pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
[pl65] Fotografie oknem na świat
Z chęcią posłucham opinii :-) .

1. K-m + DA L 18-55mm AL



2. K-m + DA L 18-55mm AL




3. K-m + DA L 18-55mm AL



4. K-m + DA L 18-55mm AL

 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dwoch pierwszych nie rozumiem. Co one maja przedstawiac? Nie widze w nich nic, co by we mnie mowilo " O ! fajna fota"- a raczej przeciwnie,do tego druga - krzywizna-ucieka w prawo.
Widoczek jak widoczek - na pocztowke sie raczej nie nadaje -za nudny.
Czworka -cos tam pokazuje - troche przeszkadza smuga swiatla ze swiatla i podjechal bym do gory z kontrastem;)
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
czekam dalej :-) .

Blesso, poprawiłem kontrast w tym 4 zdjęciu

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
1. To zdjęcie dyskwalifikuje brak numeru rejestracyjnego. Jeśli ma robić jako dowód dla TU o dokonaniu likwidacji szkody. ZNalezienie innego sensu dla tej fotografii jakoś mi zbyt ciężko idzie.
2. Fajne. Ludzie czekający aż się kościół Mariacki zawali. Ale chyba szerszy kąt byłby lepszy. Pokazanie ogromu chylącego się budynku podkreśliłoby grozę sytuacji. Tylko pewnie wtedy trzeba byłoby popracować nad wyeksponowaniem tej maszynki w taczce (?). Choć teraz też nie bardzo wiadomo jaki ma korespondować z przewaracjącymi się budynkami.
3. O! Znowu zdjęcie apokaliptyczne. Nowe formy atomowego grzyba?
4. S80 przekraczające barierę czasoprzestrzeni. Ja też wolę te stare, kanciaste modele, więc w pełni popieram ucięcie tyłka.

 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
matb, a jakbyś sugerował wyeksponować tą zagęszczarkę. Tą 2 fotkę zrobiłem dlatego żeby pokazać jak chłopy ogarniają teren :-P
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
pl65 napisał/a:
matb, a jakbyś sugerował wyeksponować tą zagęszczarkę. Tą 2 fotkę zrobiłem dlatego żeby pokazać jak chłopy ogarniają teren :-P

Zagęszczarkę ledwo widać. Żeby chociaż szerszy kadr był, to by było widać i zagęszczarkę, i tych tres amigos w roboczych ciuszkach. No i krzywo.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
dla mnie niestety tylko 1 na +, za kadr (mogloby byc troszke wiecej dolu) tylko kolory jakies dziwne wyszly moznaby troche sie nad nimi popastwic jeszcze ;-)
reszta takie tam pstryki, ktore ja tez w wiekszosci popelniam ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Po pierwsze nie powinienes ucinac nog w kolanach ;) - taka podobnoz jest zasada.
Po drugie - by uwypuklic zageszczarke -trzeba by zejsc do jej poziomu - zrobic fotke "nizej " i troche ja przyblizyc.
I po trzecie - jesli zageszczarka ma byc motywem glownym - masz na fotce zbyt duzo innych polaci. Raczej powinno byc dwoch facetow i sprzet miedzy nimi - trzeci facet po lewej jest zbyteczny w tym momencie.
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
motaba_virus napisał/a:
dla mnie niestety tylko 1 na +, za kadr (mogloby byc troszke wiecej dolu) tylko kolory jakies dziwne wyszly moznaby troche sie nad nimi popastwic jeszcze ;-)
reszta takie tam pstryki, ktore ja tez w wiekszosci popelniam ;-)


Kolory można poprawić bo to RAW, zresztą na szybko wywołany.

Znaczy podobają się fotki 1 i 4. Cieszę się że w ogóle się jakieś podobają :-D
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Ja nie znajduje nic ciekawego niestety w tych zdjeciach. Popracuj nad tematyka i poprawnym kadrowaniem.. ;-)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Zdjęcia w miarę poprawnie naświetlone,dobre kolorki i to tyle na +.Trzeba popracować na kadrowaniem ===> http://www.horazy.republika.pl/4.htm Pewnie czytałeś ale nie zaszkodzi jeszcze raz. ;-)
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Mocne punkty to nie wszystko....


Zresztą w fotce 1, 3 i 4 nawet trzymając definicji książkowej są.


I dalej czekam na uwagi, z chęcią z jakimś uzasadnieniem :-) bo to wiele uczy :-P
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
pl65 napisał/a:
Mocne punkty to nie wszystko....
Ja nie o tym akurat,przewertuj wszystko.
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
andrzejb napisał/a:
Ja nie o tym akurat,przewertuj wszystko.


Jak nie potrafisz określić co według ciebie jest nie tak znaczy nie masz argumentów, więc twoje wypowiedzi nic nie wnoszą :-P
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
pl65 napisał/a:
Zresztą w fotce 1, 3 i 4 nawet trzymając definicji książkowej są.


A możesz mi powiedzieć co wg Ciebie jest w tych punktach?

pl65 napisał/a:
matb, a jakbyś sugerował wyeksponować tą zagęszczarkę.

walnąć "stylowe bw" i zostawić zagęszczarkę w kolorze, dodatkowo dodająć żółtą strzałkę i podpis "zagęszczarka".... :evilsmile: :roll:
 
asay  Dołączył: 26 Mar 2009
Arti :-B
oplułem monitor :mrgreen:
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Arti napisał/a:

A możesz mi powiedzieć co wg Ciebie jest w tych punktach?


Jak nie widzisz to czas wrócić do książek :-P .

Arti napisał/a:

walnąć "stylowe bw" i zostawić zagęszczarkę w kolorze, dodatkowo dodająć żółtą strzałkę i podpis "zagęszczarka".... :evilsmile: :roll:

Używanie Photoshopa czy GIMPA to w ten sposób to już nie zabawa w fotografię.

asay napisał/a:
Arti :-B
oplułem monitor :mrgreen:

Jak piszesz pisz z sensem a nie spam żeby licznik wzrósł. Żenada...
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
pl65 napisał/a:
Jak nie widzisz to czas wrócić do książek .

Oj nie jesteś konstruktywny.... :shock:

Oświeć mnie bo chyba mamy inne mocne punkty...
 
asay  Dołączył: 26 Mar 2009
pl65 przepraszam za zaśmiecanie Twojego wątku

a teraz konstruktywnie okiem laika odnośnie fot 2 - jeżeli tematem fotografii miała być zagęszczarka to absolutnie to z tego zdjęcia nie wynika

jak ktoś już tutaj napisał za dużo innych elementów odciąga uwagę
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pl65, Arti wskazał Ci sposób na to, aby można było się domyślić co jest tematem zdjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach