tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pentagram napisał/a:
fotka jest robiona FA*80-200/2.8
yyyhhhaa [czyt. westchnienie]
bossini napisał/a:
Prawie 7 lat w Szanghaju mieszkałem
yyyhaaaAA [czyt. westchnienie v.2]
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
argewan:
Nie irytuj się. :-D
Jeżeli porównujemy Pontaxa do innych systemów, to tylko dla tego, że są dosyć obiektywne badania przede wszystkim obiektywów (dla Nikona i Canona ze zdjęciami). Wybór obiektywu jest więc w pełni świadomy. Jeżeli ktoś lubi aberracje, małą rozdzielczość i inne przypadłości, to taki obiektyw może sobie świadomie kupić i już
Brak jest jednak takich badan dla Pentaxa na tle innych systemów.
Można porównywać tylko zdjęcia, ale proszę mi nie pisać, że to co jest na pbase zamieszczone to jest takie wspaniałe. Do zdjęć studyjnych i robionych obiektywami z górnej półki trudno się przyczepić.

Pentagram:

To zdjęcie to "żyleta" i pewnie udało Ci się zrobić je kitowym obiektywem.
Mam rację? Tylko ciekawe jak się przedstawia jego charakterystyka w całym zakresie ogniskowych i przysłon? Tylko po co komu zoom, który robi ładne zdjęcia w bardzo wąskim zakresie jego nastaw? :-/

[ Dodano: 2007-01-25, 11:31 ]
Przepraszam. Nie doczytałem do końca czym to zdjęcie było robione.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Tylko ciekawe jak się przedstawia jego charakterystyka w całym zakresie ogniskowych i przysłon? Tylko po co komu zoom, który robi ładne zdjęcia w bardzo wąskim zakresie jego nastaw?

"Dziś pytanie, dziś odpowiedź" :-P W ogóle mało rozumiem :-D To są te badania czy nie ma? Fotki na pbase są tak złe, że trudno się przyczepić? To chyba z niewyspania, idę po następną kawę :mrgreen:
Cytat
Tylko po co komu zoom

Właśnie, po co mi zoom? Już wiem! Do zoomowania! :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Dzięki za linka. Przyda się ta stronka. Jest dużo tego. Sa to jednak informacje natury bardzo ogólnej i raczej mają charakter handlowy.
Jest to jakaś dodatkowa informacja, ale nic nowego nie wnosi do tego co chciałbym wiedzieć o obiektywach które są w kręgu moich zainteresowań.
Wątpliwości rozwiały by testy takie jak na stronach.
http://www.photozone.de/8Reviews/index.html
lub
http://www.optyczne.pl/index.php?test=a

Jeżeli miałbym wybrać Pentaxa to na początek kupiłbym 16-45 F4 lub prędzej 12 - 24 F4 a najchętniej 16-50 F2.8. Tylko o nim to już zupełnie nic nie wiadomo
Tylko czy czasem ten Pentax 12-24 to nie to samo co Tokina 12 - 24

Większe wątpliwości po dzisiejszym dniu mam co do jakości elektroniki Samsunga. Właśnie obejrzałem telewizor Samsunga 100Hz, cudo z ostatnich lat produkcji.
Jest tak zrobiony by właśnie serwisy nie zginęły i miały co robić. Estetyka wykonania fatalna. Taka garażowa robota. Do tego wszystkiego ewidentne błędy konstrukcyjne już na poziomie projektowania płyty drukowanej i doboru elementów. To nie jest już ten sprzęt jaki wychodził z ich linii produkcyjnych przed 10 laty.

Jeżeli tak ma i K10D..... :-/
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Asus napisał/a:
Jeżeli tak ma i K10D.....
wypowiadasz sie o jakosci wykonania aparatu Pentaxa, firmy z tradycja produkcji aparatow SLR i obiektywow wieksza niz Nikon i Canon, na podstawie Twoich doswiadczen ze sprzetem elektronicznym Samsunga :?: :shock: :shock: :evil:

Wez juz kup sobie tego Nikona, bo Twoje marudzenie tutaj zaczyna byc lekko irytujace.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
wypowiadasz się o jakosci wykonania aparatu Pentaxa, firmy z tradycja produkcji aparatow SLR i obiektywow wieksza niz Nikon i Canon
Popieram :-B
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
W porządku Panowie...
Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji.

"Spadam" z tego forum.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
to na razie, dobrego swiatla i udanych kadrow zycze :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Asus, w końcu się zdecydowałeś. Tak trzymać.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Wez juz kup sobie tego Nikona, bo Twoje marudzenie tutaj zaczyna byc lekko irytujace.


Bronek, nie przeginasz?

:-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Asus napisał/a:
Większe wątpliwości po dzisiejszym dniu mam co do jakości elektroniki Samsunga. Właśnie obejrzałem telewizor Samsunga 100Hz, cudo z ostatnich lat produkcji.
Jest tak zrobiony by właśnie serwisy nie zginęły i miały co robić. Estetyka wykonania fatalna. Taka garażowa robota. Do tego wszystkiego ewidentne błędy konstrukcyjne już na poziomie projektowania płyty drukowanej i doboru elementów. To nie jest już ten sprzęt jaki wychodził z ich linii produkcyjnych przed 10 laty.

Jeżeli tak ma i K10D.....

:shock: nie sadzilem ze mozna w ten sposob oceniac sprzet innego producenta.....
To troszke tak jakbym po jakosci Forda ocenial chevroleta..... (to chyba ten sam koncren GM ? - jezeli nie to i tak jest to dosc dobre chyba porownaie...)?
:shock: :shock: :shock: :shock:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Bronek, nie przeginasz?

:-/
Osobiscie uważam, że Bronek nie przegina. Asus prosił o porady, a i tak wszystko negował. Z jego wypowiedzi wnioskowałem, iż decyzję już podjął, tylko się z nami droczy. W końcu przyrównał zasłużoną firmę, która prawie zawsze tworzyła sprzęt trzymający dość dobry poziom do sprzętu RTV Samsunga sprzed lat( teraz S to potęga na tym rynku :-P ). W pełni Bronka popieram.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
No Bronek, masz dar przekonywania :mrgreen: :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
To temat nie zwiazany z fotografia, a raczej z psychologia: wiele osob (wlaczajac mnie) podejmuje decyzje podswiadomie, wcale o tym nie wiedzac, a pozniej szukajac do nich uzasadnienia. Wtedy najwieksza trudnoscia jest nie proces decyzyjny, a zrozumienie ze decyzja zostala juz podswiadomie podjeta. Dlatego najskuteczniejsze reklamy odwoluja sie do podswiadomosci (skojarzen). Mozna rowniez przekonac sie o tym np. pracujac w zespole i obserwujac scierajace sie opinie.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mimo wszystko odezwanie Bronka było po prostu nieuprzejme.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dziś wszyscy są przewrażliwieni - to ta europejska pogoda śnieżna...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
zorzyk, zawachalem sie przed nacisnieciem "wyslij", ale nie wiedzialem jak to napisac uprzejmiej i krotko.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bronku, czasami mam podobne odczucia, jak Twoje, to prawda. Ale wtedy. raczej przestaję aktywnie uczestniczyć w wymianie poglądów. Z drugiej strony, jak nic nie piszę, to wcale nie znaczy, że się obraziłem na dyskutantów ;-)
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
No więc wracając do tematu, po powtórnej zabawie K10D, stwierdzam, że przy przyzwoitych warunkach oświetleniowych AF działa bardzo szybko.
Gorzej w ciemnych pomieszczeniach - D80 o niebo lepiej.
Oczywiście porównuję D80+kit i K10D +kit.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach