Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
15 i 21 nie. 40 i 70 tak.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
squonk napisał/a:
dzisiaj dotarl (wraz z da40/2,8) cyknalem pare fotek z tarasu i ... sie zastanawiam czy swojej sigmy 10-20 nie sprzedac.....


Poproszę o uzasadnienie tej potencjalnej decyzji ;-) ;-)
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
Crow, dzięki.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
squonk napisał/a:
dzisiaj dotarl (wraz z da40/2,8) cyknalem pare fotek z tarasu i ... sie zastanawiam czy swojej sigmy 10-20 nie sprzedac.....
ja tak po nabyciu DA15 zrobiłem. :-P
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czy Ktoś z posiadaczy DA15 mógłby powiedzieć jak się ona zachowuje z polarem. Chodzi mi oczywiście o to, czy obiektyw z nakręconym filtrem winietuje. Dzięki.
Pozdrawiam
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Dada napisał/a:
squonk napisał/a:
dzisiaj dotarl (wraz z da40/2,8) cyknalem pare fotek z tarasu i ... sie zastanawiam czy swojej sigmy 10-20 nie sprzedac.....
ja tak po nabyciu DA15 zrobiłem. :-P


Gdyby to było DA12 to bym tak zrobił, ale 15mm to jednak za duża różnica dla mnie.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
co do rozdzielczosci, winietowania i zachowania przy krawedzi pojecie juz mam na podstawie testow na photozone. Interesuje mnie odwzorowanie kolorow w porownaniu z sigma 10-20.......

[ Dodano: 2009-10-29, 14:02 ]
komar napisał/a:
Czy Ktoś z posiadaczy DA15 mógłby powiedzieć jak się ona zachowuje z polarem.


To ja sie jeszcze podlacze z pytaniem czy filtr polaryzacyjny 52mm nakrecony na redukcje 49-52 zda egzamin na DA15?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
BartekKw napisał/a:
filtr polaryzacyjny 52mm nakrecony na redukcje 49-52 zda egzamin na DA15?
Nie. Musi być 49 mm, bo w osłonie się nie zmieści. Osłona p-słoneczna nie jest demontowalna (wysuwany mikrotulipanek :mrgreen: ) 49 mieści się w niej ładnie i nic nie winietuje.

 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
W DA 35 LTD filtr wkręca się właśnie w wysuwaną osłonę więc można i z przejściówką ;)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ale w DA35 osłona się chowa cała, a w DA15 nie.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
izbkp, a powiedz mi gdzie w DA 35 jest gwint w osłonie przeciwsłonecznej :shock:
Dada, gdzieś na pentaxforums gość pokazał zdjęcie z 15 z podpiętym cokin'em ... dołożył bodajże jeden filtr 49 i cokin już siedział, winietowanie było raczej niezauważalne

 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Dada napisał/a:
squonk napisał/a:
dzisiaj dotarl (wraz z da40/2,8) cyknalem pare fotek z tarasu i ... sie zastanawiam czy swojej sigmy 10-20 nie sprzedac.....
ja tak po nabyciu DA15 zrobiłem. :-P


che che, potestuje jeszcze w weekend i jak bedzie dalej obiecująco to sigme sprzedam :-) czyli Dada - nie tylko ja mam takie odczucie?

[ Dodano: 2009-10-29, 17:25 ]
deckard napisał/a:
Dada napisał/a:
squonk napisał/a:
dzisiaj dotarl (wraz z da40/2,8) cyknalem pare fotek z tarasu i ... sie zastanawiam czy swojej sigmy 10-20 nie sprzedac.....
ja tak po nabyciu DA15 zrobiłem. :-P


Gdyby to było DA12 to bym tak zrobił, ale 15mm to jednak za duża różnica dla mnie.


15mm to już "enough for me..." :-)

jak przestrzelam tą 15-tke i bedzie niepodzianek - sigma idzie na sprzedaż.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Między 15 a 10 jest bardzo duża różnica, ja bym zostawił.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
plwk - trche mi sie słoików dużo narobiło... na chwile obecną 15mm mi starczy...już sigme wystawiłem.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
plwk, W zniekształcaniu obrazu na brzegach zwłaszcza :-P Jeszcze większa w wadze i wymiarach :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba być twardym :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ja jestem, ale mój kręgosłup juz nie. Dobrze, że Pentax te małe Limitedy produkuje, bo chyba na kompakta bym się musiał przestawić :evilsmile:
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
niestety, czeka mnie jszcze w listopadzie kupno auta, po moim dachowaniu 9 opaździernika...
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Liczba użytkowników DA15 ciągle rośnie, a w wątku cisza...
Można prosić o kolejna porcję wrażeń ??? Interesuje mnie szczegolnie porównanie z S10-20 pod kątem kolorów i ostrości na krawędziach ;-) No i dlaczego użytkownicy Sigmy sprzedają ją po zakupie DA15 :?: :?: :->
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
BartekKw napisał/a:
No i dlaczego użytkownicy Sigmy sprzedają ją po zakupie DA15


Ja sprzedałem przed ;-)


...ale jakiś czas po kupnie 12-24. Nie dlatego żeby specjalnie mocno odstawała, ale po prostu przestałem ją zapinać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach