piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
na dużym ekranie ponoć się wybiera ale i tak utrudnia to fotografowanie- często ustawiam na jakiś punkt af, a po chwili o nim zapominam i robię fotkę (zwłaszcza gdy coś ciekawego pojawia się w kadrze), po czym przy wciśnięciu spustu do połowy zauważam że to nie ten punkt af który mnie interesuje i zmieniam- w przypadku kx po prostu zrobiłbym zdjęcie z ostrością w innym miejscu niż być powinna (bo przecież dźwięk potwierdzenia ostrości jest nadal), zwłaszcza że w wizjerze kx (taki sam jak k200d) ostrość obiektu trudno jest ocenić
 
Toms73  Dołączył: 29 Paź 2009
Jeżeli mogę coś od siebie dodać, to oglądając kx'a też zauważyłem ten "problem", ale nie jest chyba najgorzej bo aktualnie ustawiony punkt AF jest cały czas widoczny na głównym wyświetlaczu, i niejako cały czas praktycznie ma się go pod kontrolą!
Akurat dla mnie większe znaczenie mają niskie szumy na wysokim iso. Wręcz mnie to zdziwiło, w porównaniu z D5000. Poza tym kolega ma k-m'kę i ta różnica jest bardzo widoczna już od iso800!
No cóż coś za coś. Ja jestem w rozterce! Ergonomia Nikona była dla mnie zawsze wzorem, ale praktyczność matrycy kx'a, chyba to zmieni!
Cały czas się zastanawiam!
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Ja też się przymierzam do K-xa. Własciwie wolalabym matryce K-x w body K-7, ale chyba jakoś przełknę te punkty AF...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Toms73 napisał/a:
Ja jestem w rozterce! Ergonomia Nikona była dla mnie zawsze wzorem, ale praktyczność matrycy kx'a, chyba to zmieni!Cały czas się zastanawiam!

Osobiście polecam Nikona.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Benek napisał/a:
polecam Nikona

D40 :->
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Toms73 napisał/a:
Ergonomia Nikona była dla mnie zawsze wzorem, ale praktyczność matrycy kx'a, chyba to zmieni!


Za pół roku i tak się okaże, że bez 51200 ISO nie da się fotografować.
Też brałbym nikona.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ryszard napisał/a:
Benek napisał/a:
polecam Nikona

D40 :->

Widzę, że tradycja ma się dobrze, i nie umiera...
:mrgreen:

[ Dodano: 2009-11-01, 23:07 ]
Jacek S napisał/a:
Też brałbym nikona.

No właśnie. I to chociażby z tego powodu, że Nikon na FF, więc jest to system rozwojowy. Pentax nie ma, więc jest systemem nierozwojowym. Będzie się chciał człowiek kiedyś w przyszłości rozwinąć przy pomocy FF - a tu ZONK! Bo w Pentaksie nie ma FF i tym samym nie ma możliwości rozwoju! Więc co - robimy dziary, zaczynamy ubierać się na czarno. I narzekamy na pentax.org.pl. A proszę, w takim Nikonie, proszę bardzo, sprzedajemy d40, trochę dokładamy do interesu, kupujemy d3 i się rozwijamy... I świeci słońce, kwitną kwiaty, skaczą pasikoniki, podwójna tęcza na horyzoncie wygina ku dołowi swoje cztery nagie ramiączka ...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Benek, uważaj, bo niechcący wyjdziesz na jakiegoś apostoła FF ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
A proszę, w takim Nikonie, proszę bardzo, sprzedajemy d40, trochę dokładamy do interesu, kupujemy d3 i się rozwijamy... I świeci słońce, kwitną kwiaty, skaczą pasikoniki, podwójna tęcza na horyzoncie wygina ku dołowi swoje cztery nagie ramiączka ...

Kolejne zbyt długie zdanie do mojej zbyt przykrótkawej stopki... ;-)
 
marrkj  Dołączył: 17 Mar 2007
ja kiedyś miałem dylemat k100d czy nikon d50. Wszedłem na te forum i kupiłem Pentaxa na innych forach jest tak że jak ktoś pyta czy wybrać pentaxa czy nikona odrazu wpisy w stylu bierz nikona jest super mniej szumi itd z tym że przewaznie jest tak że większość z nich nie miała pentaxa w ręku a śmie twierdzić że jest gorszy od nikona. Prawda jest jedna co byś nie kupił pamiętaj o tym że to ty robisz zdjęcia i od ciebie zalezy jakie one będą.
A teraz napisze
Nie bierz Nikona bież Pentaxa. Nikon d40 ma większe szumy niż KX hahaha to nic KX ma mniejsze czumy niż D5000
A co mi tam

 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
marrkj napisał/a:
Nie bierz Nikona bież Pentaxa.


Dość przewrotnie.
Zawsze jedno będzie dobre ;-)

 
marrkj  Dołączył: 17 Mar 2007
Jacek S napisał/a:
marrkj napisał/a:
Nie bierz Nikona bież Pentaxa.


Dość przewrotnie.
Zawsze jedno będzie dobre ;-)


tak to jest po paru piwach i jak się za młodości na polskim nie uważało :oops:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Benek napisał/a:
Toms73 napisał/a:
Ja jestem w rozterce! Ergonomia Nikona była dla mnie zawsze wzorem, ale praktyczność matrycy kx'a, chyba to zmieni!Cały czas się zastanawiam!

Osobiście polecam Nikona.

Już dawno się okazało, że taki D300 szumi nawet bardziej niż poczciwy K20D. W RAWach. Różnica polega na tym, że Nikon ma całkiem ładne odszumianie JPEG-ów, a w K20D odszumianie w zasadzie nie działa. :-P

Ciekawe, czy matryca K-x wnosi nową jakość, czy to raczej postęp w sofcie po prostu.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
No a czy nie da się tak tego w k-x rozwiązać, że wybierasz sobie punkt AF, a potem przyciskając ok na wybieraku przenosisz się z automatu na centralny?? Ja tak używam w k200d i sobie to rozwiązanie chwalę.
Wtedy podświetlane punkty są praktycznie niepotrzebne...
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:

No właśnie. I to chociażby z tego powodu, że Nikon na FF, więc jest to system rozwojowy. Pentax nie ma, więc jest systemem nierozwojowym. Będzie się chciał człowiek kiedyś w przyszłości rozwinąć przy pomocy FF - a tu ZONK! Bo w Pentaksie nie ma FF i tym samym nie ma możliwości rozwoju! [...] A proszę, w takim Nikonie, proszę bardzo, sprzedajemy d40, trochę dokładamy do interesu, kupujemy d3 i się rozwijamy[...]


Benek, przeczytałem tą wypowiedź i się mocno zastanawiam czy Ty to mówisz na serio, czy tylko takie jaja sobie robisz. Czytając to odnoszę wrażenie, że mówisz to całkiem poważnie, ale jednocześnie rozum mi się buntuje i nie przyjmuję tego do wiadomości. Po prostu nie potrafię przyswoić, że ktoś takie brednie mówi bez ironii.
Czy dla Ciebie rozwój polega na kupowaniu nowych korpusów? Czy naprawdę to rozumiesz przez rozwój? Czy FF jest lekiem na brak talentu i pomysłów? Cudowną różdżką która każde gówno zamieni w arcydzieło?
Proszę, powiedz, że żartujesz, proszę...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Sebastian, wydaje mi się, że nie masz się o co bać
on żartuje
Benek napisał/a:
kupujemy d3 i się rozwijamy... I świeci słońce, kwitną kwiaty, skaczą pasikoniki, podwójna tęcza na horyzoncie wygina ku dołowi swoje cztery nagie ramiączka ...

albo bierze coś mocnego :-P
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Ryszard napisał/a:
Benek napisał/a:
polecam Nikona

D40 :->
Litości, to już dawno temu przestało być śmieszne.

[ Dodano: 2009-11-02, 17:32 ]
A co do rozwojowego systemu, to Eldred kiedyś ładnie napisał czym według niego jest rozwojowy system. I nie było tam mowy o FF
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
LDevil napisał/a:
A co do rozwojowego systemu, to Eldred kiedyś ładnie napisał czym według niego jest rozwojowy system. I nie było tam mowy o FF


Po czym założył wątek, w którym doszedł do wniosku, że najlepszym sprzętem dla niego będzie 5d :mrgreen:
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
[quote="ulro"]
LDevil napisał/a:


Po czym założył wątek, w którym doszedł do wniosku, że najlepszym sprzętem dla niego będzie 5d :mrgreen:


Myślę że wszyscy wtedy odetchnęli z ulgą :D
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
ulro napisał/a:
Po czym założył wątek, w którym doszedł do wniosku, że najlepszym sprzętem dla niego będzie 5d :mrgreen:
Po czym kupił 40d, ale jak uważni forumowicze wiedzą, to nie mityczna pełna klatka była przyczyną przesiadki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach