MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
andrusz napisał/a:
MacRayers no prawie ci się udało ;-) Powinno być tak:

andrusz, dzięki za kontrolę, ja dzisiaj naprawdę jestem zmęczony. Wybaczcie zatem.... :-B
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
MacRayers wybaczamy :-) A :-B to jutro, jak się wyśpisz ;-)
 

el.corczino  Dołączył: 03 Lut 2010
No to czekamy teraz na test. Sam jestem ciekaw ile w tym prawdy ;)
Zdjęcia na ISO 2500 wyglądają bdb !
Jakie odszumianie było włączone w aparacie ?

[ Dodano: 2010-03-02, 01:17 ]
Nie doczytałem: odszumianie standardowe. Czyli to co ustawimy w body (odszumianie) ma wpływ na RAWy ??
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
nabyłem K-7 i się zastanawiam czy warto zmieniać FW na nowszy co Wy na to?
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Troll, nie rób tego zanim nie zrobisz zdjęć na wysokich ISO i pokażesz na forum. Potem zaktualizujesz puche i zrobisz zdjęcia tej samej sceny i na tych samych parametrach co wcześniejsze. A my sobie pooglądamy i porównamy zdjęcia. Potem przyjmiemy wspólny wniosek czy faktycznie nowy FW bardziej odszumia czy też nie. :-) W zależności od naszej decyzji powiemy Ci czy warto aktualizować. :evilsmile:

 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Zawsze warto. Każdy nowy FW wprowadza poprawki.
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
jeżeli tam chodzi o szumy to po testowych zdjęciach mnie szum mojego K-7 nie razi, przważnie robie na ISO 200-800

[ Dodano: 2010-03-03, 22:51 ]
andrusz,
a Ty na jakim FW?
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Jeżeli cos poprawiono to tylko skutecznośc odszumiania,ale jeżeli robię wyłącznie na RAW to taka poprawka nie przyniesie mi żadnych korzyści :-/ .
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
a jeżeli można poradę , który FW odpowiada za szumy?
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
Troll napisał/a:
nabyłem K-7 i się zastanawiam czy warto zmieniać FW na nowszy co Wy na to?

ja powiem, że zawsze warto zaktualizować firmware, nawet jak nie widać korzyści z rzeczy poprawionych to pewnie poprawione są też takie do których programiści wstydzą się przyznać w oficjalnej informacji :D

druga sprawa nigdy nic nie wiadomo komu i co może sie przydać więc lepiej mieć jak narzekać że mogło się to zrobić

ale to takie moje podejście do sprawy
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Spojrzecie na tytul watku - i prosze pisac na temat.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
No to dorzucę teścik do worka:
http://www.stevehuffphoto...view-in-photos/
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
O widzę, że za testowanie wziął się ktoś, kto potrafi zdjęcia robić :shock:
Wreszcie 8-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
I dobra opinia.. Muszę do wuja napisać, chyba sobie zamówię k7 z usa na urodziny :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matth napisał/a:
Muszę do wuja napisać, chyba sobie zamówię k7 z usa na urodziny :-)

no, wreszcie coś sensownego słyszę ;-)

i nawet AF-C działa z teleobiektywami :-P
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
matth :-B

Bardzo ciekawa recenzja, chyba pierwsza człowieka, który nie używa cyfrówek na codzień. Poza tym interesujące jest to, że ten "Leica shooter" - jak siebie nazywa - jak dotąd odrzucał wszystkie cyfrówki oprócz E-P2 i właśnie K-7. Wymagania co do jakości obrazu ma duże, co widać na zdjęciach. I znów okazuje się, że "rozmiar ma znaczenie" albo inaczej "małe jest piękne" (sam pisze o K-7 "Pentax beauty") ;-) Na pewno nie jest typowym testerem :-)

Tym bardziej cieszy, że K-7 przypadł mu do gustu i używa go już jako uzupełnienie Leiki M9 :-)

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mcgyver napisał/a:
O widzę, że za testowanie wziął się ktoś, kto potrafi zdjęcia robić :shock:

No i tutaj widać różnicę - test zrobiony przez fotografa-hobbystę a nie fizyków. Co kto lubi. Autor testu wymienił w sumie wszystko to, co każdy bardziej zaawansowany hobbysta by chciał sprawdzić.
Zgadzam się praktycznie z wszystkim co napisane zostało w teście.
K-7 to naprawdę kawał świetnego aparatu - i jak to stwierdził autor - najlepszy aparat w cenie do 1000$. Bo co takiego ma ten aparat, że jest świetny ? Wg mnie wcale nie matrycę (są lepsi), nie rozmiar (są mniejsi). To całokształt - idealny rozmiar, świetna(doskonała) obudowa, dobra matryca, pewny AF ze wspomaganiem, znakomite i małe, idealnie pasujące stałki Limited.
Gdyby Pentax poszedł w kierunku np. E3 i gdyby zrezygnował z wytwarzania Limitedów to nie wiem, czy by mnie coś trzymało w tym systemie. Bo niby co ? Zoomy inni mają tak samo dobre (a czasami lepsze), lampy to chyba wszyscy mają lepsze (PTTL nie jest chyba mistrzostwem świata). Kiedy jednak popatrzę na K-7 z zapiętymi Limitedami, kiedy mogę schować to w kieszeni, kiedy mogę robić zdjęcia poręcznym i bardzo dobrym zestawem.... Naprawdę to jest ta NISZA, która mi odpowiada. Małe, poręczne, dobrze zbudowane aparaty ze świetnymi nie za dużymi obiektywami.
:-B
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Lekko przeterminowane ale typowanie jedynie sluszne ;)


http://www.adorama.com/al...-2009-Winner-Is
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
berd,
Masz nadzieję, że tu ktoś w to uwierzy ... ??? 8-)
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
no ba, pewnie, sam w to uwierzylem ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach