matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
andi, no właśnie ta magia.. Chociaż magia to też, a może głównie światło.. Nie bez powodu 77ltd jest takim ukochanym szkłem wielu tu zgromadzonych i nawet gdy zmienili zabawki na konkurencyjne - wzdychają do niego :-)

Zdjęcie faktycznie bardzo ładne, ciut więcej z lewej by mi się przydało i nic tylko drukować na ścianę :-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
andi napisał/a:
Poza tym jest jeszcze w szklach cos subiektywnego, co ma dla mnie
o wiele wieksze aktualnie znaczenie niz ostrosc cropa.
Kolor i kontrast przede wszystkim, trojwymiarowosc, jakosc rozmycia,
nazwij to sobie jak chcesz.

Andi - kapitalne zdjęcie! :-B

To zdjęcie jest bardzo "plastyczne" :-) Były tu gorące dyskusje o plastyce, ciągnące się w dziesiątkach stron, i do dziś wiele osób twierdzi, że nie ma czegoś takiego... bo nie można tego zjawiska opisać :roll:
 
andi  Dołączył: 11 Wrz 2009
matth napisał/a:
andi, no właśnie ta magia.. Chociaż magia to też, a może głównie światło.. Nie bez powodu 77ltd jest takim ukochanym szkłem wielu tu zgromadzonych i nawet gdy zmienili zabawki na konkurencyjne - wzdychają do niego :-)


bo mnie przekonasz :)
Swiatlo - absolutnie. Bez dwoch zdan. Ale to jak szklo lapie to swiatlo
ma kolosalne znaczenie...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
andi, ale czy ja muszę przekonywać? Przejrzyj net, nawet to forum.. :-)
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
andi napisał/a:
Wybijaja sie tu 70 i 43 moim zdaniem...
Spróbuj 77 i 31 ;)... osobiście miałem w rękach i próbowałem 21/31/40/43/77... nie miałem niestety 70-ki, 15ke miałem ale nie próbowałem...

21 mnie się spodobał bo był pierwszy
40 to fajny w sumie naleśnik, jakże niedoceniany :)
77 - pierwszy raz przysiadłem po zrobieniu zdjęcia z wrażenia... chociaż było to jakieś zdjęcie testowe żołnierzyków mojego syna
31 - po zrobieniu zdjęcia dywanu z najbliższej możliwej odległości na pełnej dziurze ... nie używam noża do krojenia bułek...

na koniec miałem 43 i osobiście uważam, że ciut fajniejszy efekt dawało od 40-ki, za to 40-ka i 21 to były demony szybkości :) w sam raz na dzieciaki w ogrodzie :)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
andi napisał/a:
Ci, co maja Sigmy oczywiscie udowadniaja, ze Sigmy
lepsze, ze wyrzucanie pieniedzy, ze aberacja.

Ja to od niedawna doskonale rozumiem. Zamieniłem Tamrona 17-50/2.8 na gwiazdkę 16-50/2.8. Na obiektyw z wolniejszym AF, mniej ostry, mniej kontrastowy, bardziej aberrujący. Ale zdjęcia są kompletnie nieporównywalne - piękne są te z gwiazdki. Może nie jak z dobrej stałki, ale blisko.

Wiem, że niektórzy udowadniają, że ta gwiazdka jest do niczego, że Tamron o niebo lepszy. Tamron jest poprawny, dopracowany, skorygowany, ale DA* ma to coś w sobie. No i okazuje się, że celność AF jest niesamowita - w Pentaksie jeszcze takiej celności nie widziałem. :-P Jestem tak zaskoczony, że nie przeszkadza mi to, że jest trochę wolniej jednak (SDM).

Będę miał okazję, to porównam zdjęcia z Limitedem 77. Nie sądzę, żeby gwiazdka mogła jakkolwiek dorównać, ale chyba nie będzie tak źle w porównaniu. :-)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
dsk, tiaa.... ta gwiazdka po prostu coś ma, nie idealna, wolna ale potrafi pokazać pazury czasem że łoo....
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Według mnie wystarczy porównać rozmycie gwiazdki z Tamronem albo jakąkolwiek Sigmą w podobnym zakresie. Bez porównania zupełnie (nie wiem jak z nową Sigmą 24-70, nie miałem okazji porównać). No, ale to nie temat o 16-50. Trzeba będzie we właściwym miejscu zacząć trochę chwalić ten obiektyw, z poparciem w fotkach.
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
incosgnitos napisał/a:
andi napisał/a:
Wybijaja sie tu 70 i 43 moim zdaniem...
Spróbuj 77 i 31 ;)

To samo chcialem napisac :)
Inna rzecz ze na cyfrze najbardziej mi leza ogniskowe 30-35 mm a andi gdzies juz pisal ze mu one nie pasuja.
Ale faktem jest ze 31 i 77 sa chyba najlepsze w calej serii.
 
andi  Dołączył: 11 Wrz 2009
incosgnitos napisał/a:
andi napisał/a:
Wybijaja sie tu 70 i 43 moim zdaniem...
Spróbuj 77 i 31 ;)... osobiście miałem w rękach i próbowałem 21/31/40/43/77... nie miałem niestety 70-ki, 15ke miałem ale nie próbowałem...

21 mnie się spodobał bo był pierwszy
40 to fajny w sumie naleśnik, jakże niedoceniany :)
77 - pierwszy raz przysiadłem po zrobieniu zdjęcia z wrażenia... chociaż było to jakieś zdjęcie testowe żołnierzyków mojego syna
31 - po zrobieniu zdjęcia dywanu z najbliższej możliwej odległości na pełnej dziurze ... nie używam noża do krojenia bułek...

na koniec miałem 43 i osobiście uważam, że ciut fajniejszy efekt dawało od 40-ki, za to 40-ka i 21 to były demony szybkości :) w sam raz na dzieciaki w ogrodzie :)


Dzieki za podzielenie sie wrazeniami :)
Mam podobne, 43 ma wiecej maggi, nie mylic z tym czyms, co sie uzywalo kiedys
do gotowania, nie pamietam za bardzo, co to bylo, ale bylo cos takiego...
A na serio, 43 ma wiecej magii, ale AF w 40 jest duzo stabilejniejszy i szybszy.
Domyslam sie, ze podobnie moze byc miedzy 77 i 70.
Wydaje mi sie, ze 43 bede uzywal bardziej "prywatnie". Kurcze, jeszcze pare takich postow
i sie skusze na 77. 31 jak pisalem jest juz zdecydowanie za duzy, poza tym ~50mm
ogniskowa faktycznie dla mnie jest ani taka, ani taka.
A dodatkowo 31 z Japonii sie skonczyly, teraz sa z Vietnamu i wielu narzeka, ze
to juz nie to samo. 77 z Japoni jeszcze na B&H sa ;)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
dsk, zgadza się, nie mam osobiście , ale z tego co widziałem (na samplach) to najlepszy "bokehowo" krótki zoom jaki widziałem. gorky, mi tez nie bardzo, chyba zamienię fa35 na ltd21 a fa50 na 70-tkę. Zakres 30-50 jest jakiś taki zbyt "naturalny" na aps-c. (jak dla mnie oczywiście ;-) )
 
andi  Dołączył: 11 Wrz 2009
[quote="gorky"]
incosgnitos napisał/a:

na cyfrze najbardziej mi leza ogniskowe 30-35 mm


znaczy rozumiem na cropie ;)
Mi 30-35mm pasuje na FF, na cropie nie za bardzo...
A juz zostalem tu przez tydzien oswiecony, ze na FF Pentaxa
nie ma co liczyc...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
andi, przynajmniej na razie ;-) Ale, ale.. Warto dorzucić sobie jakiegoś MZ-S'a i pozwolić szkiełkom pooddychać na slajdzie... 8-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
andi napisał/a:
Kurcze, jeszcze pare takich postow
i sie skusze na 77.

Ja zamieniłem ostatnio 70 na 77 - 70 jest dużo szybszym obiektywem - bzyk i już (zwłaszcza w porówaniu do 77). I daje świetnie obrazki. Ale znowu - pod względem "tego czegoś" 77/1.8 jest daleko z przodu. Poużywam dłużej, to pewnie powiem (pokażę) coś więcej.
 
andi  Dołączył: 11 Wrz 2009
dsk napisał/a:
andi napisał/a:
Kurcze, jeszcze pare takich postow
i sie skusze na 77.

Ja zamieniłem ostatnio 70 na 77 - 70 jest dużo szybszym obiektywem - bzyk i już (zwłaszcza w porówaniu do 77). I daje świetnie obrazki. Ale znowu - pod względem "tego czegoś" 77/1.8 jest daleko z przodu. Poużywam dłużej, to pewnie powiem (pokażę) coś więcej.


cos czuje, ze oba razem sie niezle uzupelniaja. A zdjecia z 43 strasznie mi sie
podobaja, poki co. Kurcze, jak nic sie przyczynie do znikniecia 77-ek z Japoni z B&H...

[ Dodano: 2009-09-21, 13:48 ]
matth napisał/a:
andi, przynajmniej na razie ;-) Ale, ale.. Warto dorzucić sobie jakiegoś MZ-S'a i pozwolić szkiełkom pooddychać na slajdzie... 8-)


Stary, jak sobie przypomne godziny czyszczenia kazdego skanu,
to mi sie niedobrze robi. U mnie bylo tak:
kocham fotografie - nie cierpie skanowania i czyszczenia skanow w PS
- nie cierpie fotografii - o, cyfrowy aparat - kocham fotografie
Odwrotu nie ma ;)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
andi :-D :-D :-D
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
andi napisał/a:
Mi 30-35mm pasuje na FF, na cropie nie za bardzo...
A juz zostalem tu przez tydzien oswiecony, ze na FF Pentaxa
nie ma co liczyc...
Ja mam tak samo. Na cyfrze bardzo mi pasuje 24 mm i tak się tylko zastanawiam, co wybrać, gdy nadejdzie ten mityczny dzień i będzie FF od pentaksa - 31 czy 43? Pewnie będzie 43, mniejszy jest...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
mcgyver napisał/a:
gdy nadejdzie ten mityczny dzień i będzie FF od pentaksa
Nasze wnuki będą już dorosłe. ;-)
 
andi  Dołączył: 11 Wrz 2009
To jeszcze w nawiazaniu do magii, jedno zdjatko z 43 FA Limited.
Musze powiedziec, ze to sa juz kategorie 5D II z 85L, na serio...
Coraz bardziej sie do tego systemiku przekonuje.

 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Magii tu nie widze, ładny bokeh, ale światło kłuje w zęby.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach