alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
[fotografowie] Adam Magyar


http://www.magyaradam.com/

Dzieki technice "slit-scan" ułamek chwili rejestrowany jest pionową szczeliną szerokości jednego pixela kilkaset razy na sekundę. Aparat pozostaje bez ruchu, ale każdy z tych jednopikselowych obrazów składany jest później w zdjęcie pozbawione perspektywy, w którym jednym wymiarem przestrzennym jest wysokość, drugim zaś nie szerokość, lecz czas.

Absolutnie niesamowite.


źródło: http://www.lensculture.co...scanner-im.html
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
:shock: boskie, jak coś takiego zbudować? ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Doktor_Vincent napisał/a:
jak coś takiego zbudować?


Ze starego skanera; tylko po co?

To jedno z niebezpieczenstw wspolczesnego swiata: jesli wyjdziesz z czyms naprawde zaskakujacym stylowo/koncepcyjnie, co jednak da sie łatwo zrekonstruowac - juz za pol roku beda cie brali za kolejnego "lomografa" czy "draganizera" z tysiecy przewalajacych sie po kazdym flikrze.

Uprasza sie szacunku dla artysty. Nie powtarzajmy.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Fakt
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Genialne w swej prostocie.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Dziewczyna się na mnie obraziła, bo nie umiem jej wytłumaczyć jak to działa :-/

[ Dodano: 2009-08-04, 19:56 ]
Dobra, już się udało.

Kosmos. Piękne. Fotografować czas! Takie genialne a takie proste! Pan Adam jest mądry facet.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Słuchaj, Doktor Vincent, ja jestem za Twoim projektem. Chętnie popatrzę, jak krok po kroku dochodzisz do celu. Nawet jak nie dojdziesz - choć myślę że przy odrobinie uporu dojdziesz - to i tak będzie to dla mnie cenne. Dlatego, że będę widział kogoś, komu się chce, dlatego, że będzie to inspirujące, dlatego, że może zmobilizuje mnie do dokończenia podobnego eksperymentu z przerobieniem kasety Kijewa 88. Tak więc ja osobiście będę kibicował na plus. :-B
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
efekt rzeczywiście niesamowity
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fotostopowicz napisał/a:
efekt rzeczywiście niesamowity


Mi to naukowo-fizycznie-filozoficznie tez niezle czache grzeje ;-)

[ Dodano: 2009-08-04, 21:51 ]
a_czacha, chyba rąbnąłeś sięw wątkach :-P
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
alkos napisał/a:
Uprasza sie szacunku dla artysty. Nie powtarzajmy.

Robiąc coś podobnego można przerosnąć mistrza. I nie sądzę, żeby nagle pojawiło się mnóstwo podobnych fotek na flickrze - do tego trzeba przygotować sobie sprzęt.

To (trochę) tak, jakby powiedzieć "nie róbcie dagerotypów, nie należy powtarzać po Daguerre, bo on był artystą". ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja tylko jednego nie rozumiem - dlaczego wszyscy zawsze bede zwroceni twarza w jedna strone?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Ja tylko jednego nie rozumiem - dlaczego wszyscy zawsze bede zwroceni twarza w jedna strone?


Robisz wycinki linii z jednego miejsca; przechodzi czlowiek z profilu. Z ktorejkolwiek strony by nie szedl, najpierw rejestruje sie reka i noga z przodu, nos, glowa, tyl glowy, plecy, reka i noga z tylu. Teraz: jesli ulozysz linie z lewa do prawej, bedzie zwrocony w lewo, jesli z prawa na lewa - w prawo.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
A zrobienie tego wcale nie jest trudne. Wystarczy obiektyw LF i skaner ręczny umieszczony w płaszczyźnie ostrości. Naprawdę kusi by coś takiego sobie zrobić.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
xrog napisał/a:
Wystarczy obiektyw LF i skaner ręczny umieszczony w płaszczyźnie ostrości.


Plus odpowiedni sterownik, pozwalajacy na reczne ustawianie czestotliwosci probkowania, coby dopasowac do predkosci ruchu obiektow...
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Cytat
Plus odpowiedni sterownik, pozwalajacy na reczne ustawianie czestotliwosci probkowania, coby dopasowac do predkosci ruchu obiektow...


Chyba ze jest wystarczająco wysoka to później wystarczy tylko "ścisnąć" uzyskany obrazek.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Chyba ze jest wystarczająco wysoka to później wystarczy tylko "ścisnąć" uzyskany obrazek.


A racja. Ale ja bym wolal 1:1 :-P
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Alkos: rąbnąłem się i to zdrowo, przyznaję :oops:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
;-) no problem, mysle ze adresat zrozumial ;-)
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
To chyba ja nie zrozumiałem bo wydaje mi się że wystarczy zwykłym cyfrakiem zrobić 1000 zdjęć jedno po drugim (moim zdaniem w stałym odstępie czasu - inaczej traci to sens) potem wyciąć z każdego zdjęcia obraz wysokości oryginalnej a szerokości 1px (z każdego zdjęcia odrzucając stałą liczbę pixeli po bokach) i tak otrzymane 1000 jedopixelowych obrazów skleić z sobą. Mylę się?
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
wieja napisał/a:
wydaje mi się że wystarczy zwykłym cyfrakiem zrobić 1000 zdjęć jedno po drugim


Nie mylisz się przy założeniu, że ten cyfrak może robić kilkaset zdjęć na sekundę.
1000 zdjęć w takim przypadku da ci raptem kilka sekund tego "zapisu czasu".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach