dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
K-7 - testy gazetowe, portalowe itp
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Właściwie to nic ciekawego nie napisali. Jak ktoś chce mieć trochę szybszy i większy korpus to ma se kupić d300. Tyle z tego testu wynika ;-)
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
W teście kilka rzeczy pominęli. M.in. możliwość zrobienia wszystkich zdjęć w bracketingu za jednym przyciśnięciem spustu, co dla mnie jest dużym ulepszeniem w porównaniu do K10D. Podobnie podgląd multiekspozycji w trybie LV, czy blokowanie lustra. Info o identycznej matrycy nie jest prawdziwe. Zasugerowano monofoniczny głos także z zewnętrznego mikrofonu, co również mija się z prawdą... Komentarz o cenie w porównaniu do K20D jest nietrafiony - przecież złotówka w czasie premiery ka20-ki stała inaczej niż teraz.

[ Dodano: 2009-07-31, 12:13 ]
andrusz napisał/a:
A co jest w D300 lepsze oprócz szumów?

Przede wszystkim AF, CLS i dostępność świetnych (ale bardzo drogich) zoomów.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pominęli też trzeci z możliwych sposobów przeglądania zdjęć: pierwszym jest wyświetlenie pojedynczego zdjęcia; drugim: wciśnięcie INFO, co przerzuca do indexprintów; trzecim: po kolejnym wciśnięciu INFO można przeglądać wg dat powstania fotek.
 

Flapjack7  Dołączył: 04 Sie 2006
Ogólnie taki trochę "po łebkach" ten test. Jakby mieli tylko godzinę na napisanie :P
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Flapjack7 napisał/a:
Ogólnie taki trochę "po łebkach" ten test. Jakby mieli tylko godzinę na napisanie :P


Zdają sobie sprawę, że 99,99% czytelników przeczyta tylko czy SZUMI ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Nie zauważyli też, że w LiveView powiększenie do x6 działa w trybie AF, a jeśli ostrość ustawiamy ręcznie, to możemy powiększać do x10.

No i widać, jak pisali ten test:
Cytat
Pentax K-m nie ma problemów z właściwym oddaniem kolorów na zdjęciach

:evilsmile:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Wydaje mi się, czy przegapili funkcję interwałowego robienia zdjęć z K20, że piszą o takiej nowości w K7? ;-)
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi...pokazał się test k7 na fotopolis...i oczywiście najnowsze dziecko Pentaksa znowu wypadło przeciętnie...wziąłem porównałem oceny szczątkowe k7 z Canonem 500D i oczom nie wierzę :-/
Przecież w tych testach amatorski Canon bije na głowę bardziej zaawansowaną puszkę Pentaksa...czy rzeczywiście Pentaks jest tak słaby czy też te wszystkie polskie portale piszą pod dyktando bardziej zamożnych producentów...

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9306&p=7

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9014&p=7
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
.pokazał się test k7 na fotopolis...i oczywiście najnowsze dziecko Pentaksa znowu wypadło przeciętnie


Mz bardzo wyważony, dobry test. Według mnie w znacznej części pokrywa się z tym co na temat K7 pisali użytkownicy. Żadnych rewelacyjnych odkryć czy nowinek być nie mogło, ponieważ ten korpus od jakiegoś czasu jest przecież dobrze poznany.
 
Rafi083  Dołączył: 15 Cze 2008
Właśnie czytałem ten test i to jakaś bzdura jest.... Zobaczmy ocene za konstrukcje np... Canon wygrywa... Czym...? http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6728&p=7 i jest lepszy od D300 hahahaha bzdura jakaś...
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Było już porównanie sampli z "imaging resource", pora na sample z "Fotopolis"
K7 vs K20D iso 1600

 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
gregorisan napisał/a:
Przecież w tych testach amatorski Canon bije na głowę bardziej zaawansowaną puszkę Pentaksa...czy rzeczywiście Pentaks jest tak słaby czy też te wszystkie polskie portale piszą pod dyktando bardziej zamożnych producentów...

Czytaj uważnie, tam jst napisane ile procent w swojej klasie uzyskał dany aprat
Canon 500 jest oceniany w klasie Lustrzanek Amatorskich- K7-Półprofesjonalnych
Canon ma konstrukcję jak na lustrzankę amatorską bdb. Co do szumów fakt K-7 ganią za przekroczenie 12MP, a 15 MP u Canona nie wywołuje komentarza, jak przyjrzeć się fotkom do ISO 800 w K7 jest IMHO porównywalnie-ale ładniejszy ten szumik,
Na 1600 K7 ma wyraźniejszy ale Canon bardziej rozpaćkany-co kto lubi-ale dziwne,że fotopolis za ten sam "błąd" :-) jednego producenta gani, drugiego nie
Natomiast dziwi kontrast między testem Nikona D300, a Pentaxa K7-chyba,że przyjmiemy, że wymagania testujących mocno wzrosły od czasu testu D300. Ilość funkcji K7 to mało- następna puszka ma robić dla panów z fotopolis fotki roentgena, sama inteligentnie wybierać kadr-bo użyszkodnik nic nie wie, rozróżniać 20 uśmiechów, oraz rasy psów i kotów-umieszczając adekwatne podpisy pod fotkami, aha i koniecznie mieć wbudowany modem HSDPA ze stałym łączem do Picassy w celu natychmiastowej publikacji wszystkich gniotów w sieci :evilsmile:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Jacek S napisał/a:
Zdają sobie sprawę, że 99,99% czytelników przeczyta tylko czy SZUMI ;-)
Dla tych, którzy są wygięci przez takie testy wniosek będzie oczywisty... kupa!
Dla mnie iso100-800 super, 1600-3200 jak najbardziej używalne, 6400... pono lepiej mieć niż nie mieć ;-) . Dziwne, że w plusach napisali coś o dobrym odwzorowaniu detali, a potem że jakość zdjęć przecietna :roll: .
Proponuje zaglądnąć do ich poprzedniego testu wyśmienitego panasa g-cośtam. Poziom odszumiania (niby) zerowy itd... fotki gładziuteńkie jak szkło. Tylko na samplach z "dychą" na iso100 z tegoż aparaciku widać tyle co na k7@3200 (pionowy pasek - Rzeczpospolita Polska).
Sorry, może się nie znam, ale wybieram SZUM.
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Marcinicus napisał/a:
Było już porównanie sampli z "imaging resource", pora na sample z "Fotopolis"
K7 vs K20D iso 1600
Coś chyba zupełnie inaczej te fotki testowe robione-sądząc po różnicach w wielkości, czerni i ostrości :-/
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
ultorx napisał/a:
Co do szumów fakt K-7 ganią za przekroczenie 12MP, a 15 MP u Canona nie wywołuje komentarza, jak przyjrzeć się fotkom do ISO 800 w K7 jest IMHO porównywalnie-ale ładniejszy ten szumik,


Podobną rzecz dostrzegłem na optyczne.pl...przy teście k200d w podsumowaniu napisali, że "grzebanie" w Raw-ach jest niedopuszczalne...natomiast przy teście d5000 już takie zachowania są dopuszczalne bo to przecież tylko amatorska puszka...i gdzie tutaj konsekwencja...jak im zadałem to pytanie w formie komentarza to zostałem oczywiście zasypany argumentami wręcz odwrotnymi...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Bardzo pozytywny test. AF nie jest już kiepski, jest przeciętny. Zdjęcia też zyskały na jakości, są już przeciętne. Ogólnie jest bardzo ok.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Pentagram napisał/a:
Bardzo pozytywny test. AF nie jest już kiepski, jest przeciętny. Zdjęcia też zyskały na jakości, są już przeciętne. Ogólnie jest bardzo ok.


A to z testu K20 z tej samej witryny:
"Pentax K20D jest aparatem jak najbardziej godnym polecenia. Z ceną za korpus (z całkiem przyzwoitym obiektywem kitowym DA 18-55 3.5-5.6) na poziomie trochę ponad 4000 zł K20D ma szanse powalczyć o wymagających klientów. Jeżeli chodzi o jakość zdjęć i poziom szumów to K20D zachowuje się bardzo dobrze nawet do ISO 1600, a odwzorowanie szczegółów jest na wysokim poziomie nawet do ISO 3200. Reprodukcja kolorów potwierdza dobre wrażenie. Gdy dodamy do tego świetny autofokus z 11 punktami, uszczelniony korpus i dobrze działającą stabilizację obrazu to otrzymamy aparat, który zaspokoi wymagających"

Porównując zaś test k20 z testem k10 na optycznych, wychodzi na to że k10 jest najlepszy. Ale i tak gorszy od nikona d40 ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
O, będzie ostro!
Pentaksy K-7 idą do ludu, na naprawdę poważne testowanie! To dopiero będą "pierwsze wrażenia"!
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9309
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
A wracając na chwilę do fotopolisowego testu to spodobało mi się takie oto stwierdzenie : ,, W modelu tym znajdziemy rozwiązania niedawno zarezerwowane dla lustrzanek profesjonalnych" :-D
Czyli od czasu kiedy nawet taki Pentax ma te rozwiązania-już nie są zarezerwowane i tak dalej... ;-) :-P Ciekawe co teraz wsadzić powinien w puszki Canon i Nikon-żeby były bardziej profi :mrgreen: :lol: :?:
P.S. Testy są tandencyjne :mrgreen:
Pozdrawiam :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach