l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
k100 jest, k10 jest, k1 czy k1000?
jak sadzicie, jak bedzie nastepna puszka? bardziej pro czy dla amatorow? a moze cos pomiedzy? jakis nowy ds? kto ma jakies przecieki? Moze wypuszcza cos z wizjerem i elektronika k10 ale bebechami k100, bez uszczelnien itd? czy jest miejsce dla takiego body? Powiem szczerze, dla mnie to bylby ideal - 6Mpx, przetwarzanie 22bit, zaawansowana klawiszologia. Sony niestety nie ma matrycy 8Mpx (nie ma?), wiec nie ma co liczyc na takie rozwiazanie, chyba. ZZ gory zastrzegam, ze lepiej odpuscic sobie fantazje o pelnoklatkowym body - pentax raczej nigdy w to nie wejdzie w segmencie lustrzanek 35/aps.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Raczej pojda w K1D imho

- bufor >=5raw/s w dlugiej serii
- inna technologia sensora (cmos/jfet czy co tam...), zapewniajaca iso 3200 na poziomie co najmniej obecnego iso 1600
- ~13mpix
- nadajnik wireless do transmisji z np. laptopem
- jeszcze skuteczniejszy SR
- byc moze silniejszy silnik :-)
- usprawniony AF (czulosc w slabym oswietleniu)
- cena ~2500-3000$ :-|
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
alkos napisał/a:
nadajnik wireless do transmisji z np. laptopem


nie trzeba będzie podłancz zadnych kompów bo wyswietlacz ponoć ma mieć 19 cali ;)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
wyswietlacz ponoć ma mieć 19 cali

no i sie zaczelo 8-)
dobra, nie bylo tematu - w koncu k10 jest doskonaly :mrgreen: :-P
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
l_uka napisał/a:
wyswietlacz ponoć ma mieć 19 cali

no i się zaczelo 8-)


Poczytajcie stare wypowiedzi na temat jaka będzie K10. Tam to dopiero jest wesoła twórczość.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Teraz to niech wreszcie pojawią się nowe szkla, a te obecne na rynku niech trochę spadną w cenie. Aż mnie skręca jak widzę tokinowe efekty współpracy z Pentax'em ot tak po prostu - na Allegro, a SMC 12-24/4 dla siebie nie mogę się doszukać :(
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
K1 - 12mln pix.....100-3200 ASA AS jak w K10d (bo nie ma co poprawiac)
programowalny AF - priorytety ostrosci.....grupowanie opunktow AF
matryca CMOS + FUJI film
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
matryca CMOS + FUJI film

A może matryca Fuji i MOSFilm (Мосфильм)? :mrgreen:
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Coz, moim zdaniem nie bedzie K1D (a K1000 to nr zarezerwowany), pojawi sie co najwyzej K10DS lub K9D, natomiast dla profesjonalistow bedzie 645D. Nie sadze by Pentax w najblizszych latach probowal tworzyc konstrukcje konkurujace z D2X czy 1DMark cos tam... ten segment jest zbyt ciasny i zbyt wymagajacy dla "nowych bagnetow"...

Skoro Samsung na powaznie wszedl w foto, to nie wierze, zeby nie sprobowal za jakis czas zagrac "pierwszych skrzypiec" w matrycach swiatloczulych.
Zatem nastepna seria dslr Pentaksa, po serii K, bedzie miala juz matryce Samsunga, kto wie czy nie wykorzystujace technologie podobna do tej:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5324


Oczywiscie, po drodze nie zabraknie konstrukcji jubileuszowych, takich pentaksowych cacuszek, tego jestem pewnien... ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A nastepna seria dslr, po serii K, bedzie miala matryce Samsunga, byc moze wykorzystujace technologie podobna do tej:

Coś mi się wydaje, że gdyby ta technologia nie była zwyczajną ściemą, to gdzieś by się walały po sieci fotki z tej matrycy, prawda? Przecież to powinna być pierwsza rzecz, którą konstruktorzy powinni się chwalić. A tu nic - google milczy. Obstawiam, że to tzw hoax, czyli czysto papierowy produkt. Rzuccie okiem na ich stronę i przeczytajcie opisy
http://www.planet82.com/e...uct/smpd_01.asp
No ja nie wiem, ale dla mnie to nie wygląda poważnie. I ich inne produkty... Produkują zasilacze do komórek. Zapewne nanotechnologiczne. Tia... :mrgreen:
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Coś mi się wydaje, że gdyby ta technologia nie była zwyczajną ściemą, to gdzieś by się walały po sieci fotki z tej matrycy, prawda?


Nie wiem jak jest w tym konkretnym wypadku, jednak pokazujac ten artykul chcialem wskazac na to, ze wiele nieprzewidywalnych rzeczy w kwestii matryc moze sie zdarzyc.

Natomiast, co do producenta, to wspomnialem o bardzo powaznym elektornicznym potentacie, ktory juz wspolpracuje z Pentaksem. Choc z drugiej strony Fuji ma bagnet Nikona, a matryce w Nikonach wciaz sa od Sonego.
Jednak cos czuje, ze Samsung namiesza...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
K1 - 12mln pix.....100-3200 ASA AS jak w K10d (bo nie ma co poprawiac)
programowalny AF - priorytety ostrosci.....grupowanie opunktow AF
matryca CMOS + FUJI film


Osobiscie wolalbym od 50 ASA. 18 mln pix, pelna klateczka. Wymienne plecki na film, j/w. :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB., - pelna klatka - nierealne wedlug mnie
PiotrB. napisał/a:
Wymienne plecki na film
- tak to tylko w Erze
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marcin,tozalezy ile ma kosztowac . Jesli ma byc pro, to wydaje mi sie, ze w tym kierunku moga isc. A wymienne plecki? Czemu nie, jesli sa w innych aparatach, co prawda w srednim formacie, ale sa.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB., - nie ma wielu pro chetnych na pentaxa....to strzal w kolano
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Eeee tam. A ilu jest posiadaczy D2 czy inne pro? Jak zrobia z dobrymi parametrami, to znalazloby sie paru chetnych, tym bardziej ze wstecznymi szklami, itp. Wydaje mi sie, ze coraz wiecej osob wie o Pentaksie, jak zrobia dobry korpus, to znajdzie sie sporo chetnych, w miare normalnej cenie.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Osobiscie wolalbym od 50 ASA. 18 mln pix, pelna klateczka.


A mi sie wydaje, ze wraz rozwojem technologii matryc beda one pod wzgledem wymiarow coraz mniejsze, a w kazdym razie napewno nie wieksze. Zatem w "maloobrazkowych" lustrzankach w przyszlosci nie bedzie raczej stosowany FF, za to matryca np. wielkosci tradycyjnego malego obrazka stanie sie "srednioformatowa"...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Masz racje, tez tak moze byc. Ja rozumuje w sensie takim, pelna klatka, zeby nie bylo przeliczania szkielka na te cropy 1,5 raza.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
pelna klatka, zeby nie bylo przeliczania szkielka na te cropy 1,5 raza.

przeciez przelicza sie tylko i wylacznie z przyzwyczajenia. Sredniego formatu nikt nie przelicza, bo jak ktos uzywa, to zna mniej wiecej kat widzenia danej ogniskowej. Tak samo moze byc z formatem APS - kwestia wychowania pokolenia, ktore pelna klatke zna z opowiesci. FF dla Pentaksa to ekstrawagancja, na ktora te firme po prostu nie stac. Niech sie lepiej skupi na kawalku rynku, na ktorym moze miec cos do powiedzenia - Pentax jest dla amatorow, tych poczatkujacych i tych zaawansowanych, dla kazdego.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
pelna klatka - nierealne wedlug mnie
zgadzam się. Po co iść w 36x24mm skoro droga do 36x48 jest już dobrze zaplanowana i zapowiedziana, są obiektywy itd?

[ Dodano: 2007-01-21, 12:34 ]
psyt napisał/a:
w przyszlosci nie bedzie raczej stosowany FF
dokładnie. W fotografii cyfrowej format 35mm to jest dziwne i raczej niszowe zwierze.

[ Dodano: 2007-01-21, 12:36 ]
PiotrB. napisał/a:
pelna klatka, zeby nie bylo przeliczania szkielka na te cropy 1,5 raza.
a po co przeliczać? :lol: Przyzwyczaić się i już. Gdy robisz w MF (masz jakiś aparat na kliszę 120?) to też przeliczasz?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach