TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Decyzja podjęta, gdzie najtaniej i najpewniej?
Witam!
Od dawna już wiem jakiej firmy ma być mój nowy aparat, niewiedziałem tylko jaki konkretnie model.
Decyzja już zapadła będzie to popularna kasetka.
Tu zgłaszam się z pytanie do doświadczonych userów pentaxów, gdzie w Polsce kupić po niedużych pieniążkach - jakiś tani sklep internetowy czy cóś.
Majtaniej co znalazłem to K100D z kitem za 2 524,00 zł w Mojecyfrowe.
Może znacie jakieś inne "tańsze i zaufane" źródło

Pozdrawiam
prawie user Pentaxa Tomek

[ Dodano: 2007-01-24, 17:12 ]
aha zakupy z Allegro odpadają bo boje się że te tanie to odpady z ff/bf :) ale ja jestem uprzedzony :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No przecież Piotra zapytaj! Ogłaszał wszak, że Aster ma mieć preferencyjne ceny na klub, nie? A i ich ceny same w sobie niezłe były. Zresztą chyba nadal są, przynajmniej na allegro?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
aha zakupy z Allegro odpadają bo boje się że te tanie to odpady z ff/bf :) ale ja jestem uprzedzony :)
Myślisz, ze jak w sklepie kupisz, to są to sprawdzone sztuki na przypadłość FF/BF ? Wszędzie się może zdarzyć.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
argawen napisał/a:
TomiTom napisał/a:
aha zakupy z Allegro odpadają bo boje się że te tanie to odpady z ff/bf :) ale ja jestem uprzedzony :)
Myślisz, ze jak w sklepie kupisz, to są to sprawdzone sztuki na przypadłość FF/BF ? Wszędzie się może zdarzyć.


nie nie nie o to chodzi że sprawdzają ale może zapodają te co ludziska odnosili :D tak sobie wydedukowałem :) zresztą nieważne.


matb


no w sumie racja :) zapytam się :) a może sam tego posta przeczyta i zapoda cenę ;)
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
Jesli nie zaopatrzysz sie w aparacik w firmie Aster, to polecam CI odwiedzenie tej stronki:

http://www.skapiec.pl/

Znajdziesz tam najnizsze ceny jakie sa w sklepach oraz opinie kupujacych o tych punktach sprzedazy. Uwazam ze warto rzucic tam okiem ;-) :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
nie nie nie o to chodzi że sprawdzają ale może zapodają te co ludziska odnosili
Może tak być :-P
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Kcysiu napisał/a:
Jesli nie zaopatrzysz się w aparacik w firmie Aster, to polecam CI odwiedzenie tej stronki:

http://www.skapiec.pl/

Znajdziesz tam najnizsze ceny jakie sa w sklepach oraz opinie kupujacych o tych punktach sprzedazy. Uwazam ze warto rzucic tam okiem ;-) :-B


Właśnie podana wyżej cena jest najniższą ze skąpca ;) zawsze tam zaglądam i nietylko tam ale zawsze ta jedna cena 2,5k a chciałbym trochę uszczypnąć na aku i kartę :)
 

igor  Dołączył: 18 Sty 2007
witam wszystkich,obecnie kasetka z kartą 1gb jest oferowana w SATURNIE za 2599. a jeszcze całkiem niedawno w MM body +kit była do wyrwania za 2200.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
argawen napisał/a:
TomiTom napisał/a:
nie nie nie o to chodzi że sprawdzają ale może zapodają te co ludziska odnosili
Może tak być :-P


Raczej nie może jeśli produkt jest oryginalnie zapakowany. A jeśli był wyjmowany z pudełka to raczej da się to rozpoznać. Szkoda może, że Pentax nie stosuje na opakowaniu patentu Nikona (tak miałem przynajmniej dawno temu, gdy kupowałem ś.p. Nikona 5700) z naklejką, która przy otwieraniu się rozrywa i widać na 100 proc., że aparat był wyjmowany z pudełka... zakupy w necie mają ten plus, że można odesłać towar bez podania przyczyny. Poza tym sa netowe sklepy, gdzie istnieje możliwość odebrania sprzętu w realnym miejscu na ziemi, gdzie można pomacać i potestować aparat... Ja swoją K100D kupowałem jesienią całkowicie wirtualnie w fotoexpercie i jestem zadowolony - poza tym, że wtedy czekałem na aparat 2 dni dłużej niż miałem czekać i już mnie skręcało - wszystko było okej. Aparat niemacany.Spisuje się-odpukać-milutko...
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
W każdym MM była inna cena Wa-wa 2200,- Lublin 2500,- Radom 1999,- z Kitem oczywiście, ale skoro mówicie,że to ze zwrotów to nic nie mówię.

ps. mam tą z Radomia ;-)

pokazał się pixel przy ISO 800 przy ale nie na każdym zdjęciu, jestem w trakcie badań.

pozdro Marcin
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis napisał/a:
Raczej nie może jeśli produkt jest oryginalnie zapakowany. A jeśli był wyjmowany z pudełka to raczej da się to rozpoznać.
Nie zgodze się z tobą. Czasami klient chce włączyć aparat przed zakupem, niestety nie pasuje mu, nie kupuje. Kupując w sklepie netowym masz 10 dni na zwrot towaru. Z pewnością klienci otwierają pudełko, by sprawdzić aparat, pobawić się z nim chwilę. Potem mogą go odesłać do sklepu, jeśli nie spełnia ich oczekiwań. Nie oznacza to, że aparat jest uszkodzony lub nie posiada wszystkich akcesoriów. Moja Kasetka była nowiusieńka i miała BF. Nie ma reguły. Poza tym jeśli jedno body źle współpracuje z określonym szkłem, to nie znaczy, że będzie tak z innym obiektywem.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
TomiTom, Kraków, Saturn przy dworcu, od zeszłego piątku jest promocja 2200 z kitem. Ja w zeszły czwartek kupiłem za tą samą cenę, też w Krakowie, tylko, że w MM, ale ostatnią sztukę. Może już mają nową dostawę. Obsługa bardzo spoko, miły pan nie robił problemu, mogłem sprawdzić itp.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ale Zonk :-/
W Saturnie w Krakowie (właśnie dzwoniłem) zostały już tylko kasetki w zastawie dualkit. Z jednym DA 18-55 za 2200 już nie ma, a nie chcą dualkitów oddzielać ;-) .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
piotrecius, jeśli możesz wysupłać trochę kasy, to może jednak ten dualkit - sam kupiłem single kit i już myślę o kombinowaniu szmalcu na "ten drugi" :)

[ Dodano: 2007-01-25, 13:46 ]
Aha, i rzuć okiem (tudzież uchem, chociaż ucho gorzej lata, mniej opływowe) do MM w Krakowie. Brałem ostatnią kasetkę, ale mogli dowieźć.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
argawen napisał/a:
Nie zgodze się z tobą.


ale z czym tu się nie zgadzać? Po prostu napisałem, że jeśli produkt jest oryginalnie zapakowany, pozaklejany itp. to raczej widać, że nikt go nie ruszał i tyle. nie twierdzę, że w sklepach nie wciska się ludziom tego, co inni odnieśli z takiej lub innej przyczyny. Kwestia rzetelności sprzedawcy. Sam miałem kiedyś przygodę, że wciśnięto mi aparacik-kompakcik, który jak sobie zdałem sprawę w domu, gdy opadły emocje (bo było to jeszcze wtedy, gdy jakakolwiek cyfra podnosiła ciśnienie) był przez kogoś macany i oddany (dead pixel). Sprzedawca mnie wtedy spacyfikował, a mi samemu zabrakło konsumenckiej wiedzy i asertywności i skończyłem w serwisie (na szczęście usterka zostala usunięta dość szybko i potem było dobrze)... Z dwojga złego wolałbym chyba pomacać aparat w sklpeie, gdzie są egzemplarze wystawowe, ale zakupić ten nieotwierany przez nikogo. Może mieć jakies wady, ale przynajmniej będę wiedział, że nie zostałem zrobiony w ciula prezez jakiegoś cwaniaka, tylko miałem pecha... Wracając do tematu - jeśliw sklepie internetowym jesttaniej, to kupowałbym w internetowym (chyba można zastrzec, że chcę towar w opakowaniu fabrycznym, nieotwierany i już ?).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis napisał/a:
ale z czym tu się nie zgadzać? Po prostu napisałem, że jeśli produkt jest oryginalnie zapakowany, pozaklejany itp. to raczej widać, że nikt go nie ruszał i tyle.
Dam przykład. Piotr Sawicki z Astera sprawdził większość ( przynajmniej tak twierdził :-P ) K10D, by sprawdzić FF/BF. Czyli otworzył pudełka. Wg. mnie działał na korzyść klienta. Z twojej wcześniejszej wypowiedzi wywnioskowałem, że jeżeli karton był otwarty, to pewnie jest ze zwrotów. Poza tym ( nie wiem jak Nikon) pudełka z Pentaxem nie są jakoś specjalnie zabezpieczane. Jedynie kable i to nie wszystkie, są w zamkniętych torebkach.
Szczerze mówiąc niepotrzebnie o tym dyskutujemy :mrgreen: :-P .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Zadam się z argawenem. Bo jakoś jest tak, że przebierać w egzemplarzach i macać każdy by chciał, a jak kupić - to prosto z fabryki. Tak to nawet w Erze nie ma :-P Oczywiście trzeba zachować umiar w obie strony - jeśli sklep wciska klientom ewidentnie podniszczony sprzęt jako nowy, to przegięcie. Ale wtedy recepta jest prosta. Sprawdzić i jak chłam, to kupić gdzie indziej :) Ja tak miałem z laptopem - został ostatni egzemplarz - powystawowy - na pierwszy rzut oka strasznie wymęczony, porysowany itp. Próbowałem wynegocjować rabat, guzik. Więc do widzenia. Przykład z drugiej strony barykady - wziąłem kasetkę powystawową. Facet w MM pozwolił odpalić, sprawdzić, po czym sobie taktownie poszedł i przez kilkanaście minut zupełnie swobodnie mogłem sprawdzić sprzęt. Gdybym się nie zdecydował, to oczywiście kolejna osoba by macała sprzęt macany już przeze mnie :-) Ale za to miała by okazję dokładnie sprawdzić, co kupuje. Ergo (ufff...) - dla mnie to korzystne dla klienta, a nie na odwrót.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
argawen napisał/a:
Szczerze mówiąc niepotrzebnie o tym dyskutujemy :mrgreen: :-P .


to fakt. Czasami się człowiek wkręca niepotrzebnie.Każdy i tak kupi, jak lubi. Albo i nie kupi ;-) :-B
 
rawi  Dołączył: 07 Sty 2007
piotrecius napisał/a:
W Saturnie w Krakowie (właśnie dzwoniłem) zostały już tylko kasetki w zastawie dualkit.

Czy nie wiesz moze w jakiej cenie jest ten dualkit?

A tak btw chcialem sie przywitac na forum. Mam nadzieje dolaczyc do grona uzytkownikow k100d. Zastanawiam sie jeszcze nad tym czy zestaw z jednym czy dwoma obiektywami. Wszystko okaze sie na koniec miesiaca :)
Pozdrawiam :-B
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
Ale Zonk :-/
W Saturnie w Krakowie (właśnie dzwoniłem) zostały już tylko kasetki w zastawie dualkit. Z jednym DA 18-55 za 2200 już nie ma, a nie chcą dualkitów oddzielać ;-) .


Jesli roznica miedzy single- a dualkitem jest rozsadna, tj. max 400-500pln, to bardzo chetnie odkupie od ciebie to dluzsze szklo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach