BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
7-ka fajnie wyszła i 9-tka tyż - tutaj tylko podostrz oczko i będzie super. Jakaim szkiełkiem robiłeś te zdjęcia - fantastycznie oddane są szczegóły
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
7.8.9. te mi się podobają.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Zgadza się, zdjęcia prosto z puszki, tylko po lekkiej korekcie WB, zmniejszeniu do formatu forum i lekkim podostrzeniu. Szczerze mówiąc, to nawet nie kadrowane na kompie ;-) Aha - 1, 2, 3 i 6 lekko rozjaśniona, bo jak widać kontrasty były duże.

Przyznaję, że w 9. ostrość nie trafiona, chyba lekko gibnąłem się przód-tył przed naciśnięciem spustu migawki - niestety nie zauważyłem tego w czasie sesji, bo bym powtórzył :-)

Arti a co najbardziej ci nie gra w pozostałych? Nie chodzi mi o szczegóły, tylko najbardziej rażące błędy?

Eldred, BartekKw, tak to dłuższa gwiazdka - zakupiona niecały miesiąc temu i dopiero ją poznaję :-)

wojtek_c właśnie z takim zamysłem robiłem te zdjęcia z jasnym tłem - aby modelka ładnie odcinała się od tła. Nie do końca to wyszło, ale wiem nad czym pracować. Słońce było popołudniowe (ok. 18), ale o tej porze świeci jeszcze bardzo mocno. Próbowałem nawet ustawiać modelkę, aby rozświetlić włosy słońcem (+ dobłyśnięcie lampą na twarz), ale nie za bardzo wyszły te zdjęcia, więc nie zamieszczam.

Dzięki chłopaki za komentarze, wasze uwagi (krytyczne i pochlebne) są dla mnie na prawdę cenne :-B :-B :-B

A skoro modelka się podoba, to jeszcze wybiorę kilka zdjęć i pokażę wieczorkiem ;-)
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
6 i 8 trafiają w mój gust.
A moim skromnym zdaniem 10 byłaby świetna, gdyby nie to, że ta ławka jakaś taka popisana. Lekko szerzej i byłoby gites. Jakoś najbardziej mi ta 10 podchodzi :-B
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
andrusz napisał/a:

Przyznaję, że w 9. ostrość nie trafiona, chyba lekko gibnąłem się przód-tył przed naciśnięciem spustu migawki - niestety nie zauważyłem tego w czasie sesji, bo bym powtórzył :-)


135mm i 1/45s te dane proszą się o statyw :shock: imponująco pewna ręka.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
dany napisał/a:
135mm i 1/45s te dane proszą się o statyw :shock: imponująco pewna ręka.

Eeee tam rękę mam słabą - to Pentaksowa stabilizacja :-)

Janusz Gdula dziękuję :-B

[ Dodano: 2009-08-28, 01:27 ]
A co sądzicie o tych:

11.


12.


13.


14.


15.


I ostatnie 16. :mrgreen:
(w postprocesie miałem problem z tym niebem - nie miałem polara)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
12 i 13 fajne. Po za tym znudziła mi się już modelka ;)

ps. i podobno w portrecie najważniejsze są oczy :)

 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
11. Troche za duzo na planie - ( obicial bym spodnie i troche gory) a w sumie za malo konkretow. Nie widac twarzy - i wiecej prawej strony - mniej lewej.
12. Nijakie.Znudzenie modelki przebija oczu.
13. Cos w nim jest . Moze to swiatlo. Ale betonowe tlo za modelka (od ramion w gore) jakos nie pasi.
14. Zbyt zroznicowane tlo. Albo schody albo drzewa- trzeba sie zdecydowac.
15. Dziewczyna na kolanach? Nie! Kolor bluzki nie pasuje do tla ( zlewa sie z nim).
16. A gdzie twarz ?!Dluzsza koszulka tez by sie przydala ! Moglo byc fajne !
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
11 bo nie widze tych smutnych oczu :)
Np mina na 12 to jakby lezala na stole operacyjnym i marsjanie chca ja operowac.
Ona lezy przywiazana, bezradna i prosi cie o pomoc. Cos w tym stylu zaobaczylem.
16 nie widac twarzy
 
asay  Dołączył: 26 Mar 2009
MZ zdjęcia z byłyby lepsze gdyby modelka miała inną minę, bo na wszystkich zdjęciach ma podobną - rozwesel ją, zainteresuj, wydobądź jakieś emocje

16 byłaby chyba najlepsza z serii 11-16 gdyby było widać twarz
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
No właśnie zacząłem pisać to samo :) Ta dziewczyna powinna się uśmiechać. W fotkach nr 2 i 9 pogodna mina daje bardzo wiele.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Blesso - dużo konkretów, dzięki :-B

grabber jak ci się 11 skojarzyła z marsjanami? Ale rozbawiło mnie :mrgreen:

Warto było pokazać wam te zdjęcia - wiem nad czym pracować.

:-B :-B :-B dla wszystkich oceniających.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Sporo zdjęć,poziom masz stały :-) .
Czekamy na jakiś przełom po wyciągnięciu wniosków ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Okazało się, że da się wyostrzyć (co mnie zdziwiło) te "nie trafione" - specjalnie dla Eldreda ;-)

9b.


A tu próba z nową modelką :mrgreen:

17.


18.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Jak na pierwsze próby z nową modelką to wygląda zachęcająco :-) .
17.trochę dziwna mina-spojrzenie
18.tu jest dobrze,zmieniłbym tylko ułożenie ręki.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Ostatnia seria sympatyczna - no i ostatnie z ostatniej najciekawsze ;-) Chociaż myślę że blenda przydałaby się. Chciałem jeszcze raz rzucić okiem na zdjęcia z pierwszej strony a tam nic nie ma...:-( Pozjadało Ci linki ....
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
dany dzięki :-) Racja z ta miną (modelka zupełnie początkująca). Mam jeszcze inne w tych drzwiach, może bardziej się spodoba - wkleję wieczorkiem :-)

BartekKw napisał/a:
Ostatnia seria sympatyczna - no i ostatnie z ostatniej najciekawsze ;-) Chociaż myślę że blenda przydałaby się. Chciałem jeszcze raz rzucić okiem na zdjęcia z pierwszej strony a tam nic nie ma...:-( Pozjadało Ci linki ....

Potem wrzucę jeszcze jedno podobnie "ciekawe" ;-)

Nie wiem czy da się te linki poprawić, bo nie mogę edytować już tamtych postów :-/
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
andrusz napisał/a:
A tu próba z nową modelką

Backstage już są, teraz pokaż zdjęcia z tego spotkania.... :evilsmile:
Te dwa zupełnie nie-e.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Arti tobie dogodzić.. ;-)

19.

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
andrusz, 9b bardzo mi się podoba. Proste i czytelne. Wzrok przyciąga. Kolejne - jakoś nie bardzo...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach