ParanoiK  Dołączył: 27 Lis 2007
Można by było spróbować podłączyć jakiegoś pleśniaka w którym przysłona chodzi płynnie a nie skokowo?
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
ParanoiK napisał/a:
Można by było spróbować podłączyć jakiegoś pleśniaka w którym przysłona chodzi płynnie a nie skokowo?


Można. Na przykład shifta 3.5 28mm. Zapewne chodzi Ci o płynną zmianę głębi ostrości podczas filmowania. Przykładowo: płynnie zamykasz przysłonę a aparat płynnie rozjaśnia w tym czasie obraz. Przy odrobinie wprawy można się z nim w ten sposób dogadać. Kręcąc z pewną prędkością zmienia się GO a jasność pozostaje taka sama. Aczkolwiek zastosowanie niezbyt łatwe i niezbyt częste i wymaga statywu.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Poprzedni filmik jest " taki sobie " w porownaniu z tym jak prezentuja K-7 Rosjanie. To jest dopiero reklama Pentaxa ;)
http://tnij.org/d5nq
Dajcie sie poniesc odnosnikom na filmikach - sa naprawde przesympatyczne ( np mloda para podrzucajaca w powietrze kurczaki zamiast golebi)
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Te rosyjskie filmiki są super! Chętnie zobaczyłbym tego typu spoty w polskiej TV :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Blesso napisał/a:
Niestety trzeba w tej kwestii liczyc na bratni narod.
A co byś chciał. Przeważają opinie, że K-7 jest za drogi, za słaby itp. Mało ludzi go ma. W dodatku nie są zobligowani do robienia testów, porównań itd.
Wpierw korpus został zjechany, a teraz zachciewa się testów ? :-P
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Co bym chcial ?
Porownanie balansu bieli (auto)K-7 np z K10 , szumu z Kasetka , rzeczowa ocene pracy AF w porownaniu z K20 , odwzorowanie kolorow ( dwie foty na identycznych parametrach z roznych aparatow - ustawionych na default), opis softu dostarczonego do aparatu , porownanie dzialania zewnetrznej lampy blyskowej ( aparat na AV i dobor parametrow przez puszke/lampe oraz dzialanie balansu bieli dla lampy) , sprawdzenie zasiegu lampki wspomagajacej AF o doznaniach plynacych z krecenia przednim kolkiem( inne umiejscowienie niz w starszych braciach),przetestowaniu pomiaru swiatla oraz zakresu tonalnego matrycuy nie wspomne ;) . zaczekam na Optycznych ;)
Ale i tak go kupie !
Ps
Jacek - mnie interesuje bardzo :)
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
http://www.chip.pl/chip/t...rowe/pentax-k-7

"Na przykład opcja o skromnej nazwie „Dostosowanie kompozycji”. Po jej uruchomieniu możemy przesunąć matrycę w górę, w dół, na boki lub nawet lekko ją przekręcić, uzyskując podobne efekty jak przy zastosowaniu obiektywów typu Tilt&Shift."

:shock:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
FotoPepe napisał/a:
Na przykład opcja o skromnej nazwie „Dostosowanie kompozycji”....
Zdziwiony ?
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
argawen napisał/a:
FotoPepe napisał/a:
Na przykład opcja o skromnej nazwie „Dostosowanie kompozycji”....
Zdziwiony ?

No, :)
Bo jakoś tego nigdzie wcześniej nie doczytałem.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Witam! Nigdzie nie znalazłem tego wcześniej http://www.imaging-resource.com/PRODS/K7/K7A.HTM
Jak już było to przepraszam ;-)

Jeszcze jakiś test video- http://www.youtube.com/watch?v=B4YWvWF1Ids
Ale marny..
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-08-28, 12:14 ]
W sumie nic odkrywczego, bo sam wczesniej uważałem że :,,Image noise higher than K20D at high ISOs " oraz: ,,Very large video files " ;-) Poza tym lista wad sporo mniejsza niż lista zalet. :-D Chyba dotychczas najbardziej rzetelny test w sieci..
Pozdrawiam
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
specmisiek napisał/a:
Witam! Nigdzie nie znalazłem tego wcześniej http://www.imaging-resource.com/PRODS/K7/K7A.HTM
Jak już było to przepraszam ;-)

Pełnego testu nie było :-)

Ten portal był dla mnie do niedawna jednym z wiarygodniejszych, ale już nie. Zwłaszcza po ostatniej mojej wymianie maili z nimi. Bo porównują JPGi z puszki, nie RAWy. Poza tym zdjęcia testowe robią na ustawieniach domyślnych JPG, a w przypadku K-7 domyślną opcją kolorystyczną jest Vibrant (nie Neutral). No i wszystkie zdjęcia z K-7 mają kolory nienaturalne, zdjęcia są wyostrzone, itp. Nie mogą zmienić tego na Nautral, bo... nie. Odpisali mi, że jak chce sobie obejrzeć zdjęcia testowe na innych ustawieniach, to powinienem sobie ściągnąć od nich RAW-y i wywołać je tak, jak chcę :-? A sami to już nie mogliby pokazać różnic pomiędzy Neutral, Vibrant, Portret, Landscape...? Takie to skomplikowane?

[ Dodano: 2009-08-28, 12:21 ]
specmisiek napisał/a:
Poza tym lista wad sporo mniejsza niż lista zalet.

Hehe - racja :-D
 

haken  Dołączył: 21 Lip 2009
Pełny test był (wszyscy na forum dpreview sie nim zachwycaja).

Wszystkie probki sa dostepne na zakładce samples. Tam mozna znalezc rozne ustawienia kolorow np: http://www.imaging-resour..._CI_NATURAL.HTM

Test wypadl dla K-7 bardzo dobrze...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Tak jeszcze patrzę na wady:
Cytat
Camera strap D-rings make noise

Uchwyty do paska im hałasują? :roll: To już szukanie wad na siłę :mrgreen:

 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
andrusz napisał/a:
Ten portal był dla mnie do niedawna jednym z wiarygodniejszych, ale już nie. Zwłaszcza po ostatniej mojej wymianie maili z nimi. Bo porównują JPGi z puszki, nie RAWy.


Z ciekawości: jak sobie wyobrażasz możliwość porównywania RAWów?

kasz
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
kasza napisał/a:
Z ciekawości: jak sobie wyobrażasz możliwość porównywania RAWów?

Bardzo prosto: LR (ACR) + zawsze takie same ustawienia dla wszystkich puszek.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
andrusz napisał/a:
Uchwyty do paska im hałasują? :roll: To już szukanie wad na siłę :mrgreen:

no wiesz, jeżeli hałasują naprawdę mocno, to może wpływać na dźwięk rejestrowany podczas kręcenia filmu - masz k-7, to może spróbuj coś nakręcić i w tym samym czasie hałasować uchwytami, to będziemy wiedzieć czy mieli rację w swoim osądzie, czy nie ;-)
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
andrusz napisał/a:
kasza napisał/a:
Z ciekawości: jak sobie wyobrażasz możliwość porównywania RAWów?

Bardzo prosto: LR (ACR) + zawsze takie same ustawienia dla wszystkich puszek.
Ale zdajesz sobie sprawę, że LR inaczej traktuje rawy z Canona a inaczej z dajmy na to Pentaksa?

kasz
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
opiszon napisał/a:
no wiesz, jeżeli hałasują naprawdę mocno, to może wpływać na dźwięk rejestrowany podczas kręcenia filmu - masz k-7, to może spróbuj coś nakręcić i w tym samym czasie hałasować uchwytami, to będziemy wiedzieć czy mieli rację w swoim osądzie, czy nie ;-)

Filmy? Ja robię zdjęcia :evilsmile:

Poza tym:
Cytat
High contrast in harsh lighting, with blown highlights and deep shadows

Racja, ale chyba mało która puszka w takich warunkach sobie radzi.
Ale:
Cytat
Camera often underexposed in outdoor lighting

Tu bym się kłócił. Praktycznie robię tylko na zewnątrz i nie zauważyłem, żeby "często" niedoświetlał (jeśli już to jakieś 1/3-1/2EV). To akurat poprawili w Pentaksie.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
kasza napisał/a:
andrusz napisał/a:
kasza napisał/a:
Z ciekawości: jak sobie wyobrażasz możliwość porównywania RAWów?

Bardzo prosto: LR (ACR) + zawsze takie same ustawienia dla wszystkich puszek.
Ale zdajesz sobie sprawę, że LR inaczej traktuje rawy z Canona a inaczej z dajmy na to Pentaksa?

Dodatkowo mogliby wywoływać RAWy fabrycznym oprogramowaniem - było by porównanie jak traktuje je LR, a jak oprogramowanie dedykowane. Ale komu się chce... coraz więcej portali leci na łatwiznę.

Rozumiem, że ty wolisz porównywać JPGi? Tak rozumiem, skoro nie masz innych propozycji, tylko krytykujesz?

[ Dodano: 2009-08-28, 12:38 ]
kasza o zdążyłeś odpowiedzieć, a ja napisałem osobnego posta ;-)

[ Dodano: 2009-08-28, 12:41 ]
kasza napisał/a:
Krytykuje? Gdzie? Tylko pytam. To Ty podważasz ich wiarygodność w zamian proponując coś równie mało wiarygodnego.

kasza napisał/a:
Ale zdajesz sobie sprawę... ?

Tak, to jest tylko krytyka - nie pytanie! :-P

Odpowiedz: Rozumiem, że ty wolisz porównywać JPGi?

Możesz nie odpowiadać. Dla mnie EOT z tobą.
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
andrusz napisał/a:
Odpowiedz: Rozumiem, że ty wolisz porównywać JPGi?

Możesz nie odpowiadać. Dla mnie EOT z tobą.
Ojej, przepraszam jeśli zachowałem się niestosownie.

Nie, nie wole porównywać jotpegów. Uważam, że każde porównanie typu test ma swoje wady a jedynym dobrym rozwiązaniem jest udostępnienie czytelnikom rawów do własnoręcznego porównania w Swoim Ulubionionym Programie. Tylko, tak jak już napisałeś: komu by się chciało?

pozdrawiam
kasz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach