tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PiotrB. napisał/a:
Czyli co? W/g tego rozumowania szklo 50mm w dslr jest standard? 35 mm jest szeroki?
nie w dslr z matrycą APS-C standardem jest 28mm. Dodając pewną tolerancję (tak jak się to robiło dla formatu 35) można uznać, że standardem jest zakres 28-35mm, tak jak napisał Bronek. Dlatego też fajnie jest mieć 31Ltd. :mrgreen:
Spinner napisał/a:
PiotrB. napisał/a:
Nooo masz racje. I dlatego czekam na 645D A co bedzie, to bedzie w DSLR-ach.


Kwestia czy Ci się bedzie chcialo chodzic z takim klocusiem... A moze do tego czazu juz beda zupelnie inne technologie, rozwiazania - nie ma mocnych - i nie ma prorokow... Nikt nie wie jak to bedzie za 10 np lat ;-)
ja mam nadzieję, że 645D to jednak niedługo wyjdzie, bo chcę, żeby szybko staniało do poziomu akceptowalnego przez mój portfel.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
28-35 mm to standard dla matrycy APS-C, co po kropie daje 42-52,5 mm. Czyli standard. ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
To co, kto kupuje (albo już ma) szkiełka MF Pentaxa ? :-D
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Mineło dopiero ok 3 miesięcy od wypuszczenia K10D, a Wy o nowej puszce gadacie .

Bo Kadyszka jest jak dla mnie za droga, a Kasetce trochę brakuje (przydałoby się drugie kółko i wizjer z Kadyszki). Przydałoby się coś pośredniego.

[ Dodano: 2007-01-22, 22:19 ]
Dzisiaj macałem w MM Kadyszkę, Kasetkę, GX-1S i 1L i najgorsze (w kontekście ceny oczywiście) jest to, że Kadyszka leżała mi najlepiej. W przeciwieństwie do pozostałych leżała w dłoni idealnie, pozostałe wydawały mi sie trochę za małe. No i oczywiście bezkonkurencyjny wizjer. Kurcze, aż żal było oddawać. :roll:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
PiotrB. napisał/a:
nie bedzie problemu zeby chodzic z malym klocuszkiem jaki bedzie Pentax 645D


Heh - juz to widze :mrgreen:

tref napisał/a:
standardem jest zakres 28-35mm, tak jak napisał Bronek. Dlatego też fajnie jest mieć 31Ltd.


Albo lepiej (i rozsadniej finansowo :-P ) FA35/2AL :mrgreen:

tref napisał/a:
ja mam nadzieję, że 645D to jednak niedługo wyjdzie, bo chcę, żeby szybko staniało do poziomu akceptowalnego przez mój portfel.


Ech - a teraz nie latasz z 645 mimo, ze da Ci lepsza jakosc niz 35mm - dlaczego :?: ;-)

Wsio zalezy jak i co focimy - i dla niektorych nigdy nie bedzie dobry MF, jak i dla niektorych np RF... :-D

Pzdr
Spinner
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
djack napisał/a:

Bo Kadyszka jest jak dla mnie za droga, a Kasetce trochę brakuje (przydałoby się drugie kółko i wizjer z Kadyszki). Przydałoby się coś pośredniego.

Niestety, zabawa w tym (i nie tylko tym) interesie niekoniecznie polega na tym, żeby klient dostał dokładnie to czego potrzebuje. Ja też najchętniej kupiłbym coś pośredniego między Kadyszką a Kasetką, ale ta "pośredniość" mogłaby wypaść w innym miejscu niż u djacka ;-) . Jednak w sytuacji, gdy wybór jest prostą alternatywą, kupię Kadyszkę - Pentax zarobi więc paręset złociszy, których by nie dostał, gdyby istniał K50.

I raczej nie będę żałował. W końcu, jaką lepszą zabawkę facet w moim wieku może dostać za marne trzy i pół tysiąca :-P .
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Korba napisał/a:
djack napisał/a:

Bo Kadyszka jest jak dla mnie za droga, a Kasetce trochę brakuje (przydałoby się drugie kółko i wizjer z Kadyszki). Przydałoby się coś pośredniego.

Niestety, zabawa w tym (i nie tylko tym) interesie niekoniecznie polega na tym, żeby klient dostał dokładnie to czego potrzebuje. Ja też najchętniej kupiłbym coś pośredniego między Kadyszką a Kasetką, ale ta "pośredniość" mogłaby wypaść w innym miejscu niż u djacka ;-) . Jednak w sytuacji, gdy wybór jest prostą alternatywą, kupię Kadyszkę - Pentax zarobi więc paręset złociszy, których by nie dostał, gdyby istniał K50.

I raczej nie będę żałował. W końcu, jaką lepszą zabawkę facet w moim wieku może dostać za marne trzy i pół tysiąca :-P .

Zalezy ile masz lat.....:)
Zartuje oczywiscie ale to wyjatek na naszym forum :-D :-D :-D
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Mam tyle lat, że już ostatni dzwonek na tzw. kryzys wieku średniego. A lekarstwem na ten kryzys może być:
- nowy sportowy samochód (drogie jak diabli),
- luksusowa kochanka (też drogie, a na dodatek niebezpieczne dla zdrowia),
- nowa żona, o dwadzieścia parę lat młodsza od poprzedniej (jeszcze droższe i też niezdrowe).
Wobec tego wybór jest prosty - Pentax K10!
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Korba, wez Ty mni nie zalamuj. Zone, co prawda, wymienilem na mlodsza, tylko 15 lat roznicy, ale zawsze cos. :mrgreen: Tzw. kryzys wieku sredniego, mam nadzieje, jeszcze nie zlapalem, bo nie wiem czym to sie objawia? :-P
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Powiedzmy, że o tym kryzysie to ja przede wszystkim czytałem, ale taki kryzys to niezły argument ułatwiający przekonanie żony, że w sumie dobrze robię wydając pieniądze na coś z jej punktu widzenia kompletnie nieprzydatnego ("przecież masz już aparat").

Poza tym Piotrze, mówi się trudno, ale od dawna nie jesteś już nastolatkiem ani nawet dwudziestoparolatkiem. A przecież, oprócz kutych noży i tym podobnych artykułów gospodarstwa domowego, bawią Cię techniczne zabawki z mnóstwem guzików i opcji. Prawda? :-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No masz racje, dobry argument dla zony. :mrgreen: Ja jeszcze mam taki argument, ze ja tesknie za Polska, pytam sie, to co mam pic z tesknoty? To chyba lepiej zebym mial hobby i zajal sie tym zeby zapomiec o tesknocie, a nie pic gorzale. A swoja droga tez trzeba sie napic. Chyba wszystkich bez wzgledu na wiek, bawia takie zabaweczki :mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
djack napisał/a:
Dzisiaj macałem w MM Kadyszkę, Kasetkę, GX-1S i 1L i najgorsze (w kontekście ceny oczywiście) jest to, że Kadyszka leżała mi najlepiej. W przeciwieństwie do pozostałych leżała w dłoni idealnie

Ja też byłem wczoraj w Miejskiej Macalni w celu poobejmowania tej najmłodszej :-P Starsze już dotykałem. Wrażenia dokładnie takie, jak Twoje.
Zaokrąglenia i wcięcia w talii idealnie pasowały do mojej dłoni. Palce trafiały tam, gdzie trzeba. Można powiedzieć, że urodzona na Filipinach, ale stworzona dla mnie :-D 8-)
Natomiast chciałbym jeszcze wspomnieć o cenach we Wrocławiu, bo to mnie zdziwiło.
W MM na Bielanach 4299,-
w MM w Galerii Dominikańskiej 4449,-
w Foto Master na Odrzańskiej 4390,-
Wszystko kit 18-55.
Na Odrzańskiej (jako, że jest to prawdziwy sklep foto) pan powiedział, że odkąd pojawiła się kadyszka, najczęstsze zadawane mu pytanie:
"-Czy ma pan jakieś jasne szkło manualne do Pentaxa?" -które ja też zadałem.
Miał tylko A 50/2+K1000 i parę różnych prostszych puszek AF z kitowymi zoomami.
Ale dla zainteresowanych stoi też stara 6x7.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
No to i we Wrocku wreszcie się ruszyło. Tydzień temu jeszcze nic było (albo ja nie zauważyłem). Ale te ceny :evil: . Kiedyś z kolegami mawialiśmy przy podobnych okazjach: "chyba się nie myli".
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dobrze ze u Astera ceny sa normalne ... bo to co podales wyzej, to jest granda.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
w MM w Galerii Dominikańskiej 4449,-

Bronek napisał/a:
bo to co podales wyzej, to jest granda.

Fakt, jak zobaczyłem tę cenę, to mną wstrząsnęło :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach