piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
rawi napisał/a:
Czy nie wiesz moze w jakiej cenie jest ten dualkit?


Gość z działu foto, z którym rozmawiałem, mówił coś niewyraźnie o kwocie około 3600 zł (ale pewien nie jestem, bo dość to szybko na końcu rozmowy powiedział - ktoś trzeci go tam na miejscu o coś mękolił). Wydaje mi się to dużo za dużo (mając na uwadze cenę 2200 za zestaw z krótkim kitem) - może gość się pomylił albo ja źle uzłyszałem. Może przy okazji sprawdzę to niedługo osobiście. Tymczasem - numer, pod który dzwoniłem: (12) 6193100.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
o kwocie około 3600 zł (ale pewien nie jestem, bo dość to szybko na końcu rozmowy powiedział - ktoś trzeci go tam na miejscu o coś mękolił). Wydaje mi się to dużo za dużo (mając na uwadze cenę 2200


Moze chodzilo mu o 2600? W takim wypadku odkupie od reki za 400 :-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
alkos napisał/a:
Moze chodzilo mu o 2600?


To byłaby logiczniejsza cena - ale jeszcze to sprawdzę ;-) .
Tak sobie myślę, że cena w okolicach 3600 mogłaby być nawet wiarygodna... Jak otworzyli swój oddział w Krakowie to mieli K100d w cenach około 2700. Może mieli też wtedy dualkity w cenie 3600 ale nikt ich do tej pory nie kupił :?: . To mogłoby wyjaśniać fakt, że o dualkitach nie ma mowy w ich aktualnej gazetce.
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Odnośnie MM i Saturna - miałem dwa K100 z MM, teraz mam z Saturna - wszystkie były (łącznie z aktualnym) z FF. Odnoszę nieodparte wrazenie, mimo miłej obsługi, że te 2200 zł to za wymieniane egzęplarze (tym bardziej, że ostatni dostałem w podniszczonym pudełku, bez folii, a instrukcji trzeba było jakiś czas szukać na sklepie),

Odnośnie dualkita - faktycznie cena w Saturnie sporo ponad 3000,00 zł, pewnie tam puszka jest OK , ale cena zaporowa :-(

Mam nadzieję, że przyjdzie nowa dostawa (może sprawnych :-/ ) i uda mi się wymienić w przeciągu 14 dni.
 
piok  Dołączył: 17 Sty 2007
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Odnośnie MM i Saturna - miałem dwa K100 z MM, teraz mam z Saturna - wszystkie były (łącznie z aktualnym) z FF. Odnoszę nieodparte wrazenie, mimo miłej obsługi, że te 2200 zł to za wymieniane egzęplarze (tym bardziej, że ostatni dostałem w podniszczonym pudełku, bez folii, a instrukcji trzeba było jakiś czas szukać na sklepie),

Ja wziąłem ostatnią sztukę w Krakowie, nie ma FF, jakby co, służę fotkami (słynne "światło żarowe", jak najbardziej :-) ). Pudełko wyglądało jak nówka nierdzewka (fotki też mogę zrobić :mrgreen: ), folie były, kabelki "zadrucikowane" w zaklejonych foliach, licznik był w okolicach zera (wiem, wiem, można zresetować). Jak Ty wykryłeś to FF?
 
rawi  Dołączył: 07 Sty 2007
Do tej pory tylko czytywalem forum w celu upewnienia sie nad slusznoscia wyboru aparatu. Od przyszlego tygodnia mam zamiar stac sie szczesliwym posiadaczem. Kupuje kasete. Zastanawialem sie nad oferta na allegro z Aster-Foto. Nie wiecie panstwo czy aparaty te sa w jakis szczegolny sposob sprawdzane na wypadek FF/BF? czy moze loteria jak leci? W sklepie w mojej miejscowosci aparat ten moglbym kupic za 2400 (auchan) jednak z tego co widzialem sprzet ten stoi tam juz od pazdziernika/listopada. Przed swietami byl nawet w promocji stowke taniej ale skonczyla sie mimo ze prawdopodobnie nie zeszedl. Tak kombinuje sobie ze moze aparat wyprodukowany w pozniejszym terminie moze byc lepiej dopracowany?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
rawi napisał/a:
Nie wiecie panstwo czy aparaty te sa w jakis szczegolny sposob sprawdzane na wypadek FF/BF?
Czasami to trudno nawet stwierdzić. Moja Kasetka miała BF z 77, 50 i minimalny z 40/2.8. Za to z innymi, nawet niefirmowymi działała OK.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
rawi, wszystko wskazuje, że nie ma reguły, bierz gdzie Ci wygodnie i cena pasuje. Dobrze, jeśli da się bez problemu wymienić, bo zawsze się coś może stać. Ja swoją kasetkę sprawdziłem w sklepie tak: wziąłem w swe łapska, wycelowałem w jakąś etykietkię - bzzzzzzzz... ostro. Tzn widzę w wizjerze, że ostro - czyli, ręcznie bym lepiej nie ustawił. Powtórzyłem to samo dla różnych odległości. Koniec testu. Focenie focus chartów w tej sytuacji uważam za chore. Gdyby nie była to cyfrówka, nikomu by się nie chciało i nikomu nie przeszkadzało (mówię o FF/BF mierzonych w milimetrach). Oczywiście nie przeczę, co widać i na tym forum, że zdarza się FF/BF przeszkadzający w normalnych zdjęciach. Ale ja bym Ci radził tak - jeśli Twoja kasetka przejdzie taki test jak opisany przeze mnie, jest ok :-)

Życzę udanych zakupów i mnóstwo radochy z kasetkowania (ja właśnie wróciłem z krótkiego zimowego plenerku i muszę powiedzieć, że fun-factor tej zabawki jest niesamowity :mrgreen: )
 
rawi  Dołączył: 07 Sty 2007
A tak mi sie jeszcze przypomnialo:
Tata od mojej dziewczyny ma taki troche starszy aparat: exakta. Jesli dobrze pamietam. Wiem ze ma dwa obiektywy z mocowaniem na bagnet. Niestety aparatu nie widzialem na wlasne oczy. Ktos wie jaki to bagnet i czy jest mozliwe podlaczenie tego sprzetu?
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
bEEf napisał/a:
ja właśnie wróciłem z krótkiego zimowego plenerku i muszę powiedzieć, że fun-factor tej zabawki jest niesamowity


Hehehe ja to samo, no ale w zasobniku klisza a nie matryca :)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
rawi napisał/a:
A tak mi się jeszcze przypomnialo:
Tata od mojej dziewczyny ma taki troche starszy aparat: exakta. Jesli dobrze pamietam. Wiem ze ma dwa obiektywy z mocowaniem na bagnet. Niestety aparatu nie widzialem na wlasne oczy. Ktos wie jaki to bagnet i czy jest mozliwe podlaczenie tego sprzetu?


polecam tę stronę: http://rick_oleson.tripod.com/index-99.html
jest tam przegląd większości popularnych bagnetów
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Gdyby nie była to cyfrówka, nikomu by się nie chciało i nikomu nie przeszkadzało (mówię o FF/BF mierzonych w milimetrach)
To nie chodzi o te milimetry. Po prostu tak jest łatwiej. Przy większych odległościach z milimetrów mogą się zrobić centymetry, albo nawet ich dziesiątki.
bEEf napisał/a:
Ja swoją kasetkę sprawdziłem w sklepie tak: wziąłem w swe łapska, wycelowałem w jakąś etykietkię - bzzzzzzzz... ostro. Tzn widzę w wizjerze, że ostro - czyli, ręcznie bym lepiej nie ustawił. Powtórzyłem to samo dla różnych odległości. Koniec testu.
Właśnie o to chodzi, sprawdzić, jeśli jest OK, to brać :-) .
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A jak tam twoja kasetka Argawen - wróciła z serwisu?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
A jak tam twoja kasetka Argawen - wróciła z serwisu?

Ogłaszam wszem i wobec :-) . Jeszcze nie wróciła. Jest w drodze, takie dostałem info. Mam nadzieję, że odbiorę w przyszłym tygodniu.
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
argawen napisał/a:
Ogłaszam wszem i wobec :-) . Jeszcze nie wróciła. Jest w drodze, takie dostałem info. Mam nadzieję, że odbiorę w przyszłym tygodniu.



A co się stało ????
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stich napisał/a:
A co się stało ????

snieg spadl w calej Europie 8-)
a tak serio, sporo paczek miedzynarodowych opoznilo sie wlasnie z tego powodu.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stich napisał/a:
A co się stało ????
Bo wciąz dostaje zapytanie, czy naprawili mojego BF-a w K100D :mrgreen: .
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
bEEf napisał/a:
Cytat
Odnośnie MM i Saturna - miałem dwa K100 z MM, teraz mam z Saturna - wszystkie były (łącznie z aktualnym) z FF. Odnoszę nieodparte wrazenie, mimo miłej obsługi, że te 2200 zł to za wymieniane egzęplarze (tym bardziej, że ostatni dostałem w podniszczonym pudełku, bez folii, a instrukcji trzeba było jakiś czas szukać na sklepie),

Ja wziąłem ostatnią sztukę w Krakowie, nie ma FF, jakby co, służę fotkami (słynne "światło żarowe", jak najbardziej :-) ). Pudełko wyglądało jak nówka nierdzewka (fotki też mogę zrobić :mrgreen: ), folie były, kabelki "zadrucikowane" w zaklejonych foliach, licznik był w okolicach zera (wiem, wiem, można zresetować). Jak Ty wykryłeś to FF?


Standardowo, na teście, odnośnie ostatniego zakupu - FF jest w mieszanym swietle, w dziennym w punkt (wczoraj sprawdzałem), przed chwilą znowu test :-? FF jest ale znacznie mniejszy jak ostatnio (światło mieszane).
Tak jak ostatnio napisałem w innym poście, mam nadzieję AF się unormuje, bo wolałbym zwyczajnie robić fotki zamiast testów.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Szakal napisał/a:
Tak jak ostatnio napisałem w innym poście, mam nadzieję AF się unormuje, bo wolałbym zwyczajnie robić fotki zamiast testów.


To rób fotki a nie testy, po prostu :)
Pozdrawiam gawiedź, niebawem k100 i do mnie dołączy,
jako drugi obok ME Super :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach