Marian_CK  Dołączył: 23 Sie 2009
[Marian_CK] Tu znajdziesz zdjęcia
Witam.

Stosunkowo niedawno (1,5 roku) mama kupiła mi aparat cyfrowy marki PENTAX. Mój K200D i ja przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil a część z nich udało mi się zdigitalizować. A dziś chciałbym się nimi z Wami podzielić:



Czyli moja dłoń, lampa błyskowa firmy MIRANDA oraz lampka biurkowa. Siedziałem nad tym zdjęciem ponad 9000 godzin w MS PAINT. Niektórzy mówią, że jest za ciemne.



To zdjęcie dzieli ludzi na tych, którzy popierają digitalny cross oraz tych, którzy nie. Do których Ty należysz? Spotkałem się również z opinią, że to zdjęcie nie ma żadnej wartości artystycznej bo jest zwyczajnym testem GO. Super-Takumar 55/1.8.



To zdjęcie dużo traci przez pomniejszenie. Podobają mi się detale i wysoki kontrast (ogólnie nie tylko na tym zdjęciu). Zdjęcie wykonana w technice HDR.

Więcej prac na:
http://www.flickr.com/photos/marcinbrzezinski/

Pozdrawiam
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Szklanka herbaty jest ciekawa :P ;) Podoba mi się bokeh, i wg mnie nie jest za ciemno...
Jedynka ma w sobie coś co zatrzymało mój wzrok na niej. Natomiast 3-ka mi się nie podoba. (ucięte skrzydło samolotu, może dlatego)
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Marian_CK, powiedz mamie, że dobrze wydała pieniążki :-B
 
morgue  Dołączył: 17 Sie 2009
boken z bokehem... to by bylo cos :)

morgue
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Zdjęcia są ciekawe. Wszystkie potrafią przykuć uwagę...
ale jedno mnie gryzie i nie mam pojęcia jak to rozumieć:
Marian_CK napisał/a:
Siedziałem nad tym zdjęciem ponad 9000 godzin w MS PAINT.

Zakładając, że dziennie nad zdjęciem siedziałbyś aż 9 godzin, to dopiero po niespełna trzech latach osiągnąłbyś powyższy efekt. Mówisz jednocześnie, że aparat masz od półtora roku. Hmm... bardzo zastanawiające teorie :evilsmile:
Poza tym jeśli obrabiasz zdjęcia w MS Paint to pewnie i nosisz koszulkę z napisem "Jestem hardkorem" ;-)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
1.Ciekawa.Ładny światłocień.Tylko trochę dziwnie wygląda ten kij obcięty nogawką spodni w kolorze tła.
2.Ciekawe,takie w stylu retro.Żółty papier to podkreśla,ale czy do końca pasuje?
3.Bardzo dobre tylko za ciasne.Dobra obróbka,tylko przy podłodze zastanawiam się to trawa,czy śnieg?
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Hmmmm... kij...? A może bokken?
 
Marian_CK  Dołączył: 23 Sie 2009
Myron napisał/a:
ale jedno mnie gryzie i nie mam pojęcia jak to rozumieć:
Marian_CK napisał/a:
Siedziałem nad tym zdjęciem ponad 9000 godzin w MS PAINT.


W sumie to taka metaforka była. Chciałem powiedzieć o tym, że to zdjęcie jest poddane mocnej obróbce.

dany napisał/a:
Tylko trochę dziwnie wygląda ten kij obcięty nogawką spodni w kolorze tła.

Rzeczywiście - nigdy wcześniej tego nie zauważyłem. Ten brakujący koniec mógłby poprawić kadr nieco go poszerzając. Dzięki!! :-B

dany napisał/a:
Bardzo dobre tylko za ciasne.Dobra obróbka,tylko przy podłodze zastanawiam się to trawa,czy śnieg?


No niestety. nie miałem dużego pola manewru ponieważ samoloty stały blisko siebie i nie chciałem, żeby jakiś inny samolot zepsuł bryłę tego fotografowanego. To jest trawa - zastosowałem digitalny filtr pomarańczowy. Efektem są dobrze wydobyte chmury oraz nieco wpadająca w biel trawa.
 
El_Filippo  Dołączył: 04 Paź 2008
Wszystkie bardzo fajne. Gdyby były idealne pewnie nie byłyby już fajne. Wiem co mówię :)
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
podobaja mi sie Twoje zdjecia z muzeum lotnictwa. ;-)


pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach