Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
LDevil, ale w lekkiej puszce małe dociążenie bateriami nie zaszkodzi, spróbuj używać np. K100D z Tamonem 70-200/2.8 po wyjęciu baterii z body.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Miały być w tym roku 4 puszki. Mamy 101 i już zaczyna się marudzenie!

 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Doczytałem że w serii mieści się 5 RAWów - kaprawo nieco, przy prędkości 4.7/sek seria będzie trwała dość krótko.

[ Dodano: 2009-09-17, 08:11 ]
Crow, :-B :mrgreen:
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
U nas z tymi kolorowymi obudowami to może być krucho - już widzę tę porażającą podaż sprzętu od dystrybutora. Plus pewne, powiedzmy, opory psychiczne u konserwatywnego klienta;-)

...ale w Azji... filigranowe Japoneczki o twarzach z Mangi i śmiesznych ciuszkach dla lalek ściskające w rączętach kolorowy hit Pentaksa :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kzachert, wydaje mi się że będzie tak
4 podstawowe kolory przedstawione na głównej stronie Pentaxa w normalnej sprzedaży
pozostałe 96 kolorów to serie limitowane, ew na zamówienie w pentaxwebstore
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Info na optycznych już jest:
http://www.optyczne.pl/22...Pentax_K-x.html
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Bruinen, bufor na serię jest w porządku, to przecież entry-level nikt nie będzie tam robił długich zdjęć seryjnych, są na szczęście dwie prędkości ich robienia więc nie jest źle.
A co do wagi, to przecież mało który klient będzie podłączał tą puszkę do T70-200 czy podobnego kolosa, to nie ten target. No ale jak ludzie z MM mówią, że paluszki w tej klasie sprzętu są OK, to dla mnie EOT.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
[OT]
Eldred napisał/a:
filmy lepsze niż w k-7 (bo 24fps a nie 30)

dlaczego mniejszy framerate jest lepszy niz wiekszy?
[/OT]

paluszki - standaryzacja, standaryzacja i jeszcze raz standaryzacja...
znajomym bardzo sie podoba opcja "paluszkowych" akumulatorow. poza tym, tak jak mowie - standaryzacja zawsze powoduje, ze konsument ma latwieszy i tanszy dostep do produktow.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tatsuo_ki napisał/a:
dlaczego mniejszy framerate jest lepszy niz wiekszy?
24fps to standard kinowy, inaczej się odbiera taki film, 30fps to raczej telewizyjny.
Porównaj sobie film kinowy z programem telewizyjnym, dla mnie różnica jest ogromna.

[ Dodano: 2009-09-17, 08:33 ]
Nie znam się na tym za dobrze ale czuję różnicę na korzyść 24fps.
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Najważniejsze, że matryca nie od Samsunga
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pomijając tęczowość oferty korpusów :mrgreen: ten K-X wygląda na bardzo ciekawe body. Na pewno nowe Alfy czy też Canon 500D albo Nikon D5000 mogą się czuć zagrożone.
Pentax wciąż żyje! :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Marek napisał/a:
Pomijając tęczowość oferty korpusów

tym bardziej że to wygląda na ofertę "Japan exclusive" ;-) (tak jak k-m olive)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No to teraz pytanie - czy k-x ma zastąpić k-m, czy k200d? Osobiście myślę, że k-m. A więc jak będzie wyglądał następca k200d? Aż boję się myśleć o jego specyfikacji i wyglądzie :mrgreen: , jeśli k-x (w końcu entry level) ma takie możliwości.

P.S. w K-x martwi mnie tylko brak diodki wspomagającej AF, no i Safox VIII (nie VIII+, ten ulepszony z k-7).
P.S. A przy okazji testu k-m na optycznych tak narzekaliśmy, że Pentax nie ma fajnego modelu entry-level :mrgreen:

 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
LDevil napisał/a:
A co do paluszków, to niestety z wyjątkiem baterii litowych mają one nie najlepszy stosunek waga/prąd a o innych kłopotach (wskaźnik, AF) można poczytać na tym forum :)

Po wejściu Recyko/Eneloop/Infinium to raczej przestał być problem, a zawsze można ich używać (w przeciwieństwie do dedykowanego akumulatora) zamiennie z lampą błyskową.

Różne wersje kolorystyczne to według mnie bardzo fajny pomysł :-)

 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Eldred napisał/a:
24fps to standard kinowy, inaczej się odbiera taki film, 30fps to raczej telewizyjny.
Porównaj sobie film kinowy z programem telewizyjnym, dla mnie różnica jest ogromna.

tylko, ze mowisz o zapisie analogowym - na tasmie filmowej. w cyfrze im wiecej tym lepiej. w cyfrze z wiecej mozna zrobic mniej 30 fps -> 24 fps, odwrotnie sie nie da (poniekad :) ).
24 fps to niezbedne minimum, by ludzkie oko dostrzegalo ruchomy obraz bez "skakania", dlatego w cyfrze lepiej miec troche zapasu :)
poza tym, duzo wiekszy framerate pozwala na zastosowanie w latwy sposob np. takich efektow specjalnych jak pierwszy raz zrobiono to na filmach z Brucem Lee - "spowolniony" ruch. Przy "zwyklych" 24fps tez sie da, ale bedzie sie to wiazalo z lekkim pogorszeniem obrazu, bo brakujace klatki bedzie dorabial algorytm. zwykly uzytkownik nie dostrzeze roznicy, ale sprzetowi onanisci beda zawiedzeni :D

ale zeby troche na temat, to k-x jest słiiiitaśny!!!!!!!!! :evilsmile:
po prostu nokaut.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ale przy domyślnych ustawieniach przy 24klatkach/s wejdzie więcej filmu na kartę :-) Coś mi się wydaje, że zamiast nowej kamery będzie K-x :-)
Szkoda, że wyjście HDMI wywalili :-( bez tego nie będzie HD na telewizorze, trzeba będzie zainwestować w dodatkowe urządzenie do odtwarzania filmów (niech te nagrywarki BluRay wreszcie stanieją).
No i ciekawe czy AF działa przy filmowaniu.

[ Dodano: 2009-09-17, 08:48 ]
No i jest nowy "killer ficzer" - krosowanie filmów, tego chyba nikt nie ma :-)

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
telewizja 25 klatek + tzw. half frames a sprowadza sie do tego ze dostajemy 50 klatek ktore zawieraja co 2ga linie obrazu - po nalozeniu daje 25klatek pelnych
Jak ktos nagrywal czasem material tv na komputer to przy montażu lub przekodowyayaniu spotkał się chyab z opcja "deinterlace" - to jest własnie usuniecie przeplotu - tak aby klatka była wyświetlana "jednocześnie"
Przy poziomych panoramach to szczeg. było widać.
Natomiast kino to faktycznie 24fps - czasem jest smiesznie jak ktos prezentuje material 25 fps i ktos zapomni o tym poinformowac/przelaczyc :)
film trwa dłużej a aktorzy mają bardziej "męskie" ;) głosy
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
"Zrób-Swój-Kx"
http://www.camera-pentax.jp/k-x/#/simulator/030101

http://www.camera-pentax.jp/k-x/#/simulator/080901 - oficjalny aparat Stali Gorzów Wielkopolski

http://www.camera-pentax.jp/k-x/#/simulator/100201 - oficjalny aparat Lecha Poznań

http://www.camera-pentax.jp/k-x/#/simulator/050201 - oficjalny aparat Pentaksjan i reprezentacj Polski

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fafniak, dzięki za wytłumaczenie. Ciekawe jak to jest z kinowymi filmami na DVD.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Che chromole ! 100 kolorów !


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach