Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
pxm napisał/a:
Mozna gdzies w sieci zobaczyc fotki Twojego znajomego wlasnie robione tym szkłem?


Zapytam, ale raczej wątpię. w każdym razie, zawsze można coś znaleźć na www.pbase.com i na www.frickr.com

[ Dodano: 2007-01-23, 17:56 ]
pierwsze lepsze dwie fotki z listy d80+18-135 i d200+18-135 z pełnym exif'em
1:kot
http://www.flickr.com/pho...47730932&size=o
2:owoce
http://www.flickr.com/pho...95741998&size=o

osobiście uważam, że na najdłuższa ogniskowa (owoce) jest do bani, z kotem (ogniskowa 95mm) obiektyw lepiej sobie poradził, a może to kwestia aparatu? ;-)

[ Dodano: 2007-01-23, 18:05 ]
ale patrząc na wąsy tego kota z d200+18-135 jako posiadacz d200 i jaśniejszych skieł stwierdzam, że rozdzielczość tego obiektywu nie rzuca na kolana

http://www.flickr.com/pho...39592461&size=o

chociaż dla amatora nie jest zła, gdyby była taka jak w Nikkorze AF-S VR 70-200 F2.8G czy w Nikkor AF-S DX 17-55 F2.8G to nikt by ich nie kupował
 
Andee  Dołączył: 19 Gru 2006
Dla mnie jakosc obu fotek jest fatalna... :shock:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Rzeczywiscie jakosc fotek jest słabiutka... Widzialem sporo fotek z 18-70 i byly naprawde extra... Az mi sie nie chce wierzyc, ze taka słabizna ten 18-135.... Albo te fotki jakos koślawo robione... Na tych owocach chyba w zadnym fragmencie nie jest ostro...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hm, zaburzę wasza sielankę ;-) po mojemu u obu kotów ostrość nie poszła na wąsy, tylko dalej (na sierść). Wobec tego jest bardzo dobra. (chyba że mamy tu przypadek BF ;-) )Rozdzielczość też. Zreszta, na moje oko zdjęcia są wyostrzane (szczególnie pierwszy kot, zwróćcie uwagę na gałazki w tle) być może softem aparatu. Jeżeli to są jpg z puszki, to ja nie mam pytań :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Andee no i bossini problem ma z głowy, po Twoim podsumowaniu nie ma innego wyjścia tylko wejść w Pentaxa :->
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zorzyk, ma rację, zwłaszcza jeśli chodzi o ostrość na sierść, a nie na wąsy.
Owoce są zwyczajnie do d***.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
a ja osobiście brałbym zamiast tych kitowych Nikkorów/Pentaxów Tamrona/Sigmę ze światłem 2.8, a co do puszki to już kwestia gustu. Co komu lepiej w ręku leży i co przyjemniej się obsługuje
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
czyli jednak jesli juz to lepiej chyba wziasc sprawdzony 18-70...
Aha, moze komus sie przyda - test 18-135 w odniesieniu do 18-70:
http://www.optyczne.pl/in...tywu&test_ob=44
Wypadł zdecydowanie gorzej jednak...
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
pxm, wiesz, kit Nikona jest niezły ale większośc ludzi potem go zamienia na coś innego. Ludzie którzy np. zamieniają go na Sigmę 18-50 / 2.8 EX są z reguły bardzo zadowoleni (pod warunkiem, że trafią na dobry egzemplarz :)).
W związku z tym można myslę pokusić sie o stwierdzenie, że ta Sigma jest (w subiektywnej opini jej uzytkowników) obiektywem dającym obraz lepszej jakości i oczywiście szybszym pod względem światła, od kitowego Nikkora (18-70).
No i tu docieram do sedna mojego wywodu:
Czy AF Sigmy w Nikonie zadowala jej uzytkowników?
Bo jeżeli tak, i jeżeli szybkośc AF zależy tylko od obiektywu (nie wiem) oraz w końcu jeżeli wyjdziemy z założenia, że kitowy obiektyw Pentaxa zamienimy w przyszłości na tą Sigmę (bo według niektórych na tym forum oferuje zdjęcia lepszej jakości), to (kończąc już :)) zakładając Sigmę do K10D bedziemy sie cieszyć tak samo szybkim AF jak w Nikonie.
Więc jeżeli powyższe założenia są prawdziwe, to kwestia AF nikonowskiego przestaje miec az takie znaczenie przy wyborze aparatu.

Załóżny, że ten problem mamy z głowy.
Jesli ktos z uzytkowników wypowie sie na temat aberracji chromatycznych w kitowym Pentaxie, i wyjdzie, że są one porównywalne z tym kitowym Nikorem. To drugi problem mam z głowy i wezmę Pentaxa. :)

Inna sprawa, że K10D z Sigma wyjdzie drożej niz D80 z Sigmą :(
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Z tego co zauwazylem to sporo ludzi jednak zostawia tez sobie tego 18-70 Nikkora... Nie jest to jakis cud, ale za te kase całkiem dobre.

ps.
Kurde, staram sie znalezc fotki pewnej kobietki - wrzucala kiedys na forum (albo Nikona albo cyberfoto), naprawde powaliły mnie na kolana, co to szkiełko potrafi...
Oczywiscie caly czas rozmawiac i rozpatrujac w kategoriach amatorskich...

ps.2.
Znam inna grupe ludzi, ktorzy w 99% pozbywaja sie kitowego szkła - posiadaczy Canona i słynnego 18-55 :lol:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kiedyś miałem okazję pobawić się Nikonem D70 z obiektywem VR 24-120. Do obrazu nie miałem żadnych zastrzeżeń (poza kolorystyką Nikona, z którą w jpg nie mogłem dać sobie rady i zdjęcia są zielonkowate). Właściciel tego Nikona twierdzi, że obiektyw DX 18-70 jest wyraźnie optycznie lepszy od tego VR. Nie potrafię sobie wyobrazić takiego szkła :shock: Dość sceptycznie podchodzę wiec do informacji, że Nikkor 18-70 jest "niezły". Dla mnie on _musi_być świetny. Chyba, że DX 18-70 to inny obiektyw niż Nikkor 18-70. Albo mój znajomy mija się z prawdą ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Hej, do niczego ten test, owoce są najzwyczajniej w świecie poruszone! EXIF pokazuje 1/2 sek., oczywiście musiało być ze statywem, ale przy takiej ogniskowej to mogło nawet lustro klapnąć i poruszyć. Nie wierzę po prostu, że ten obiektyw aż tak maże :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
swoją drogą ciekawe jak ocenicie ostrość na tym zdjęciu, specjalnie nie podam jaki to obiektyw i aparat, żeby nic nie sugerować. Usunąłem również te dane z exifa
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Patrząc na lewe oko to ewidentny Front Focus :mrgreen:
Ostrośc doskonała.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dziwnie temat schodzi na temat szkieł Nikona, może jednak lepiej zapytać się o to na forum Nikona. Albo przenieść wątek do grupy Inne systemy.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
argawen to taki mały żarcik, za chwilę napiszę co to za szkło
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
argawen to taki mały żarcik, za chwilę napiszę co to za szkło
Akurat jak pisałem, to fotki jeszcze nie było, więc to nie do twojej fotki była uwaga :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przecież i tak z góry wiadomo, że kupi KaDyszkę ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
nie mojej, ale autor nie powiesi mnie, za to że umieściłem fragment jego zdjęcia

[ Dodano: 2007-01-23, 22:57 ]
autor jest znajomym z HK. Odkąd mój kolega ożenił się z Chinką i wyprowadził się do HK na stałe, mam coraz więcej znajomych fotografów z wyspy.
fotka jest robiona FA*80-200/2.8
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Zabawne. Ja tez jestem z Chinami mocno związany. Prawie 7 lat w Szanghaju mieszkałem i to jeszcze za czasów kiedy sprzęt fotograficzny bardzo opłacało sie tam kupować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach