowy ?
Wiem , że to nie jest proste ale jakie praktycznie miałoby znaczenie ?
np. przełożenie elektroniki z GX-1S do obudowy Pentaxa ME ?
Czy taki aparat robiłby lepsze zdjęcia ?
Uważam , że ten pomysł jest niewykonalny i szkoda na niego czasu i pieniędzy.

Fajnie jakby chłopak mógł się wyżyć w dziale rozwojowym Pentaxa i faktycznie skonstruować FF Pentaxa np. z matrycą Kodaka lub inną....
Jeśli wierzy w swoje możliwości niech napisze mejla do firmy a może ktoś go przyjmie...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Tylko gdzie tu innowacyjność ?
Przełożyć coś do innej obudowy ?
Markus napisał/a:
Uważam , że ten pomysł jest niewykonalny i szkoda na niego czasu i pieniędzy.

Markus napisał/a:
Jeśli wierzy w swoje możliwości niech napisze mejla do firmy a może ktoś go przyjmie...


Walnąć po łbie, niech się nie wychyla.

Polska.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Markus napisał/a:
np. przełożenie elektroniki z GX-1S do obudowy Pentaxa ME ?
Czy taki aparat robiłby lepsze zdjęcia ?

chyba feeling sprzętu który się używa na co dzień, też jest ważny :?:

jakbym sprzętu nie czuł, to bym go nie używał
np kompletnie nie czuję w swoich łapach Canonów i Sony, a Pentaxy i Nikony jak najbardziej

a taki Olek 420 to już orgazm, szkoda że nie ma w środku bebechów kadyszki, to bym żonie kupił razem z naleśnikiem 25mm

Markus, wydaje mi się, że w pewnej kwestii przerosłeś samego mistrza Artiego :roll:

[ Dodano: 2009-08-04, 17:50 ]
Markus napisał/a:
Uważam , że ten pomysł jest niewykonalny i szkoda na niego czasu i pieniędzy

a jeżeli ktoś ma takie hobby

hobby to coś, co zaprzecza wszelkim zasadom ekonomii

bo po co mi te gwiazdki, ten fiszaj, ta reszta, wystarczyłby jakiś tamron 18-250

hobby - znasz takie słowo :?:

gdyby ludzie myśleli tak jak ty, to pewnie dalej łupalibyśmy kamienie żeby ognisko rozpalić :evilsmile:
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Markus, mała prośba, nie w trzecie osobie, dziękuję

Markus napisał/a:
Tylko gdzie tu innowacyjność ?


Nie rozumiem zarzutów? A gdzie tutaj ma być innowacyjność? Po prostu podoba mi się ME z wyglądu.

Markus napisał/a:
Uważam , że ten pomysł jest niewykonalny i szkoda na niego czasu i pieniędzy


Jak dla mnie to inwestycja we własną osobę, czasu i pieniędzy, tym bardziej jeśli się uda

Markus napisał/a:
Fajnie jakby chłopak mógł się wyżyć w dziale rozwojowym Pentaxa i faktycznie skonstruować FF Pentaxa np. z matrycą Kodaka lub inną....
Jeśli wierzy w swoje możliwości niech napisze mejla do firmy a może ktoś go przyjmie...


Chciałbym, jak dobrze pójdzie to wyślę, ale lepiej coś mieć niż iść z pustymi rękoma
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
alkos napisał/a:
Walnąć po łbie, niech się nie wychyla.

Polska.


Ja ta jestem bez żadnych kompleksów z powodu swej narodowości ale też realistą.

Czy jakby napisał o swoim pomyśle np.: w USA to zaraz firma Pentax dostarczy mu potrzebne części a koledzy z forum podrzucą niepotrzebną matrycę FF ?

Prawda jest taka że jak ktoś sam się nie przebije to nikt za niego nic nie zrobi i nie pomoże...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Ja ta jestem bez żadnych kompleksów z powodu swej narodowości ale też realistą.


Ale dlaczego demotywujesz chlopaka? Moglbys zachowac swoje watpliwosci dla siebie.

Doktor_Vincent napisał/a:
Jak dla mnie to inwestycja we własną osobę, czasu i pieniędzy, tym bardziej jeśli się uda


Godspeed.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Markus napisał/a:
Ja ta jestem bez żadnych kompleksów z powodu swej narodowości ale też realistą.

chyba pesymistą

zamiast szukać rozwiązania pomysłu, szukasz problemów z nim związanych
po co :?:
powstało na świecie dużo bardziej skomplikowanych projektów, niż włożenie matrycy FF do pleśniaka, i jakoś świat się kręci, powierzchnia czasoprzestrzeni nie wynicowała się na drugą stronę

Markus napisał/a:
Prawda jest taka że jak ktoś sam się nie przebije to nikt za niego nic nie zrobi i nie pomoże...

nie widzisz niekonsekwencji w tym co piszesz :?:
najpierw piszesz że i tak się nie uda, a potem że jak sam się nie przebije to nikt mu nie pomoże
to jak ma się przebić sam, skoro bez sensu jest rozpoczynać takie projekty samodzielnie :?:
nawet jeżeli projekt zakończy się klapą, to na pewno w jego trakcie, kolega nauczy się wielu nowych rzeczy (nie koniecznie technicznych) które przydadzą się (bądź nie) w przyszłym życiu

te 5kPLN czy jakąkolwiek inną kwotę można traktować jako inwestycję w siebie

skoro kasa jest, to tylko pogratulować i życzyć powodzenia :!:

[ Dodano: 2009-08-04, 18:03 ]
alkos napisał/a:
Godspeed.

i tu właściwie możemy zakończyć 8-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
alkos napisał/a:
Ale dlaczego demotywujesz chlopaka? Moglbys zachowac swoje watpliwosci dla siebie.
Pewnie dlatego:
Doktor_Vincent napisał/a:
Co o tym myślicie i może jakieś propozycje?
Nie było tutaj prośby o bezmyślny przyklask, tylko prośba o opinie innych osób o konkretnym projekcie.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
To na pocieszenie powiem, że jakoś z rok temu znalazłem bloga pewnego człowieka zagranicznego, bodaj ze Stanów Zjednoczonych Ameryki (północnej) który, po zapoznaniu się z oświadczeniem firmy Leica, że matrycy FF w ich body się nie zmieści, wyśmiał firmę ową. Zbudował najpierw "aparat" z FF matrycą (nie wiem jaką), bagnetem firmowym i bebechami na wierzchu, potem co chciał wsadzić a body M6, co było dalej nie pamiętam. Dokończ historię (w k1000 masz więcej miejsca).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ten pan też sobie wymyślił aparat:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=542493#542493

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach