Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
k-x - po premierze
No i jest już:

http://www.dpreview.com/n...703pentaxkx.asp

Apetycznie się zapowiada.. jak nie Pentax:P

Mały cytat:

* High resolution 12.4 megapixel CMOS image sensor features sensor-shift Shake Reduction for stabilized image and video capture up to 4 stops max.
* Large 2.7 inch LCD features Live View with contrast, phase difference, and Face Detection autofocus (up to 16 faces).
* Widescreen HD video capture in full 720p resolution (1280x720) at 24 FPS cinematic framerate, using any PENTAX 35mm lens.
* Creative processing and filter modes produce high quality finished images, while offering the ability to explore artistic freedom through unique special effects.
* True High Dynamic Range (HDR) image capture blends 3 bracketed images into a single picture with outstanding shadow, highlight, and midrange detail.
* Fast 4.7 FPS capture speed and 1/6000 second maximum shutter speeds are possible with the PENTAX PRIME II image processing engine.
* Powerful automatic modes, including PENTAX Auto Picture and scene modes, ensure the perfect shot in any situation, while helping new photographers learn DSLR photography.
* Responsive 11 point wide angle SAFOX VIII autofocus system focuses quickly and accurately, and can easily track moving subjects.
* Captures up to 1900 shots with universally available, easy-to-find AA lithium batteries (also compatible with AA NiMH rechargeable and alkaline batteries).
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Re: k-x




* Pentax K-X with DA L 18-55mm lens for USD US$649.95.
* Pentax K-X with two lens kit (DA L 18-55mm and DA L 50-200mm zoom) for US$749.95
* Pentax K-X with two lens kit (DA L 18-55mm and DA L 55-300mm) for US$849.95

Oficjalna specyfikacja: http://www.pentax.jp/english/news/2009/200918.html

Powiem wam, że bardzo podoba mi się taka kolorystyczna zagrywka i myślę, że będzie to strzał w 10. Ukłon w stronę młodzieży ale i nie tylko. Teraz puszek Pentaksa jest już do wyboru do koloru ;-) .

Serafion napisał/a:
DA 21mm/3,2 RLZ !!

A jak :mrgreen:

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
OMG, nowy K-m, z parametrami lepszymi od k20d.. i co tu teraz zrobić? :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Crow, nie mogę uwierzyć w te 100 wersji kolorystycznych, ale widzę że to ze strony pentaksa

oj, będzie hit
oj, jak to powiedzieć żonie, że będzie miała problem z wyborem koloru :shock:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ale nie jest uszczelniony?
 
kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
W nowym korpusie pojawiła się też zielona kropka :)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Eldred napisał/a:
OMG, nowy K-m, z parametrami lepszymi od k20d..

Bez górnego wyświetlacza :-/ I chyba nie ma uszczelnień. Ale to muszę przeczytać dokładniej.

Eldred napisał/a:
i co tu teraz zrobić? :roll:

Głupie pytanie. Kup różowy.

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale będzie można sobie wymieniać te obudowy jak w komórce czy kupuje się tylko konkretną wersje kolorystyczną?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Konkretną wersję.

[ Dodano: 2009-09-17, 07:44 ]
Ciekawe który kolor będzie się najlepiej sprzedawał.
 
kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
Eldred napisał/a:
Ale nie jest uszczelniony?

Weather resistant - No
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
opiszon napisał/a:
Crow, nie mogę uwierzyć w te 100 wersji kolorystycznych, ale widzę że to ze strony pentaksa




i dzięki temu mamy 100 wersji:



Toż to jakiś obłęd :mrgreen:
Drogie Panie - już wam współczuję, a w zasadzie waszym mężom/chłopakom/kochankom* :-P

*niepotrzebne skreślić lub wstawić inną niewymienioną więź

 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Całkiem przyzwoity aparat jak na entry level, tylko nie wiem z jakiego powodu wsadzili tam te nieszczęsne paluszki! Mogliby dać bateryjkę taką jak w K-7 i na pewno pozytywnie wpłynęłoby to zarówno na czas pracy jak i na wagę aparatu.
Co prawda 1900 zdjęć na jednym komplecie ogniw wygląda pięknie, ale przecież mało kto będzie używał baterii litowych.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:mrgreen: sliczny
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Crow, wyobraź sobie taki czerwony z różowym gripem :mrgreen:

A puszka zapowiada się miodnie, marketingowo Pentax zrobił milowy krok - wreszcie pomyśleli o tym że są ludzie którzy kupują cyfranki po to żeby szpanować a nie robić lepszej jakości zdjęcia (vel kolorowe obudowy, LV, filmy, filtry "artystyczne", wbudowany Pexntaxshop Elements) - na nich też można zarobić. A Ci którzy chcą mieć jakość zawiedzeni nie będą, aczkolwiek ja poczekam jednak na coś z górnym LCD, możliwością podpięcia pionowego gripa i uszczelkami, matryca i prędkość seryjnych mogą być te same :-) .

Ktoś się orientuje jaki to ma AF? Ten z K-m czy z K7, a może stary dobry losowy system przesuwania soczewek z Kx00D?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Crow napisał/a:
Eldred napisał/a:
OMG, nowy K-m, z parametrami lepszymi od k20d..

Bez górnego wyświetlacza :-/ I chyba nie ma uszczelnień. Ale to muszę przeczytać dokładniej.

No nie ma uszczelnień, ale pomyśl, (od k20d) wygodniejszy uchwyt, prawdopodobnie mniej szumiąca matryca, 1/6000, filmy lepsze niż w k-7 (bo 24fps a nie 30).

A też nie jest to funkcjonalnie to samo co K-m bo jest wybór punktów AF i ma zieloną kropkę. Eh.. i teraz już sam nie wiem czy dokładać na k-7 (chyba jednak tak), ale już niedługo moja dziewczyna będzie miała pod wieloma względami lepszy aparat ode mnie ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
O, już nie musisz sobie wyobrażać :-P

I moim zdaniem baterie to strzał w dziesiątkę, amatorzy (kompletni i ja również) wolą mieć możliwość dokupienia w każdej chwili zasilania w kiosku niż robić te 100 zdjęć więcej na jednym ładowaniu. 3 komplety Eneloopów i problem zasilania przestaje istnieć.

 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
LDevil napisał/a:
tylko nie wiem z jakiego powodu wsadzili tam te nieszczęsne paluszki!

Myślę, że to dobre rozwiązanie. Zasilanie ogólnodostępne i niedrogie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bruinen napisał/a:
a może stary dobry losowy system przesuwania soczewek z Kx00D
masz przyjechac i wyczyscic mi monitor :evilsmile: :mrgreen:
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Crow napisał/a:
LDevil napisał/a:
tylko nie wiem z jakiego powodu wsadzili tam te nieszczęsne paluszki!

Myślę, że to dobre rozwiązanie. Zasilanie ogólnodostępne i niedrogie.

Racja u nas w MM dla wielu jest to główny argument za... A jest ich wielu wszyscy ci którzy mają aparat kilka lat i wysiadł im aku i są mocno zdziwieni i oburzeni, że już nie ma ich w sprzedarzy.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Jako ciekawostka: pojawiły się nowe tryby pracy AF: 5-point auto, oraz AF.A(auto)

A co do paluszków, to niestety z wyjątkiem baterii litowych mają one nie najlepszy stosunek waga/prąd a o innych kłopotach (wskaźnik, AF) można poczytać na tym forum :)

[ Dodano: 2009-09-17, 08:08 ]
Maly review: http://www.imaging-resource.com/PRODS/KX/KXA.HTM

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach