chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
[ K10D] k10d help memory card error
Dzieje się coś dziwnego
już to 2 raz się zdarzyło. załączam aparat... Memory card error. Wyłączam aparat wyjmuje karte, wkladam jeszcze raz i jest ok (wszystkie zdjecia sa)
czasami jak karte do czytnika na komputerze wkladam mam to samo (zdarzylo sie raz ze system spytal czy ma sfotmatowac karte) powiedzialem ze nie, wlozylem jeszcze raz do czytnika i zobaczyl ja normalnie. Karta to pretec 512... co robic? byleby to body nie bylo walniete. W drodze jest karta sandisk extreme III (ale jeszcze potrwa nim dojdzie)
co to moze byc?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Może spróbuj tak: zgraj zdjęcia (zeby nie stracić) i potem format karty W APARACIE (tzn. przez aparat, a nie system przez kompa)! Ciekaw jestem czy pomoże.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Może styki na karcie są przybrudzone, zaśniedziałe.

[ Dodano: 21-01-07, 16:14 ]
tref napisał/a:
potem format karty W APARACIE!
To także, nie formatuj w kompie.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
karta ma tydzien, wiec styki są ok. Formatuje w aparacie za kazdym razem po zrzuceniu zdjec (w sumie jakie 5 razy do tej pory)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
chomik napisał/a:
Formatuje w aparacie za kazdym razem po zrzuceniu zdjec
:?: :?: :idea: Niepotrzebnie, przecież wystarczy wykasować pliki.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zadam bezczelne pytanie: formatujesz czy kasujesz po zgraniu zdjęć? (yyy nie no Ty w końcu informatyk, to widzisz tę "subtelną" różnicę)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Najlepiej sprawdzić inną kartę, może jest wadliwa.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
widze "subtelną" różnicę. Formatuje, żeby nie było śmieci w systemie plików na karcie (co za różnica... usuwanie plików fizycznie zmienia pierwszą literę nazwy pliku w tablicy alokacji na "?", a firmatowanie karty, zamienia tablicę alokacji na obszar wypelniony "0", czego naturalną konsekwencją jest to, że jeśli na karte nie zostało zapisane nic nowego, ro zdjęcia można odratować po skasowaniu (razem z nazwami - bez pierwszej litery), a po sformatowaniu też można odzyskać (ale bez nazw plików), więc czuję różnicę. Mam nadzieje, że też wyjaśniłem po co formatuje zamiast usuwać (nie będę robił wykładu na temnat dzielenia pliku na łańcuchy i łączenia "chunków" w jeden plik wpisami na koncach poszczególnych sektorów.
Anyway podsumowując... po sformatowaniu karty, dane zapisywane są na nią bardziej uporządkowanie (sektor, po sektorze). Natomiast po skasowaniu plików, często dane są lekko przesiane (szczególnie jak usunie się tylko część plików), więc w przypadku ewentualnej konieczności odzyskania danych po formacie, lepiej jest formatować zawsze karte przed zapisem, zeby program do odzyskiwania danych miał ew. większe szanse na sukces.
No... więc formatuję dla spokoju ducha, a karta i tak robi errora... w czytniku też sie tak czasem dzieje? to chyba nie jest wina body, prawda?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
chomik, myślę, że wina leży po stronie karty. Zdano, dobrze podpowiada, spróbuj zatem z inną kartą, jeśli problem się powtórzy będzie powód do zastanowienia, jeśli nie będzie oznaczać, że Prectec nadaje się do... (zresztą ja i tak od dawna mam takie zdanie). Jadący do Ciebie sandisk extreme III to świetny wybór.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż... Mam z Pretecem niezbyt ciekawe doświadczenia w K10D. Miał być szybki (Cheetah 2GB - 133x) a czas zapisu RAW-a wynosił... 17 sekund! Wymienili mi w ramach reklamacji na inny egzemplarz i ten jest lepszy - ale też znacząco wolniejszy od Goodrama 100x. W każdym razie w przyszłości karty Pretec będę omijał możliwie szerokim łukiem...
Podejrzewam, że u Ciebie winna jest też karta. Jeśli masz możliwość - spróbuj ją wymienić w ramach reklamacji.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Co ja mam powiedzieć ,szybkiego (sprawnego z punktu widzenia technicznego) kingstona mój DS nie widzi i cały czas mam ten error.Stare powolne karty czyta uzupełnienie programu mam wgrane.Pozdrawiam
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
kiedyś była to dobra firma. kiedyś.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tref - wydaje mi się, że zarówno Preteca jak i Kingstona Twoje słowa dotyczą. Trzecią firmą która kiedyś robiła dobre karty, ale ostatnio chyba zeszła na psy jest PQI.
 

Gall_Anonimowy  Dołączył: 04 Lis 2006
Panowie tylko Toshiba, San Disk i Lexar. I problemy z kartą znikną, w 99%. Nie warto ryzykować dla innych marek bo i po co, dla kilku zaoszczędzonych złociszy ?

Pozdrawiam
GA
 

makar  Dołączył: 07 Sie 2006
Witam
Na alledrogo trafiłem na następującą informację:
"Sandisk Extreme III 2gb [...]
Niestety moja lustrzanka nie współpracuje z tą kartą (PENTAX nie widzi kart szybszych jak 133), Ale karta jest na 100% sprawna sprawdzałem ją z 3 aparatami Canon’a i wszystko śmiga aż miło. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt 604 538 765."
http://www.allegro.pl/item159167398.html
W innej aukcji tego allegrowicza
http://www.allegro.pl/item159164207.html
ujawnia sie on jako posiadacz K10D

To oczywiście nie musi być prawda z tą szybkością ale może coś jest na rzeczy?

Pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jest tu parę osób, które posiadają tą kartę. Nie słyszałem, żeby mieli z nią jakiekolwiek kłopoty. Tu masz nawet wątek o kartach do K10D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
makar, to jakaś bajda. Kadyszka jest tworzona do szybkiego zapisu, nie sądzę, żeby miała problemy. Poza tym z Kasetkami działają te karty, więc z K10D tym bardziej. Chyba jakiś padły egzemplarz
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
makar, karty SanDisk są najczęściej podrabiane. To co na aukcjach jest sprzedawane jako SanDisk to na 90% podróbka.

[ Dodano: 2007-01-21, 21:06 ]
Tutaj informacja jak rozpoznać podróbkę SD SanDisk Extreme III http://forums.dpreview.co...essage=21497271
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek ma rację, tutaj można poczytać co i jak poznać. LINK

[ Dodano: 2007-01-21, 22:08 ]
No, właśnie mnie uprzedził z podaniem linka.
(Dziwne, u Bronka zegar inaczej liczy czas postu i czas dodania czegoś do postu:
Cytat
Wysłany: Dzisiaj 22:01

Cytat
[ Dodano: 2007-01-21, 21:06 ]
)
 

dennik  Dołączył: 11 Lis 2006
makar napisał/a:
Niestety moja lustrzanka nie współpracuje z tą kartą (PENTAX nie widzi kart szybszych jak 133),
Obecnie posiadam kartę pqi 2GB/150.Zdjęcie Raw +jpg 10mln zapisuje w średnio 3.3s.Wcześniej miałem proteca 2GB /133 ,który zapisywał zdjecia ponad 15 s.
chomik napisał/a:
uż to 2 raz się zdarzyło. załączam aparat... Memory card error.
Stawiam na wadliwą kartę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach