chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
sandisk sd 2gb extreme III fake ???
czy kupiłem podróbkę?
http://cgi.ebay.com/ws/eB...em=230078386332
co mam teraz zrobić... pomóżcie prosze
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
link nie bangla...
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
link
wejdź proszę na ebay->advanced search i wklej numer przedmiotu 230078386332
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cześć.
zacznij może od podania właściwega adresu , bo ten link nie prowadzi do aukcji , którą zapewne chciałeś pokazać! ;-)
potem zobaczymy
najprostrzy sposób, to napisz do gościa u którego kupiłeś kartę, że to podróba i jak nie zwróci kasy to mu negatywa wystawisz
ale tak naprawdę na wiele bym nie liczył :-(
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
nie moge podac linka, bo mi wyskakuje jakies dodatkowe szyfrowanie sejsi (smieci w linku) i u was sie to i tak nie otworzy. prosze na ebay zrobic advanced search i wpisac numer przedmiotu 230078386332
co wy na to?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
obejrzałem, no i karta wygląda na oryginał

[ Dodano: 2007-01-22, 01:09 ]
tylko ta cena jakaś niska trochę, ale to może u nas są nienormalne ceny a w stanach tak ma być :-)
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
ale przeciez nosi wszelkie znamiona podroby
pudelko bez chinskich znaczkow na okladce (pod extreme performance), matowe pod naklejką... zupelnie jak na
http://forums.dpreview.co...essage=21497271

mimo tego uwazasz, ze oryginalna?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
obejrzałem te zdjęcia z twojego linku i ...sam jóż nie wiem.
producent w trakcie produkcji ma przecież prawo zmienić wygląd opakowania.
a co ci nie pasuje w tej karcie?
wadliwa, nie chodzi, nie zapisuje, nie odtwarza?
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
po prostu przeczytalem posta o wadliwych kartach
obejrzalem zdjecia z aukcji
i jak w pysk strzelil... :(
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
też przymierzam się do zakupu 2 gigowej karty san disca extreme 3 i zabiłeś mi trochę ćwieka.
ale chyba kupię na pstryku.
jakby coś to zawsze w polsce i z reklamacją beda mniejsze problemy :-D
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
po ile mają?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
289 zł. drogo trochę :evil:

 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ktos na forum juz pisal o tym, ze kupil fake'a. Zglosil sprawe do ebaya, powiadomil paypala i sprawa skonczyla sie na tym, ze dostal kase z powrotem, a o karte oczywiscie nikt sie nie upominal, bo i jak. Tyle ze podrobka jak to podrobka, moze chodzic dlugo albo nagle sie rozpasc.
 
zlypiez  Dołączył: 30 Lis 2006
miałem podobną przygodę niecały miesiąc temu. kupiłem sd extreem III 1gb na allegro. zdziwiło mnie, że karta działa wolno.
zanim dotarła do mnie ta sd eIII kożystałem z karty sd o prędkości 50x (ze starego aparatu). i otóż moja nowa super wypasiona eIII 133x działała wolniej niż ta 50x... szczęśliwy traf - bronek umieścił tego samego dnia link na forum jak rozpoznać podróbę od oryginała :) - no i wiadomo co się okazało...
dalej sprawy potoczyły się następująco: napisałem do gościa, że sprzedał mi podróbę. napisałem, że porównałem prędkość karty z inną. oraz poleciłem mu lekturę porównania na dpreview. powiedziałem, że jeżeli nie odda mi pieniędzy, powiadamiam allegro i przedstawiciela sandisc polska (dodałem, że może mieć kłopoty). i napisałem jeszcze coś, że należę do jakiegoś toważystwa foto :P
efekt: gość odpisał od razu i przesłał pieniążki równie szybko. no i mam podróbę i oryginał :)
teraz dopiero widzę, jaka jest różnica w pudełku i wykonaniu samej karty - widać od razu. a ten fake wydawał mi się taki prawdziwy na początku!
pozdrawiam, mam nadzieję, uda ci się wyjaśnić sprawę po twojej myśli!
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jakieś pół roku temu kupiłem trzy lewe CFy Sandisk Ultra II, kasę odzyskałem przez PayPal. Jeden fake 2GB mi został, dwa musiałem odesłać, bo chińczycy nie chcieli oddać kasy bez tego - pewnie sprzedali w końcu jakiemuś naiwniakowi, bo recenzje nadal mają świetne... Zgłaszałem ich aukcje kart wielokrotnie do ebayu, a nawet przez pewien czas wysyłałem maile do zwycięzców aukcji z informacjami o fake'ach, ale dalej działają w najlepsze... Myślę, że ebay robi na tym dobry interes i wcale nie jest zainteresowany walką z oszustami...
A teraz kwestia tego Extreme III. Jeżeli na tym powiększeniu jest ta karta, to jestem na 100% pewien, że to fake. Dziwi mnie tylko, że ktoś zadał sobie tyle trudu i kupił/skopiował (?) te czarne futerały, a nie zadbał, żeby plastikowy futerał odpowiadał temu z Extreme III (Sandisk raczej nie zmienia tego typu elementów)... Chińskie znaczki w nowych wersjach nie występują - zamiast nich jest dodatkowy napis po francusku i hiszpańsku. Na powiększonym zdjęciu (jeżeli ma ono przedstawiać kupowaną przez Ciebie kartę), najbardziej oczywistym znakiem rozpoznawczym jest brak charakterystycznego, małego wycięcia po prawej stronie (nawet na zdjęciu na pudełku jest karta z wycięciem) i zbyt długi "rowek" w dolnej części. Wygląda na to, że na zdjęciu gdzie pokazany jest cały zestaw jest inna karta, bo wycięcie jest widoczne. Jeżeli już masz tę kartę, to skontaktuj się z Sandiskiem, potwierdzą, czy numery się zgadzają. Prawdziwe karty mają S/N na odwrocie i logo Sandiska z "gładszego" plastiku - mało komu opłaca się to podrabiać...
Ceny prawdziwych Extreme III 2GB w Stanach raczej nie schodzą poniżej $60-65 (u dystrybutora) i to również jest dobry znak rozpoznawczy. Dodatkowo koleś wysyła z Chin... Nigdy nie ufaj Chińczykom na amerykańskim, czy kanadyjskim ebayu.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
hm... dziwne

wyslalem takiego maila do sprzedawcy
Hi, I Bought san disk extreme III (sd 2gb) from you. If that photos, you show for this item are REAL, that means, that you just sold me a FAKE !!!. The explanation how to recognize between REAL SANDISK and FAKE you can find here: http://forums.dpreview.co...essage=21497271
If the photos are real and you sold me a fake, I expect money back within next 5 day.
Please contact me as fastest as possible, to explain this situation.
Best regards
Chris

i dostalem taką odpowiedz

HI Chris

Thank you for your email.
I'm glad to service for you.
Our product all from the regular supplier.
I'v sent you item on 2007-1-19.
you can tested the card when you received it.
any problem contact me .
Best Regards
allnaturals

koles dziwnie uprzejmy, nie sadzicie? (czekam az karta bedzie w domu)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Sadzac po tym, 95% kart SanDisk na eBayu to podrobki. Znacznie prosciej zaplacic przechodniowi na ulicy zeby dal Ci wpie*l , zamiast placic komus, czekac, sprawdzac itd.

Nie rozumiem czemu ludzie na to leca.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Nie rozumiem czemu ludzie na to leca.

jest sporo osob, ktore swiadomie decyduje sie na podrobki, ze wzgledu na ich cene. Coz, ja tam wole miec pewnosc, ktora niestety troche kosztuje.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
acha, jak juz bedziesz mial karte w domu to najpierw sprawdz sposob zamkniecie plastikowego opakowania. Oryginalow nie da sie rozpakowac bez rozciecia plastkiku (np. nozyczkami) na calym obwodzie poniewaz jest zapieczetowany.


Potem obejrzyj obrazki w instrukcji - w oryginalnej obrazki to nie sa czarne kontury, tylko prawdziwe obrazki, z bialymi kreskami. No i jakosc druku jest bardzo dobra.


W koncu sprawdz wyglad karty - w oryginale jest wciecie na krawedzi, a pod etykieta jest gladka powierzchnia


Jakbys mial jeszcze jakies watpliwosci to pytaj - moge porownac ze swoja karta.
 
Marysia  Dołączyła: 03 Sty 2007
Na zdjęciach tej aukcji karta wygląda na podróbkę - karta nie ma lekkiego wcięcia na dolnej krawędzi, na opakowaniu nie ma napisów w innych językach. Do tego moje plastikowe opakowanko na kartę otwierane jest z dołu, a na zdjęciach na tej aukcji - z boku.

Ja obejrzałam najpierw dokładnie zdjęcia na dpreview, potem aukcje na allegro i kupiłam na allegro - oryginał za 269zł + wysyłka 15zł. Ale jeśli to podróbka to bardzo dobrze podrobiona :mrgreen:

Pozdrawiam
Marysia

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach