sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
Jest może gdzieś opis lub porównanie obu po polsku?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
sasic, był. Na pentax.osw.pl Nie wiem, czy ktoś gdzieś zarchiwizował i przeniósł.
Ale porównania bezpośredniego to nie bardzo - to w sumie dwa różne aparaty o trochę odmiennej "filozofii". MZ-6 to mała, zgrabna, lekka i kompaktowa puszka oferująca tak zwanemu zaawanswanemu amatorowi (alb semi-profi - takie określenie też występuje w przyrodzie) wszystkiego czego potrzebuje (albo i nie). Z1p to z kolei aparat, którym Pentax chciał o sobie przypomnieć na rynku zawodowej fotografii małoobrazkowej epoki auto-focusa, z wszystkimi tego zaletami i wadami.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Piszesz tak o MZ-6, bo masz, lubisz i używasz. :-) Dla mnie ta puszka jest mała (OK), za lekka, niezbyt zgrabna przez to, no i plastikowa. :-P Według mnie jak już focić na kliszy, to z jakąś przyjemnością posługiwania się porządnym sprzętem. Jednak seria MZ ma wielu fanów i ja to rozumiem - każdy powinien się sam przekonać, co mu bardziej odpowiada.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
sasic napisał/a:
Koledzy, czym różni się Z1p od MZ6? Tylko błagam nie odsyłajcie mnie do obcych stro, nie znam języka szekspira...
http://pentax.org.pl/wiki/index.php/Seria_Z/PZ
http://pentax.org.pl/wiki/index.php/Seria_MZ/ZX
Dimitrov w trakcie tłumaczenia przez forumowiczów.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
no wystawiłem PZ-1p na giełdę :-)

miałem wystawionego też SFXn-a (nie kupił nikt) choć to w mojej ocenie bardzo fajny, tani i niedoceniany korpus - to tak a propos tematu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sasic napisał/a:
1. body Pentax MZ-5n 2 sztuki po 1599 :shock: - nówki- co nie zmienia faktu, że cena sprzed pięciu lat.
2. body Pentax MZ-3 -1 sztuka za 1569- też nówka :shock:
\

Chcialam sprostowac - sprzed 10 lat [!!!!].

Panie nadal trzymaja cene. Baaardzo ciekawe zjawisko. No i ciekawe na ile by sie udalo stargowac. I jak z gwarancja.

Kilka razy juz wspominalam o tym na forum :-D
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
mygosia napisał/a:
Chcialam sprostowac - sprzed 10 lat [!!!!].

Panie nadal trzymaja cene. Baaardzo ciekawe zjawisko. No i ciekawe na ile by sie udalo stargowac. I jak z gwarancja.

Kilka razy juz wspominalam o tym na forum :-D


Gwarancja sklepowa, cena no cóż z tą kobitą na stoisku nie ma co dyskutować, ona to ma w nosie- rozłożyła ręce i wywróciła oczyma.

Mają tam kilka lamp błyskowych, o ceny wolałem nie pytać bo kobita była wkurzona że przeszkadzam jej w rozmowie telefonicznej. Maja nową Konicę Minoltę A1 (coś koło 2000 !!) Ogólnie nie wiem za co płacą czynsz- nawet negatywów tam już nie można uświadczyć...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sasic napisał/a:
kobita była wkurzona że przeszkadzam jej w rozmowie telefonicznej

nic sie nie zmienilo od 12 lat :-D
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Przy tych cenach, to ja wolę nowego MZ-S z roczną gwarancją, we Wrocławiu za 2000zł ;-)

Ja kupiłem dziś MZ-5 (niestety bez n, ale tanio), głównie dla swojej dziewczyny (choć pewnie czasem będę używał jak nie będzie mi się chciało ciężkiego Z-1 nosić), myślę że z M50/1,7 lub FA35, będzie dobry jako pierwszy aparat. Moim zdaniem ciekawa alternatywa dla MZ-7, sprzedałem siódemkę i dokładając 25zł mam piątkę :mrgreen:
 
DawiDz  Dołączył: 14 Paź 2009
A jaka jest roznica miedzy MZ-5 a MZ-7? Wiem, MZ-5 lepszy, ale w praktyce i efekcie koncowym czym sie rozni?
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
mygosia napisał/a:
nic sie nie zmienilo od 12 lat :-D


Zmieniły się tylko klapcie tej Pani :), na nowsze, model ten sam :roll:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
DawiDz napisał/a:
jaka jest roznica miedzy MZ-5 a MZ-7? Wiem, MZ-5 lepszy
A ja tam wcale nie wiem, że MZ5 lepszy. MZ5n - to i owszem - bym się mógł zgodzić, ale MZ5?
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
matb napisał/a:
DawiDz napisał/a:
jaka jest roznica miedzy MZ-5 a MZ-7? Wiem, MZ-5 lepszy
A ja tam wcale nie wiem, że MZ5 lepszy. MZ5n - to i owszem - bym się mógł zgodzić, ale MZ5?


Jak dla mnie lepszy, bo mam możliwość wyboru pomiaru światła i lepszy AF, no i gałkologia dużo lepsza :-D
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
A czy ZX7 to amerykańska wersja MZ7?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
plwk napisał/a:
http://kmp.bdimitrov.de/b...Z-ZX/mzzx7.html


Wciąż zapominam o tej stronce, dziękuję bardzo.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
A ja od wczoraj mam SFXn i jest zajefajny... Trochę głośno chodzi silnik AF ale poza tym z moim FA 35/2 działa extra. Dziś zapiąłem do nieg DA 50-200 i też działa w trybie P. Musze sprawdzić czy z tym szkłem będzie działał w trybie Tv.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
jacekh napisał/a:
ja od wczoraj mam SFXn i jest zajefajny...
cieszy mnie to bardzo :!: :-)
ja za to mam od kilku dni MX-a i "zachwyciłem się w nim" (jak mawiał Bronek Talar),
te miekkie pociągnięcie wajhą, te jedwabiste kłapnięcie lustrem - cudo, panie, cudo :-D

 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
gezaj napisał/a:
cieszy mnie to bardzo:!: :-)


Mnie też to cieszy, jeszcze raz dzięki!!!

A na MX-a też poluję...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A ja się podczepię z moim dylematem. Robiąc "sample" w celu sprzedania mojego długiego zooma stwierdziłem, że to bardzo fajne szkło - tyle że za mało go dotychczas używałem żeby go docenić. Decyzja - zostaje w domu :-> Tyle tylko, że przy stałym świele 3,5 i starodawnym wykonaniu jest za duży i za ciężki do ME-Supera. Kombinuję nad większym body "dedykowanym" i wybór mam między serią SF a Z. Te drugie bardziej mi odpowiadają przez nieco mniejsze gabaryty i więcej opcji programowych - np. hyper-manual, no i są trochę młodsze, więc spodziewam się lepszej, cichszej pracy migawki i transportu filmu. Macie porównanie tych dwóch serii? Jak to wypada w praktyce?
No i najważniejsze - jak wypada manualne ostrzenie? Pewnie wszystkie AF-y mają gładkie matówki, ale czy między SF... a Z... jest jakaś różnica w manualnym ostrzeniu? Jasność / kontrastowość / ziarnistość i takie tam... Czekam na komentarze, a w międzyczasie może uda mi się coś obmacać w komisie.
Pozdrawiam!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach