LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
MacRayers napisał/a:
Ciekawi mnie co oznacza Area Number (czyżby dla każdego z 11 punktów można było ustawić osobno korektę ? Jak na Olympusie ?)
Tego nie wie nikt.
Na pewno nie jest to ustawiania dla każdego z punktów z osobna, bo pole to może przyjmować tylko 4 różne wartości.
Z niecierpliwością czekam na testy (będziesz je robił w rawach, prawda?).
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
No i pięknie! :) dziękuję :) :-B
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
LDevil napisał/a:
Z niecierpliwością czekam na testy (będziesz je robił w rawach, prawda?).

Tak, mam zrobione w rawach.
Mam rawy, tylko za cholerę nie czyta mi ich mój iPhoto. Otwiera je (podgląd) natomiast pentaksowy program dany do k20d, ale przy próbie importu wywala się. Może jutro na MS Windows odpalę ACR i spróbuję skonwertować PEFy do jpg.
Zrobiłem też kilka jpg-ów Kiksem i przyznam, że ISO6400 na gorszym monitorku wyglądało gładziej niż ISO3200 na pięknym monitorku K7.... ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers, to może być też kwestia ilości MPix na zdjęciu

jak zobaczyłem na podglądzie w k20d zdjęcia na wysokich iso i porównałem z podobnymi na podglądzie k10d, to pomyślałem - tragedia

okazało się, że to monitorek tak traktuje szumy
no ale fakt, że tu mamy różnicę między wyświetlaczem w k-x i k-7 a między k10d a k20d takiej różnicy nie było
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
MacRayers, to może być też kwestia ilości MPix na zdjęciu

Opiszonku, drogi Kolego, ale ja mam też jpg (fakt, to nie rawy, których nie mogę na razie odczytać) robione dzisiaj Kiksem na ISO1600, 2000, 2500, 3200, 6400 i 12800. Wybaczcie, może ślepy jestem ale wyglądają rewelacyjnie. Naprawdę.
Zresztą zaraz coś załączę.

[ Dodano: 2009-10-27, 21:18 ]
ISO 3200, ustawienia WB Auto (też postęp w stosunku do K20D) :


Pełny link : http://farm3.static.flick...2aa1581ec_o.jpg

Ja wiem jak wyglądają fotki z K20D/K200D bo naprawdę ISO1250 do ISO3200 to u mnie przeszło połowa fotek...
 

Wodnick  Dołączył: 03 Paź 2009
Coś mi się widzi, że K-x ma szanse ostro pozamiatać na rynku, jeśli w testach wyjdzie choć połowa z tego, co prorokuje McRayers :) Ja tam czekam na rzetelne testy i wtedy do dzieła :)
Już mam wybrane stałki, tylko zamówić i do nauki!!!
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
MacRayers, jeśli w AF Area Number są cztery wartości to wyboru, to pewnie jest to samo co w K10D itp. czyli wybór pionowych punktów AF, poziomych punktów AF i wszystkich. Możesz to łatwo sprawdzić, testując np. na środkowym punkcie AF ostrzenie na poziomą linię kontrastu albo pionową przy zmienionych ustawieniach tej opcji.

Widzę, że ta korekcja to jedynie w debug mode w K-x? Pewnie w menu nie da się ustawić dla różnych szkieł?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
dsk napisał/a:
jeśli w AF Area Number są cztery wartości to wyboru, to pewnie jest to samo co w K10D itp. czyli wybór pionowych punktów AF, poziomych punktów AF i wszystkich.
Czterech powiadasz? W takim razie powinno się jeszcze wybrać punkty skośne :evilsmile:

[ Dodano: 2009-10-27, 21:55 ]
Kurcze, dopiero teraz zauważyłem, że to menu wygląda inaczej niż u mnie w kadyszcze. Jeżeli AF Area Number przybiera wartości od 0 do 10 to jest szansa, że można za jego pomocą wybrać punkt AF do korekty.
Ale gdyby tak było, to aparat powinien zapamiętywać wartość suwaka dla każdej wartości AF Area Number. Czy tak robi - nie mam pojęcia.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
MacRayers napisał/a:
Różnica co do ISO jest znaczna i postaram się to udowodnić.


Proszę bardzo.
 
Toms73  Dołączył: 29 Paź 2009
Witam wszystkich serdecznie!
Nigdy nie myślałem, że zarejestruję się na forum Pentaxa, ale stało się!
Do tej pory byłem Nikoniarzem (D80) i mocno przymierzałem się do D90 a potem D5000 (matryca CMOS i niskie szumy).
Ale ten niepozorny k-x namieszał mi w głowie, a po krótkim i może amatorskim (sklepowym) teście, ze zdziwienia przecierałem oczy! :shock:
Już jpg'i robią wrażenie a z RAW'ów można wyciągnąć jeszcze więcej!

Dodam tylko, że poważnie zastanawiałem się nad GX-20 i miałem możliwość porównać go właśnie z D5000. Oczywiście surowe pliki. Wg mnie Nikon lepiej radził sobie z szumem.
Jednak po analizie plików z k-x'a w ogóle bym się nie zastanawiał.
Przeanalizuję jeszcze kwestię obiektywów w systemie Pentaxa, ale na dzień dzisiejszy k-x to mój faworyt!
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Miło nam.
Też lubimy system Pentaxa.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Toms73 napisał/a:
Przeanalizuję jeszcze kwestię obiektywów w systemie Pentaxa, ale na dzień dzisiejszy k-x to mój faworyt!

Witaj,
http://www.pentaximaging.com/camera-lenses/ - aktualnie sprzedawane obiektywy
http://www.pentaxforums.com/lensreviews/index.php - oceny firmowych szkieł;
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=222 - wyjaśnienie oznaczeń obiektywów
http://kmp.bdimitrov.de/ - kopalnia wiedzy o systemie Pentax (aktualnie trwają prace na naszym forum, mające na celu przetłumaczenie tego serwisu na język polski...)

Pozdr.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
I ja mam zamiar kupic kx.
Jeszcze poczekam na testy i opinie uzytkownikow.
Nie chce zmieniac tylko kupic jako drugi aparat
dla wysokiego iso i filmow.
 
Robal  Dołączył: 29 Paź 2009
Witam drogich forumowiczów :)
Ja pytanie trochę z innej beczki - już zdecydowałem się na kupno Pentaxa k-x z dwoma kitami (18-55 oraz 50-200), jednak potrzebuję dokonać zakupu przed 10 listopada (wyjazd do Szwecji) i tu pojawia się problem - już drugi sklep internetowy odpisał mi, że dystrybutorzy będą mieli dostępny model K-x dopiero 15-20 listopada o_O

Pytanie dla właścicieli K-x - gdzie zakupiliście swoje aparaty - w Polsce?
Czy ktoś z was posiada może namiary na sprawdzony sklep internetowy (lub we Wrocławiu), gdzie można w chwili obecnej zakupić Pentaxa K-x z kitami?

Z góry dziękuję za odpowiedź w tej sprawie ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Robal, próbuj EURO RTV AGD, ale tam jest tylko z 1dnym kitem

drugiego ew możesz dokupić sobie osobno (w Euro też mają), choć wyjdzie drożej
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Robal napisał/a:
Pytanie dla właścicieli K-x - gdzie zakupiliście swoje aparaty - w Polsce?

Robal - na 100% jest w toruńskim EURO RTV AGD (tam go testowałem - wyciągnięty przy mnie z pudełka 2 dni temu...)
Tel. do toruńskiego Euro (poproś kierownika Pana Marcina lub Pana Janka) :
56 6509600
 
Robal  Dołączył: 29 Paź 2009
Dzięki za odpowiedź :)

Na szczęście sklepy mi już odpisały i mogę tak podsumować:
MegaMedia - błędne informacje, produkt jeszcze nie dostępny
cyfrowe.pl - po 2 telefonach okazało się że dostępny 3-4 dni
AccordFoto - nie dość, że najtaniej, to szybkie info na GG, że aparat jest na składzie w paru zestawach ;)
http://www.accord-foto.pl/?zobacz=3012

Miejmy nadzieję, że się komuś przyda.
No to czas najwyższy dołączyć do grona Pentaxowiczów, Canon 450D jednak przegrał walkę z K-x w wyborze mojego entry-level ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Robal napisał/a:
AccordFoto - nie dość, że najtaniej, to szybkie info na GG, że aparat jest na składzie w paru zestawach ;)

ale na stronie "chwilowo brak"
jesteś pewny że cię nie przekręcają na kasę - wpłacisz, oni dopiero zamówią u dystrybutora i ci sprzedadzą :?: (gorzej jak się okaże że nie ma double kita u dystrybutora)
 
Robal  Dołączył: 29 Paź 2009
Właśnie na stanie była ostatnia sztuka z dwoma kitami, ciągle na stanie są dostępne Pentaxy z jednym kitem.
No mam nadzieję, że nie, sklep ma dobre opinie jeżeli chodzi o obsługę klienta, zresztą jedyny sposób żeby sprawdzić to spróbować, zakup odbywa się i tak na raty, więc nie zawieszę sobie pieniędzy przelewem.

Tu lepszy widok co dostępne, a co nie.
 
barylek  Dołączył: 11 Paź 2009
Robal napisał/a:
Witam drogich forumowiczów :)
Ja pytanie trochę z innej beczki - już zdecydowałem się na kupno Pentaxa k-x z dwoma kitami (18-55 oraz 50-200), jednak potrzebuję dokonać zakupu przed 10 listopada (wyjazd do Szwecji) i tu pojawia się problem - już drugi sklep internetowy odpisał mi, że dystrybutorzy będą mieli dostępny model K-x dopiero 15-20 listopada o_O

Pytanie dla właścicieli K-x - gdzie zakupiliście swoje aparaty - w Polsce?
Czy ktoś z was posiada może namiary na sprawdzony sklep internetowy (lub we Wrocławiu), gdzie można w chwili obecnej zakupić Pentaxa K-x z kitami?

Z góry dziękuję za odpowiedź w tej sprawie ;)

Kup sobie z jednym podstawowym a później kupisz jakieś lepsiejsze szkło. Te kitowe są z deka ciemne.
ps.
W końcu otrzymałem mojego 2 kiksa po wymianie. :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach