DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
Z-10 vs SFXn, a raczej MZ-10 vs MZ-7
Witam.

Staram się powoli iść do przodu ze sprzętem. Z lustrzanek to na razie mam Praktice LTL i Zenita 11. Potrzebuje jednak jakiegoś AF do szybszego pstrykania. Wybór padł na Pentaxa ponieważ działają z nim bez problemów szkła M42(ostrzą bez żadnych soczewek) i daje on latwa droge dalszego rozwoju(przejsce na cyfre, ten sam system). Zastanawiam się nad dwoma modelami. Z-10 i SFXn. Z-10 jest nowszy, wygląda ładniej, ale z tego co widzie to ma chyba mniej funkcji. Którego Wy polecacie?


A może warto dołożyc kilka złotych i miec MZ-50? Poza tym ze ladniej wygląda są jakieś zasadnicze różnice? Nowe funkcje, wiecej trybów?

 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
DawiDz napisał/a:
A może warto dołożyc kilka złotych i miec MZ-50?

DawiDz napisał/a:
Nowe funkcje, wiecej trybów?

Taa... brak obsługi szkieł bez styków elektroniki. Dla Ciebie chyba odpada.
Spójrz tu http://www.mosphotos.com/...patibility.html

Z własnego doświadczenia (niezbyt bogatego jeszcze) mogę polecić MZ-10. Z manualami działa przyjemnie. Można pracować na pułapce ostrości AF (gdy wciśniesz spust migawki i zaczniesz kręcić pierścieniem ostrości, aparat zwolni migawkę dopiero wtedy, gdy obiekt w polu widzenia punktów autofocusa będzie ostry). Z manualami dostępne są tryby Av i M. A korpusik często można kupić już za równowartość 40-60zł.
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
A gdzie takiego mz-10 kupie? Szukalem na ebayu i na allegro, nie ma.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Odpowiadając na Twoje pytanie polecałbym SFXn`a, najlepiej w wersji na 4xAAA. Może być także SFX - różnica minimalna (najkrótszy czas 1/2000 i synchronizacja 1/100).
To body można kupić bardzo tanio, pewną wadą jest duży ciężar i gabaryty, głośny silnik i migawka. Ale rekompensatą jest solidność, dobra matówka.
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
Hmmmm...

A moze kupic jakis korpus niezaleznego producenta? Byle system wlasnie ten.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
z AF ??

Tu coś powinieneś znaleźć:

http://pentax.org.pl/prin...63079d010753ca3

Pzdr
paw
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
A mz-7? Jak kompatybilnosc ze szklami? Potrzebuje szybka odpowiedz!(pilnie)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
DawiDz napisał/a:
A mz-7? Jak kompatybilnosc ze szklami?
Pełna.
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
.

 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
sam bg to jakieś 100 pln. szkło - około 100 - moim zdaniem. body powinno pójść za jakieś 100 pln - wartość zestawu dla mnie to 300 pln. Nie licytuję ;)
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
No i dyskusja o to czy lepszy jest Z-10 od SFXn przerodzila się w dyskusje(mam nadzieje), ktory z modeli MZ-7 czy MZ-10 jest lepszy, nie chodzi o to jak jest na papierze tylko jak jest w praktyce.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
W sprawdzonym i zaprzyjaźnionym komisie foto w Gdyni leży Z10 za 60 PLN - mogę Ci kupić i wysłać... życzysz sobie ?? ;-)

W tymże samym komisie SFXn leży za 100 PLN... daj znać ;-)
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
Nie nie nie. Teraz sie zastanawiam czy polowac na MZ-7 czy MZ-10, SFXn i Z-10 już raczej odpadły.
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Nie skreślaj SFXn tak szybko.
To naprawdę całkiem fajne body - ma (oczywiście jak na AF) świetną, dużą matówkę. A dźwięk też ma niezły - zawodowy ;-) normalnie jak z reklamy albo filmu :-)
Miałem i byłem bardzo zadowolony.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
MZ-7 mam i jest bardzo OK, generalnie rzecz biorąc. Ma jedną wadę jednak (jak mi się wydaje) - zdaje się, że sam sobie wybiera punkt, na który ostrzy (bodaj z trzech). Nigdy jakoś w praktyce używając tego aparatu nie zwróciłem na to uwagi, po zdjęciach też problemu nie widziałem. Ale ktoś mi zwrócił uwagę, że tak jest ;-)
Fajniejszy i wypaśniejszy jest MZ6, ale też pewnie droższy. Ze swej strony polecam Z-20, chyba nie są jakoś szczególnie drogie? A jest to kawał dobrego aparatu.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
MZ-7 jest lepszy od MZ-10. Najczęściej w serii MZ jest tak, że im mniejszy numerek, tym lepszy aparat. ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
A dla porządku wypada dodać, że na forum najbardziej lubiane są MZ-5n i MZ-6. :->
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
thrackan napisał/a:
A dla porządku wypada dodać, że na forum najbardziej lubiane są MZ-5n i MZ-6. :->

I tak będę podbijal modele bo forumowiczą się mz-7 nie podoba? ;D
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Nie musisz. Przecież napisałem, że podaję dla porządku ;-)
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
DawiDz napisał/a:
thrackan napisał/a:
A dla porządku wypada dodać, że na forum najbardziej lubiane są MZ-5n i MZ-6. :->

I tak będę podbijal modele bo forumowiczą się mz-7 nie podoba? ;D


Wiesz... MZ-S też jest niczego sobie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach