bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Wady / zalety K10D - opinie użytkowników
Wiem,że to tak z lenistwa, ale czytanie paru wątków po kilkadziesiąt stron przekracza moje możliwości :(. W szczególności, że rozmowa często odbiega od temtu.
Może ktoś pokusiłby się więc o krótkie streszenie zgłaszanych problemów z K10D (i rozwiazań)?
PLEASE.... :->
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
na początek nieco z innej beczki (choć z podobnej), ale warto - w morzu wątpliwości - zobaczyć taką opinię http://forum.fotopolis.pl/viewtopic.php?t=5226
dość zaskakująco daje trochę do myślenia w kontekście amatorskich pytań i wrażeń z kontaktu z K10D... ;-)
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
Good idea.
Prosba rowniez do uzytkownikow o ocene glownych zalet i niedociagniec, w stosunku do oczekiwanych przed zakupem. W taki sposob by dyskusja za bardzo nie odbiegla od glownego watku :)

ps. piekna zima, kto pokaze jak ladnie k10 radzi sobie ze sniegiem ... moze w innym watku by nie psuc tego hehehe
please
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ciekawie czyta sie spostrzezenia canonowca......

WADY :
- cos skopali z AF (jest szybki i dokladny ale.....jasne szkla niektore niezbyt dobrze dogaduja sie z puszkami) - pomijam moja 50 1.4 bo jest ona wyjatkowo rozklekotana choc optycznie bardzo dobra
- przelacznik AF (S/C/M) :evil: - nie moge sie przyzwyczaic do tego
- zbyt szeroki srodkowy czujnik AF (jak dla mnie) to powinien byc punkt albo mozliwosc wyboru jego "obszaru" dzialania
- wskaznik baterii (naprawde nie wiem czy tak trudno zrobic to tak zeby wskazywal dobrze?!?!?!?!

ZALETY:
- OBRAZ - ostrosc i kolory....dla mnie bomba
- ergonomia !!! (pomijam ten nieszcesny przelacznik AFu co chyba nikon im podrzucil na linie produkcyjna...
o reszcie nie ma co gadac - jest super
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak dla mnie trzy wady wergonomii to niezbyt wygodna dźwigienka włączania redukcji drgań (mogłaby nieco lżej chodzić), brak możliwości równoczesnego wyświetlania czułości ISO i liczby pozostałych na karcie zdjęć (wyświetla i w wizjerze i na zewnetrznym LCD albo jedno albo drugie, a chciałbym mieć np. ISO w wizjerze a liczbę pozstałych zdjęć na zewnętrznym wyświetlaczu) i sposób włącznia podglądu głebi ostrości (jak ją włączam - zawsze minimalnie poruszę aparatem (przy makro to duzy problem - marzy mi się taki mały, lekko chodzący przycisk jak w MZ-5n). Poza tym - ergonomia sam miód.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
starymada napisał/a:
piekna zima, kto pokaze jak ladnie k10 radzi sobie ze sniegiem
Tylko z mojej klatki schodowej. Chyba coś podłapałem od brata i siedze w domu :evil:




[ Dodano: 29-01-07, 13:23 ]
Marek Wyszomirski napisał/a:
sposób włącznia podglądu głebi ostrości (jak ją włączam - zawsze minimalnie poruszę aparatem (przy makro to duzy problem - marzy mi się taki mały, lekko chodzący przycisk jak w MZ-5n)
Mam to samo odczucie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
starymada napisał/a:
ps. piekna zima, kto pokaze jak ladnie k10 radzi sobie ze sniegiem ... moze w innym watku by nie psuc tego hehehe
please
warunki kiepskie, prześledź wątek LINK -zakładka 2 i poszukaj tam linku argawena - djecia z K10D. Natomiast link dodany przeze mnie to fotki z DS, a l_uka robił DL. Będziesz miał porównanie, bo obiekty te same, a ujęcia podobne. ROŻNICA DUŻA NATOMIAST W OBRÓBCE RAW, więc pewnie wolałbyś dostać zipa do porównani. Jak tak daj znać na PW.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
starymada napisał/a:
ps. piekna zima, kto pokaze jak ladnie k10 radzi sobie ze sniegiem ... moze w innym watku by nie psuc tego hehehe
please
- prosze tutaj :
http://manufactura.home.p...opic.php?t=2701
a moze pozniej wkleje cosik tez bez gmerania suwakami z 10-17
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
Dzieki za zimowe fotki.

Chociaz w domysle myslalem o sniegu w pelnym sloncu, tam niektore przetworniki potrafia sie dziwnie rzeczy wyrabiac ...
Pstrykam troche zima, zawsze duzo walki mnie kosztuje poprawne naswietlenie wysoko w gorach (powiedzmy 2-3 tys. mnpm) przy pelnej lampie :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
starymada, daj mi swojego maila ktory przyjmie PEF-a to ci przesle w wedlug mnie dosc trudna scene....
ale tak naprawde to tobie chodzi o DR - a tu K10 wcale nie mial byc lepszy....tylko wierniejsze barwy.....i to jest :mrgreen:
 
Marysia  Dołączyła: 03 Sty 2007
starymada napisał/a:
Dzieki za zimowe fotki.

Chociaz w domysle myslalem o sniegu w pelnym sloncu, tam niektore przetworniki potrafia się dziwnie rzeczy wyrabiac ...
Pstrykam troche zima, zawsze duzo walki mnie kosztuje poprawne naswietlenie wysoko w gorach (powiedzmy 2-3 tys. mnpm) przy pelnej lampie :)


Robione w prawie pełnym słońcu, bez korekcji jpg, a potem w shopie wyciągane ;-)




No i obiekt, że tak to ujmę, czarny na białym :mrgreen: to też wyzwanie ;-)

Pozdrawiam
Marysia
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
sorry, ale założyciel tego wątku prosił, żebyśmy nie rozmieniali się na drobne. Ba, sugerował żeby zimowe zdjęcia wrzucić może do innego wątku, żeby ten był zwarty i treściwy. Chodzi wszak o wady i zalety K10D precyzyjnie opisane przez użytkowników. Zdjęcia ze śniegu są fajne, ale nie one stanowią główny temat. Proszę, nie zróbmy z tego wątku galerii zimowych widoczków, bo i ja - choć mam "tylko" K100D - nie wytrzymam i coś wrzucę ;-) [/i]
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Zdjęcia pieska są cacy. Myslę że aparat nieźle sobie poradził, wszyscy wiemy jak trudno jest sfotografować np. białą porcelanę z kawą.
Tymczasem rzeczywiście może uda sie poprosić admina o przeniesienie zdjęc do innego wątku, względnie streszczenie w jedym poście konkluzji nt. tych fotek.
Adminie?.....

[ Dodano: 2007-01-29, 22:00 ]
No więc myślałem, że K10D ma super wolny AF, jak go porównywałem tydzień temu z D80 w sklepie.
Po powtórnej zabawie aparatem dzisiaj zmieniam zdanie. AF moze nie jest tak szybki jak w D80 (+ kit) ale uważam, że działa szybko. Przynmniej w względnie dobrych warunkach oświetleniowych.
A więc:

Plusy:
Szybki AF juz przy względnie dobrym świetle.
Minusy:
AF znacznie wolniejszy od Nikona D80 przy słabszych warunkach oświetleniowych.
Głośny AF

No więc nie wiem co to oznacza koniec końców :lol: no ale AF przestał być dla mnie właśnie minusem tego aparatu
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bossini, twoje wnioski/obserwacje sa sluszne ale.....zaloz do D80 jakies szklo bez usm i wtedy zobacz jak te dwa aparaty sie zachowuja......
albo poczekaj az pentax bedie mial szklo USM :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
zaloz do D80 jakies szklo bez usm i wtedy zobacz jak te dwa aparaty się zachowuja......
Widzieliśmy z Fafniakiem szybkość AF ze zwykłą 50 bez USM, Kadyszka szła równo z D80.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Widzieliśmy z Fafniakiem szybkość AF ze zwykłą 50 bez USM, Kadyszka szła równo z D80.


No wlasnie - ale w jakich warunkach?

Bo w sloneczny dzien to moja idzie rowno z 5D... a w pokoju, przy 100w zarowce - szkoda gadac.... :-( :-( :-(
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
No wlasnie - ale w jakich warunkach?
- w dobrych
ale....jak mozna porownywac sprawnosc Af jezeli jedno szklo ma USM a drugie "tradycyjny" AF....?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
ale....jak mozna porownywac sprawnosc Af jezeli jedno szklo ma USM a drugie "tradycyjny" AF....?


od kiedy 50tki nikona maja usm ?!?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - nie zrozumiales.....ja nie napisalem ze 50 ma usm.....
chodzi mi o ten tekst ze kitowy obiektyw pentaxa vs kit nikona.....- to jest troche bezsens...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
no przeciez odpowiadasz na moje pytanie, ktore poprzedzilem cytatem argawena o 50tkach!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach