rawi  Dołączył: 07 Sty 2007
No i poddalem sie... i kupilem aparat dzisiaj w centrum handlowym uzyskawszy rabat w wysokosci 50 zl :) Jak narazie pozytywne odczucia. Faktycznie AWB nie dziala najlepiej przy zarowkach. Z tego co sie orientuje w programach tematycznych nie ma mozliwosci zmiany balansu bieli. Ale od czego manual :) Nie moge doczekac sie testu w swietle dziennym. Dziekuje za przyczynienie sie do (mam nadzieje) trafnego wyboru.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
rawi, gratulejszn. Zobaczysz - będziesz zadowolony :-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
macie jakieś tanie źródło ? sprawdzałem na irlandzkim ebayu i można za 2100 kupić kasetkę + 2 GB, kuzyn za miesiąc zawija do kraju i by mi to przywiózł, jednak wolałbym mieć ze sklepu na miejscu :roll:
 
piok  Dołączył: 17 Sty 2007
agito.pl za 2499 z kitem
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
czyli 5 stówek więcej licząc karty, akurat 1,5 GB SD mam więc nie potrzebuję na gwałt ale piechotą nie chodzi, mam prośbę, gdyby ktoś zauważył gdzieś w sieci albo w sklepie dla idiotów dobrą cenę, dajcie znać 8-)

bo kupię Alfę :oops:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Robert napisał/a:
bo kupię Alfę :oops:
To jest zastraszanie. Za to można siedzieć :mrgreen:
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Mam taką samą prośbę jak Robert, nastawiłem się na zakup w Saturnie za 2200, a tu zonk, skończyły się :-( Dzwoniłem dziś do krakowskiego Saturna, K100D mają tylko w dual kicie za cenę 3599 zł, patrząc na różnicę w cenie wychodzi na to że DA 50-200 to jakieś super szkło, Limited niemal ;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
argawen napisał/a:
Robert napisał/a:
bo kupię Alfę :oops:
To jest zastraszanie. Za to można siedzieć :mrgreen:


myślisz, że stoję przed kompem ? :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A dzwoniliście do MM w Krakowie? Mają promo na kadyszkę, to i może kasetki w rozsądnej cenie mają?
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Robert napisał/a:
bo kupię Alfę

bierz alfę, proponuje jakiś fajny sklep RTV, to najlepszy z możliwych wyborów skoro bierzesz ją pod uwagę; o ile nie pisałeś tego poważnie. :-B :-B :-B
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
TomiTom napisał/a:
Robert napisał/a:
bo kupię Alfę

bierz alfę, proponuje jakiś fajny sklep RTV, to najlepszy z możliwych wyborów skoro bierzesz ją pod uwagę; o ile nie pisałeś tego poważnie. :-B :-B :-B


jeśli zdecyduję się na Samsunga, np GX-10 to pójdę do RTV :-P

dobra, dość OT

Pentax honoruje eurogwarancję ? jeśli kupię w Irlandii to będzie ważna gwarancja także u nas ?
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Witam :-) ,pełen jestem obaw,zestresowany strasznie bo zdecydowany jestem na na kasetke,oszczędziłbym sobie stresu i kupil to co inni czyli canona albo nikona a ja nie, podoba mi się ten pentax,boje się tylko niskich cen ,kupiłem kiedyś canona a 610 w cenie wekedowej i ....dwa razy był w serwisie.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
folab napisał/a:
Witam :-) ,pełen jestem obaw,zestresowany strasznie bo zdecydowany jestem na na kasetke,oszczędziłbym sobie stresu i kupil to co inni czyli canona albo nikona a ja nie, podoba mi się ten pentax,boje się tylko niskich cen ,kupiłem kiedyś canona a 610 w cenie wekedowej i ....dwa razy był w serwisie.


Powiedz co rozumiesz pod pojęciem "podoba mi się"...
Mam s[pore doświadczenie z kompaktami cyfrowymi i mój stry śp. a60 był pare razy w serwisie, g3 także, ostatnio g6 wróciła:) I raczej jest tak że cyfry się sypią, to nie analog, tu więcej jest tych krasnolodków (niektore osoby mówią na to elektronika).
Wracając do Pentaxa - ludzie jak już określą swoje preferencje i to czego wymagają od cyfry idą i biorą Pentaxy.
Tanie C i N są ograniczone na swój sposób - sam dawniej brałem pod uwagę D50 Nikona, i nadal uważam go za ideał ergonomi w swoim przedziale cenowym, ale dokładnie okresliłem swoje potrzeby i odrzuciłem ten system, nawet pomimo tego że częściowo niejako siedzę w systemie nikonowskim (praca/firma).
Jakośc zdjęć robiona aparatami z tego przedziału cenowego jest taka sama! i bez popatrzenia w exifa tylko wielki Roman może bezbłędnie powiedzieć jakim to cyknięte, tu się patrzy na funkcje i funkcjonalność, mozliwości, dostępność systemu, serwis i zaplecze techniczne - trzeba wybrac która ważona ze średniej jest najważniejsza dla konkretnej osoby.
Ale skoro nie wiesz co jest dobre a co złe w C, N, P to bierz to co lepiej w łapach siedzi i lepiej przez wizjer patrzy - bo wygląd zewnętrzny - podobanie- to nie jest priorytetowa sprawa i gdyby tak było to każdy by chodził z Nikonem d50/40/70 i spoglądał na świat przez malutkie światełko w tunelu.
Ja osobiście wahałem się miedzy k100/110 , Soniaczem a100, Nikonem d70s.
Wybór jest niemal podjęty, obecnie rozglądam się za najbardziej konkretna ofertą (i nie chodzi tylko o cenę)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
 
podoba się.
1.bardzo niski szum. 1a.dobry obiektyw kitowy!
2.stabilizacja
3.wizjer
4.iso3200,akceptowalne po odszumieniu
5.dobre wysycenie barw
6.dobry ekran,pozwalający ocenić jakość fotki
7.że na karty sd

nie podoba sie
1.takie sobie awb,lepsze mam kompakcie.
2.czy focus nie będzie za wolny,z tym że nie potrzebuje bardzo szybkiego

[ Dodano: 2007-02-06, 13:46 ]
No więc jestem idiotą i zamiast kupic w MM za 2200 z kitem kupiłem za 2499 z kitem w Agito.J już jest w serwisie,maja mi nowy wysłać.
 
mango  Dołączył: 15 Lut 2007
Witam wszystkich
Jestem tu nowy ale pomyślałem że dołącze do tak zacnego grona albowiem za niedługo
będę kolejnym szczęściarzem który sprawi sobie kasetkę.Bedzie to moje pierwsze cyfrowe lustro i tak na dobrą sprawę to nie wiem na co mam zwrócić uwagę przy zakupie.
Wiem że ktoś z was już pisał że wystarczy trochę poostrzyć na detale w sklepie.Jednak perspektywa że dopiero w domu mogę zauważuć wady sprzętu raczej mnie nie zadawala bo w domu to ja chciałbym robić zdjęcia a nie za każdym razem zastanawiać się czy aby lustro nie ma jakichś wad.
Jeśli chodzi o ceny to ostatnio w MM w Łodzi widziałem za 2649,00pln z kitem trochę mnie dziwi taka rozpiętość cen w tej sieci sklepów.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
mango napisał/a:
Jeśli chodzi o ceny to ostatnio w MM w Łodzi widziałem za 2649,00pln z kitem trochę mnie dziwi taka rozpiętość cen w tej sieci sklepów


w mm macałem gx-1s wartego tam 2 744 złote a kupiłem za 1 741 zaoszczędziłem ponad 1 tysiąc -a tak poważnie to mm dobre jest jak chcesz pomacać i to nie aparat ale wszystko od lodówki po zapałki :) i chwała im za to!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Czasem też w MM możesz kupić coś naprawdę tanio - np zdarzają się okazje na laptopy. Ja kiedyś kupiłem za 3333zł (+raty zero procent), podczas, gdy na stronie producenta zalecana cena detaliczna wynosiła ok 4000zł. Ostatnio też można było wyrwać kasetkę za 2200. Ale zazwyczaj nie jest tak różowo - trzeba polować, bo mają taktykę przyciągania na okazje i odbijania sobie na całej reszcie :-)
 
mango  Dołączył: 15 Lut 2007
No i stało się. Właśnie dowiedziałem się że mogę zakupić kadyszkę za wielką wodą bez żadnych kosztów transportu,ubezpieczenia itp. ale...
no właśnie co zrobić nie będzie gwarancji na miejscu,a z literatury tego forum wiem, że czasami się przydaje.Oferta jest atrakcyjna tylko,że można się w maliny wpuścić.
Jak byście zrobili na moim miejscu???
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Spróbuj ocenić różnicę pomiedzy ceną w USraju a ceną w KrajuRaju. Najmarniejszy serwis (płatny) w Polsce to pewnie 300 zł, a kto wie, czy nie 500 - zależy zresztą, co się popsuje (jeżeli sie popsuje). Jeżeli za Wielką Wodą zapłacisz o 1000 zł mniej, niż u nas, to moim zdaniem bierz. Jeżeli jest to mniejsza różnica, to nic Ci poradzę. W każdym razie ja bym wtedy kupował w Polsce, z 2-letnią gwarancją.
 
mango  Dołączył: 15 Lut 2007
Różnica w cenie to jakieś 1300 PLN

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach