izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Meggido napisał/a:
Otóż DA35, z którymi ja miałem do czynienia, były baaardzo zadowalająco ostre na f2.8, jednak wraz ze zwiększaniem przesłony ich ostrość malała, i to zasadniczo, trodno było nawet powiedzieć, że utrzymywała się na poziomie z f2.8.


Meggido napisał/a:
Zdarzyło mi się to dwa razy, więc o przypadku mowy być nie może.


Mój tak się nie zachowuje, vide (nie macro):

f2.8


f8


Tak więc zamierzam się nim dalej cieszyć a nie szukać dziury w całym ;)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
U mnie efekt był odwrotny.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
izbkp, albo masz FF/BF, albo nieostrego Limiteda - 35/2.8 normalnie jest ostrzejszy na pełnej dziurze.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
żeby rozruszać wątek, który jakoś tak jakby zamierał pomału, wrócę do tematu limitedów i żony (skoro i tak już czateria;p) - nieśmiało napomknąłem że fajnie byłoby mieć takie cuś jak 31...Kontra była szybka: "najpierw naucz się zdjęcia robić" :roll:

Cóż, odechciało mi sie go póki co, niech żyją rezolutne żony :shock: :lol:
 

Mariusz Sułek  Dołączył: 16 Lut 2009
korkotrampek napisał/a:
Kontra była szybka: "najpierw naucz się zdjęcia robić"


Czyli kontra z cylku "Wujek Staszek". Skąd ja to znam :-B .

Pozdrawiam
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
No ale też nie oszukujmy się - taka riposta w stosunku do bardzo dużej części użytkowników jakiegokolwiek aparatu jest bardzo prawdziwa ;-)

Podstawa to szybko uświadomić sobie, że aparaty mają jedno, bardzo poważne ograniczenie, utrudniające robienie wspaniałych fotografii - operatora ;-)
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
Marcin1978 napisał/a:
No ale też nie oszukujmy się - taka riposta w stosunku do bardzo dużej części użytkowników jakiegokolwiek aparatu jest bardzo prawdziwa ;-)

Podstawa to szybko uświadomić sobie, że aparaty mają jedno, bardzo poważne ograniczenie, utrudniające robienie wspaniałych fotografii - operatora ;-)



dlateo też napiałem że żona rezolutna i że dałem se spokój
 

azkal  Dołączył: 13 Lut 2008
photozone.de przetestowało SMC-DA 15mm f/4 Limited link
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Chyba jednak znajdzie się w mojej kolekcji :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
azkal napisał/a:
photozone.de przetestowało SMC-DA 15mm f/4 Limited link


To chyba ich pierwszy test obiektywu Pentaxa w tym roku. Coś się photozone zapuściło ostatnio...

P.S. 15/4 ltd przyjemne szkło, ale na przysłonie f 4 paskudnie duża winieta i mięciutkie krawędzie. Na dołączonym samplu winiety nie widać wyraźnie, ale przypuszczam, że przy fotografii czegoś w jednolitym tonie (np. niebo), przeszło 1.3 EV byłby wyraźnie widoczny. Ale nie ma co narzekać - ostrość w centrum na pełnej dziurze zabija...

 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
nieźle wyszedł trzeba przyznać. Pomimo tego co niektórzy mówili. Szkoda tych brzegów jednak..
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cóż, taka cena małych gabarytów. IMHO bardzo fajne szkło.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
eh.. żeby to szkło było z 1k tańsze.. albo chociaż w cenie 70/2.4 i 21/3.2.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Będzie w cenie 70/2.4 i 21/3.2. Trzeba tylko poczekać, aż te dwa ostatnie zdrożeją. :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Właśnie.. :-/
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
do mnie jedzie z usa w "hamerykanskiej" cenie.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
squonk napisał/a:
do mnie jedzie z usa w "hamerykanskiej" cenie.


Wrzuć koniecznie jakieś foty no i opisz wrażenia :)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
dzisiaj dotarl (wraz z da40/2,8) cyknalem pare fotek z tarasu i ... sie zastanawiam czy swojej sigmy 10-20 nie sprzedac.....
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Serio? Że aż tak?!

Ale napisz trochę – dlaczego?
W końcu z Limiteda nie wyciśniesz 10mm czy 12mm, a to jest jednak spora różnica.
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
squonk, może trochę z innej beczki - jak tam opłaty teraz wygladają za artykuły zza ocenau? Cło, podatki?

Co do szkła, przepraszam jeżeli już ktoś pytał, czy ono kryje normalną klatkę filmu?

pozdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach