MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Jacku.
Trochę mało, chyba powinien drugie tyle zrobić... :-?

Daśko - dzięki! To jest to!!! :-D
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
JacekK napisał/a:
Przebieg ? nie wiem, może z 50 - 80 tys. w ciągu jakiś 45 miesięcy

Wzuć jakieś ostatnie zdjęcie szanownego denata do PhotoMe i zobaczysz ile tak naprawdę z siebie dał.
Sam zresztą jestem ciekawy... :-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Benek, MAX581, Też jestem ciekaw, ale kadyszka TO "OT" więc wróćmy do Kiksa
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
To wracając do k-x , ostatnio trochę go potestowałem z programem do pracy zdalnej z komputerem - wszystko działa rewelacyjnie, od autofokusa po ustawienia czasu/przysłony. Jedynym felerem był brak niektórych WB , jak automatyczny, świetlówki ,CTE czy własny.
Reszta - super! 8-) Jak karty z wi-fi stanieją i będą obsługiwały RAW-Y - to popracuję z nimi. ;-)
 

szakallo  Dołączył: 12 Cze 2009
HDR
Witam
Mam pytanko co do hdr z k-x
nie wiem o co chodzi ale nie udało mi się do tej pory zrobić żadnego zdjęcia ostrego z automatu
Aparat mocowałem na lekkim aluminiaku i stawiałem na ziemi
i wszystkie zdjęcia są po prostu rozmazane po obróbce czy może być to wina aparatu?
mam jeszcze stary drewniany statyw studyjny wazy z 15kg ale nie mam go teraz bo pożyczyłem jeszcze na nim sprawdzę jak nic nie zmieni się to chyba trzeba bedzie odesłąć go na gwarancję.
Co myślicie na ten temat?
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
No bawiłem się ostatnio w hdr prosto z puchy ze statywu za 50 pln ze stoiska mięsnego z Tesko, robiąc zdjęcia ciemnych mebli w pokoju w nocy przy 2 żarówkach i są ok. Teraz położyłem krzywo na tapicerce i to samo zdjęcia ok.
 

cadar  Dołączył: 20 Lut 2010
szakallo napisał/a:
Aparat mocowałem na lekkim aluminiaku i stawiałem na ziemi
i wszystkie zdjęcia są po prostu rozmazane po obróbce czy może być to wina aparatu?

może to wina niełapania ostrości? przestaw na manual focus i zrób kilka zdjęć, żeby wykluczyć tę ewentualność.
 

Foreesto  Dołączył: 25 Gru 2011
[quote="cadar"]
szakallo napisał/a:

może to wina niełapania ostrości? przestaw na manual focus i zrób kilka zdjęć, żeby wykluczyć tę ewentualność.


Witam. Jak już napisałem w wątku powitalnym mam model K-x. Trochę już go przetestowałem i uważam, że to jest bardzo prawdopodobne. Z ostrością w tym aparacie na automacie jest ciężko w związku z tym preferuję ręczną. Uważam, że lustrzanka jest po to żeby samem tworzyć i kombinować - oczywiście jeśli jest czas. Z automatu korzystam nieraz na wykładach z matmy i jest znośnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach