sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
[sołtys] ***
Trzebaby wreszcie dodać coś od siebie do oceny. Daję linka, gdyż w sumie chciałbym poddać ocenie cały reportaż z corocznego pielgrzymkowego postoju grup siedlecko - podlaskich w Wąchocku.

Link do galerii

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Oj nie lubimy linkow do galerii, nie lubimy ;-)

Generalnie - calosc jako reportaz mi sie podoba. Fajne kadry. Aczkolwiek kilka bym sobie odpuscila.

Obrobka - kolor -sa ok.
Cz-b - niektore mi sie bardzo podobaja, ale w niektorych wyszly jakies dziwne babole:
- 21 - paskudne niebo, paskudne kontrasty
- 19 - przeostrzone, cienie nienaturalnie powyciagne, cos dziwnego sie dzieje z kontrastem [i zrobilo sie tak, ze dziwny chaos panuje na nim... oko lata].

Halo!
Co sie dzieje z kolejnoscia?
Teraz numerki, ktore napisalam wyzej sa bez sensu./.

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Oj nie lubimy linkow do galerii, nie lubimy

No właśnie wiem :oops: :roll: Może przerzucę w jakieś inne miejsce .. tylko gdzie? :roll:

mygosia napisał/a:
Halo!
Co sie dzieje z kolejnoscia?
Teraz numerki, ktore napisalam wyzej sa bez sensu./.

Przewietrzyłem jeszcze galerie w międzyczasie :oops: - kilka kadrów usunąłem.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Może przerzucę w jakieś inne miejsce .. tylko gdzie?

Nie chodzi o to, aby przerzucac, tylko ze najlepiej ocenia sie kilka zdjec pokazanych w watku. Chyba z opery mozna wrzucic zdjecia?

Oki - pozmienialam numerki w poscie - teraz jest juz ok.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ok, to na pierwszy ogień wstawiam dwa:

1.

2.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
A cóż tak pięknie winietuje?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Tez mi sie podoba - Michu mnie zarazil :-D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Tez mi sie podoba - Michu mnie zarazil

Ja to myślę, że on to tak specjalnie z tą winietą. Taki teścik czy go słuchaliśmy na wykładzie i teraz sprawdza czy dodajemy czy nie 8-)

Dorzucam kolejne z tej samej serii:

3.

[ Dodano: 2009-08-10, 23:04 ]
I jeszcze jedno, tym razem kolor:

4.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak jak obiecałem w wątku Fotografia ślubna wstawiam zdjęcie ... koncertowe 8-) aby zobrazować, że istDLem na iso1600 też się da ... albo raczej, żebyście mi napisali czy jest ok, bo zkasztanił mi się monitor i póki co używam starego, nieskalibrowanego CRT, więc może pewnych rzeczy po prostu nie widzę :roll: Zdjęcie "prosto z puszki".


5. Sekstet Sojki na zakończenie koncertu poświęconego znakomitemu perkusiście, wąchocczaninowi, Michałowi Zduniakowi, który 5maja tego roku przegrał walkę z nowotworem /25 września 2009/


A tutaj link do tegoż zdjęcia w dużej rozdzielczości (uwaga prawie 4MB) - http://soltys.pentax.org.pl/koncert01.jpg

Co myślicie?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja bym zdjela saturacje...
Moze podeslij Jarkowi na RC? :)

No i przeokropnie rozprasza mnie ta czerwona kreska.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Ja bym zdjela saturacje...

Yhym - tak jak napisałem zdjęcie póki co "prosto z puszki" nie ruszane. Chodziło mi zobrazowanie, że w pewnych warunkach, kadrach i oświetleniu nie trzeba się bać iso1600 w istDLu. A po obróbce (z głową) powinno być jeszcze lepiej. Jak wrócę za tydzień wrzucę jeszcze kilka.

mygosia napisał/a:
No i przeokropnie rozprasza mnie ta czerwona kreska.

Z jednej strony rozprasza, z drugiej strony zostanie czarna dziura po obróbce ... ale rzeczywiście możnaby nad tym "popracować"
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
I tak lewa gorna cwiartka to czarna dziura...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Zadna z powyzszych fot mnie nie ruszyla. Relacja pielgrzymkowa to ...relacja. Nic poza nia.Zadnego klimatu ( a to "klimat" pielgrzymki jest najciekawszy).A gdzie usmiechy, gdzie zmeczenie na twarzach, gdzie luz ? Eeeee :(
Fota koncertowa ? Dobrze,ze napisales ze to koncert bo za nic nie mozna sie zorientowac o co chodzi.
Jestem na -nie-.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Blesso napisał/a:
Relacja pielgrzymkowa to ...relacja.

Dokładnie! Relacja! Ale nie relacja z "pielgrzymki" tylko z "postoju pielgrzymki w Wąchocku". Miałem wrzucić więcej, ale brak komentarzy, nawet negatywnych, jest trochę zniechęcający także dzięki Blesso za Twój chociaż 8-)

A koncertowa może rzeczywiście wyrwana z kontekstu i bardziej powinienem ją wrzucić do jakiegoś wątku o DLu ... bo prostu pozytywnie byłem zaskoczony iso1600 z istDLa jakie uzyskałem na tym koncercie w tych warunkach i tą radością się chciałem podzielić 8-) Poza tym w tym czasie byłem zajęty inną formą sztuki ... zdjęcia były "przy okazji"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach