subby  Dołączył: 26 Sie 2007
wyzwalacz bezprzewodowy lampy
witam,



przeglądając allegro natrafiłem na taki oto śmieszne cudo: link allegro. Zaciekawiło mnie, gdyż denerwują mnie bliki od wbudowanej lampy podczas wyzwalania nią w trybie Wireless lampy slave. Wygląda to co prawda na kawałek czarnego, nieprzeźroczystego tworzywa na wysięgniku, a "działanie" całości jest spowodowane jedynie tym, że światło i tak odbite od sufitu czy czegoś dotrze do fotoceli w drugiej lampie.

Macie może jakieś doświadczenia z tym czymś, bo jest to w miarę ciekawa propozycja (może poza dość nieatrakcyjną ceną) - małe, kompaktowe i proste rozwiązanie - o ile się sprawdza :)

P.S. oczywiście wiem, że można używać z powodzeniem wyzwalacza radiowego (~120zl) albo lampy na podczerwień (~90zl + baterie) - ale nie o to chodzi :)

[edit]
zostaje oczywiście jeszcze opcja zalożenia jakiegoś kawałka dyskietki czy kliszy na palnik - ale to tandetnie wygląda i mówią, że palnik sie grzeje i przypala szybkę.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
subby napisał/a:
denerwują mnie bliki od wbudowanej lampy podczas wyzwalania nią w trybie Wireless lampy slave
O jakich blikach mówisz? Możesz przecież ustawić puszkę tak, żeby lampa wbudowana sterowała zewnętrzną, ale nie błyskała podczas robienia zdjęcia.
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
Kiwak napisał/a:
[O jakich blikach mówisz? Możesz przecież ustawić puszkę tak, żeby lampa wbudowana sterowała zewnętrzną, ale nie błyskała podczas robienia zdjęcia.
Niestety, wbudowana lampa też błyska w trakcie robienia zdjęcia. Choćbyś nie wiem jak sie starał i ustawienia zmieniał :)

pozdrawiam
kasz
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kasza napisał/a:
Niestety, wbudowana lampa też błyska w trakcie robienia zdjęcia. Choćbyś nie wiem jak sie starał i ustawienia zmieniał

Robi przedbłyski komunikacyjne, których z zewnątrz nie odróżnisz od zasadniczego. Czy ma również brać udział w błysku roboczym ustawiasz w menu.
 
subby  Dołączył: 26 Sie 2007
niestety na refleksyjnych powierzchniach tj: okulary przeciwsłoneczne - na przykład - błyski widać. Głównie zastanawia mnie to, czy warto wydawać ~70zł na to cudo czy próbować rzeźbić coś DIY
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
plwk napisał/a:
Robi przedbłyski komunikacyjne, których z zewnątrz nie odróżnisz od zasadniczego. Czy ma również brać udział w błysku roboczym ustawiasz w menu.
Tyle teorii. A teraz praktyka. I pytanie: które zdjęcie zostało zrobione z ustawieniem błysku głównego a które tylko z kontrolnym?
1:

2:

540FGZ leży metr wyżej wycelowana kąt sufitu i ściany nad monitorem, w monitorze odbija się tylko aparat.

pozdrawiam
kasz
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
1. z błyskiem kontrolnym
2. z błyskiem głównym ?
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Kasza, ustaw FGZ-kę ZA telewizorem albo dwa metry obok w płaszczyźnie ekranu, i wtedy zapodaj zdjęcia :-P
Albo od razu zrób sobie zdjęcie w lustrze...

[ Dodano: 2009-09-03, 21:54 ]
Aha: Markus ma rację, drugie ewidentnie jest doświetlane lampą wbudowaną, widać na ścianie po prawej. :-P
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Już udowadniałem kiedyś na forum że przy wyłączonym i tak błyska :-/

Nie fajne ale co zrobić.
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
darkduch napisał/a:
Już udowadniałem kiedyś na forum że przy wyłączonym i tak błyska :-/
Dlatego bardzo zdziwiłem się ze są tacy którzy o tym nie wiedzą :)
Bezprzewodowa kontrola błysku w penaksie jest baaaardzo fajna w wielu sytuacjach ale kabelek synchro za 85 pln jest jeszcze fajniejszy. Tyle mozna powiedziec o tym wynalazku.

pozdrowienia
kasz
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
apropos kabelka synchro, jakie ograniczenia mnie spotkają ze strony kabla PC-PC jeśli chodzi o pomiar światła ew. czas synchronizacji z lampą?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach