dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dlugas1982, to nie test, tylko informacja prasowa i to do tego sprzed miesiąca
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no popitoliły mi się linki

juz daje prawidłowy

inglisz test

-----opi

myśle o jednym a wpisuje inne

czytam fotopolis specyfikacje i ogladam naraz test z youtuba

5 dni pracy na tej pogodzie juz mnie zniszczylo :mrgreen: i polaczylem wszystko naraz

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
i to niby jest ten z fotopolis test :?:

nie rozumiem
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
To też nie do końca test ;-) . Zwłaszcza, że koleś jest z Pentaksa, więc zaznaczy tylko zalety.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
a bujadełko :-P

idę po piwo

mamo oni sie ze mnie śmieją

:-B

:mrgreen:

[ Dodano: 2009-10-23, 18:48 ]
Marcin1978, na bo on ma same zalety :evilsmile:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Wspomniany wcześniej TechRadar - pełny test (nie tylko filmik)
http://www.techradar.com/...eview?artc_pg=1

Ogólnie bardzo wysoko oceniony (4/5 gwiazdek)

For (za)
Well built (dobrze zbudowany)
Great image and video quality (świetna jakość zdjęć i video)
Excellent kit lens (znakomity obiektyw kitowy)
It's speedy (jest szybki)

Against (przeciw)
Frame wobble in video mode (żelkowaty w trybie video - pewnie obraz gumowaty przy przesuwaniu)
Expensive at launch (drogi na wejściu - no tutaj bym się nie zgodził)
No autofocus in video mode (brak autofokusa w trybie video)
AA batteries a double-edged sword (baterie AA...)
 
p_ttl
[Usunięty]
nie wiem czy było:
http://www.focus-numeriqu...ronique-12.html
sample na różnych iso
 
danio  Dołączył: 15 Lis 2006
OK, to jedziemy z testem, k-x i k20 odszumianie wyłączone,jpegi z puszki, AWB, kolory i ostrość wszystko neutralnie, obiektyw SMC DA 35 f/2.8 Macro Limited na f4.

 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Szkoda, że nie zablokowałeś na obu balansu bieli na tej samej wartości. To nie test AWB tylko szumów ;-) 3200 w K20 trochę gorzej, dopiero na 6400 widać to natywne iso200. Szału wybitnie bez :-) Jakbyś zrobił to w rawie i wywołał w identycznych ustawieniach to byłoby chyba bardziej miarodajnie niż jpg, bo algorytmy kompresji w K20 są jakby nie patrzeć sporo starsze.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Tak na oko różnica wynosi jakieś 1 EV. Czyli ISO 3200 w kiksie to ISO 1600 w k20d, ISO 6400 w kiksie to ISO 3200 k20d.

Ciekawe jak by to wyglądało w RAW-ach, bo różnica może być wielka między fotkami robionymi w JPEG i w RAW-ach. Proszę zobaczyć jak wielka jest różnica w wypadku JPEG i RAW robionych przez d300 i 50d: http://www.dpreview.com/r...axk7/page16.asp
W RAW-ach przewaga kiksa może być nad k20d niewielka, a jeżeli jeszcze weźmiemy pod rozmiary matrycy, różnica zmniejszy się jeszcze bardziej. I co ważne - mówimy cały czas o różnicach na bardzo wysokim ISO - od 1600 ISO wzwyż, bo do ISO 1600 oba aparaty prezentują się dość podobnie.

Jest nieźle, ale bez zachwytów. Mniejsze placki w kiksie, i to w JPEG-ach widoczne już na 1600 :-/ A w dodatku spadek detali w kiksie przy przejściu z ISO 1600 na ISO 3200 jest naprawdę spory.

P.S. Wielkie dzięki danio za test. :-B
 
lux  Dołączył: 04 Gru 2007
o kurde dla mnie różnica pokaźna. Nie chodzi mi o szumy chociaż od iso 800 widać coraz większą różnicę na korzyść k-x. Ale ostrość. Gdzie ona poszła w k20 bo nie chce mi się wierzyć że taka deklasacja jest.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
lux napisał/a:
Ale ostrość. Gdzie ona poszła w k20 bo nie chce mi się wierzyć że taka deklasacja jest.

są 3 możliwości

- ostrość ustawiona w inny sposób
- 12MPix vs 14MPix (jak się zmniejszy 14 do 12 to będzie tak samo ostro)
- zdjęcia robione w JPG, a aparaty ustawione na różny stopień wyostrzania

ostrości nie ma co oceniać na JPGach, trzeba by zrobić RAW i wywołać bez wyostrzania, bo tak to można sobie gdybać
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dokladnie, poki co oceniamy zdolnosci silnika JPEGowego, zeby bylo w pelni miarodajnie, lepiej z RAWow pyknac cos takiego no i te 14 MPix pomniejszyc do 12 MPix... Ekspozycja przy fotkach z K20D na wyzszych czulosciach tez wyglada na lekko niedoswietlona w porownaniu do tych samych z K-Xa a to tez podnosi ilosc widocznych szumow.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
opiszon napisał/a:
- zdjęcia robione w JPG, a aparaty ustawione na różny stopień wyostrzania


Raczej ku temu bym się skłaniał...to samo miałem po przesiadce z k200d na gx-20...widać tutaj, że bardziej "amatorskie" puszki mają zastosowane większe algorytmy wyostrzania. Nie wiem czy dobrze myślę, ale skoro k-x przy większym stopniu wyostrzania daje mimo tego wyraźnie mniejszy "szum" to jednak skok jakościowy pomiędzy tymi dwiema matrycami jest dość duży...
 
danio  Dołączył: 15 Lis 2006
Będzie chwila czasu to przerobie rawy (robiłem DNG + JPG) nic straconego,
zastosuje się do wskazówek za które dziękuje, pozdrawiam
 

Lethal  Dołączył: 06 Sie 2009
Przeczytałem dzisiaj o nim w Foto-Kurierze. Z tymi kolorowymi obudowami i wymiennymi panelami to oni chyba celują w przedział wiekowy 12-16 lat plus rodzice z niemałymi zarobkami ;)

Ale na pierwszy rzut oka chyba będzie lepszy od K-m.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
How to get into DEBUG mode for K-x, firmware 1.0:

1) create file MODSET.492 with
[OPEN_DEBUG_MENU]

- line must end with CR/LF (endline char in windows)
2) turn on the camera while holding +/- (Av) button
3) congratulations, you are in debug menu
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
MacRayers napisal:

Cytat
http://www.photoreview.co.../pentax-kx.aspx test Kiksa dokonany przez australijski photoreview; wyróżnienie Editor's Choice; bardzo pozytywna ocena (tłumaczenie podsumowania postaram się wrzucić później, chyba, że ktoś może to od ręki zrobić...)


[ Dodano: 2009-11-09, 15:57 ]
Poprawilam link.
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Witam wszystkich
nie wiem czy było:
http://www.photocrati.com...ld-test-report/
i
http://www.digitalcamerar...eview=pentax+kx
Przy okazji zapytam czy wyświetlacz automatycznie zapala się i gaśnie przy zbliżeniu twarzy (czy jest czujnik).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach