maxthebest  Dołączył: 14 Mar 2010
Osfald napisał/a:
Nawet instrukcje aparatów zalecają wyłączenie stabilizacji w ustalonym mocowaniu

Panowie, jeśli statyw, to zapewne samowyzwalacz lub pilot - w kiksie (i pewnie nie tylko) w tych trybach stabilizacja jest wyłączona programowo - pewnie w trosce producenta o to, byśmy o tym nie myśleli i nie dyskutowali ;-) ;-)
 

Osfald  Dołączył: 25 Sty 2010
Nie zawsze ale w wielu przypadkach tak jest i rzeczywiście producent "zadbał" o wyłączenie stabilizacji przy pilocie i samowyzwalaczu. Napisałem "zadbał" ponieważ jak wiemy życie pisze swoje scenariusze i najlepiej kiedy stabilizację wyłącza się świadomie.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Osfald napisał/a:
i najlepiej kiedy stabilizację wyłącza się świadomie.


Ja raczej świadomie włączam stabilizację - wtedy kiedy jest mi potrzebna, normalnie jest zawsze wyłączona. Na szczęście nie mam jeszcze parkinsona (odpukać!), więc w 90% przypadków jej nie potrzebuję. Poza tym standardowa czułość 200 ISO pozwala na krótkie czasy naświetlania, a przy tej matrycy spokojnie można ją podwyższać.
tomek8723 napisał/a:
ale każde body ze stabilizacją w korpusie

Właśnie tak , a jeśli w optyce jest taka opcja - to też. 8-)
 

Osfald  Dołączył: 25 Sty 2010
MAX581 napisał/a:
Ja raczej świadomie włączam stabilizację - wtedy kiedy jest mi potrzebna, normalnie jest zawsze wyłączona. Na szczęście nie mam jeszcze parkinsona (odpukać!), więc w 90% przypadków jej nie potrzebuję.


Wyłączona stabilizacja daje jeszcze jedną korzyść... oszczędnosć baterii. W dobrym świetle, przy krótkim czasie jest oczywiste, że utrzymasz wystarczająco ostry obraz bez wspomagaczy. Ja fotografuję z reguły w kiepskich warunkach, nie zawsze ze statytywu, a nawet jeśli ze statywu to takiego za 80zl, który i tak lata jak galareta. W przytłaczającej większość przypadków fotografowania z ręki stabilizację mam jednak włączoną. Ważne jest też to, że stabilizacja działa z pewnym opóźnieniem, dopiero po zaświeceniu kontrolki potwierdzającej jej funkcjonowanie - troszkę to trwa, co w wybranych sytuacjach jest nie do zaakceptowania.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Hmm, nie wiem czy tylko ja przegapiłem nową tęczową wersję kolorystyczną K-x-a? :-)

http://www.fotomaniak.pl/...anki-pentax-k-x





W sumie informacja aktualna bo aparat ma być dostępny dopiero od 23-go czerwca i do tego w Japonii.

 

anatol1  Dołączył: 18 Cze 2009
Ciekawe kiedy do aparatki dołączą "zestaw lakierów do samodzielnego pomalowania".

Na koniec spytam, czy K-x z klocków Lego to już był :?:
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
i jak tu z takim aparatem udawać poważnego człowieka;)?
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
Ze srebrnymi FA wyglądał by nawet nie tak źle ;)
 

tomek8723  Dołączył: 18 Mar 2010
Tequila, niektórzy lubią odmienność...:), ja jednak mam czarnego kiksa..., a Ty? Koleżanko?
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
a ja bym baaaaaaaaaaaaaaaardzo chciał mieć takiego kx. Mina ludzi byłaby (fotograficznie) bezcenna :) i zawsze by humor poprawiał, istny ideał :D
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
ja nadal czekam na swojego... czarnego niestety...
I chyba zorientowałam się jak wielki błąd popełniłam zamawiając go w tym powszechnym kolorze. Mieć taki sprzęt pod kolor lakieru do paznokci... to było by coś;)
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
Żeby jeszcze dało się skórki zmieniać jak w telefonach :mrgreen:
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Trzeba się wyróżniać z tłumu jeżeli tylko można, a nie brać czarnego :)
 

tomek8723  Dołączył: 18 Mar 2010
Teqila sądzę, że błędu nie popełniłaś na pewno z kiksem, a paznokcie można zawsze na czarno pomalować, bądź też na czerwono pod kolor napisu na pasku . . . :)

ps. masz doświadczenie w robieniu zdjęć?, czy wchodzisz dopiero w łaski lustra?

 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Ale błędy trzeba umieć naprawiać: maźnę go kolorowymi farbkami :D
 

tomek8723  Dołączył: 18 Mar 2010
można i tak, ale pomyśl, że jako czarny będzie miał wielu czarnych braci wokoło,
a co do wypowiedzi python28, to jestem odmiennego zdania i nie lubię się wyróżniać z tłumu
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
taaa... czarnych braci... jeszcze mi rapować zacznie;)
 

tomek8723  Dołączył: 18 Mar 2010
hahaha jak Pentax zacznie rapować to z pewnością będzie to dobry rap
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Świetnie chłopcy i dziewczęta, ale to nie hyde-park, proszę trzymać się tematu i powściągnąć pogaduchy. W razie czego zapraszam do shout-boxa.
 

tomek8723  Dołączył: 18 Mar 2010
ależ rozmowa toczy się non stop wokół kiksa, mały OT chyba nie zaszkodzi nikomu :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach