noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
TomiTom napisał/a:
Myslę że każdy aparat ma takie coś w mniejszym lub większym stopniu ale ma.
Do tego AF z czasem może sam się rozlegulować - upadek, jazda po wybojach etc.
to moje zdanie ale ja się nie znam.

Właściwie co drugi model Dynaxa7D miał BF lub FF na którymś z czyjników AFa. Problem był potworny, ciągłe regulacje aż do utraty gwarancji (buda mogła leżeć nawet dwa miechy w serwisie a okres gwarancyjny nie był przedłużany). BF i FF będzie występował zawsze, Nikony czy Canony również nie są od niego wolne. Wg mnie to raczej czułość AFa ma na to pomierny wpływ, a że Nikon i Canon mają naprawdę czuły dlatego występowanie BF i FF w ich budach jest znacznie mniejszy niż było to w D7D. Inna sprawa jest taka, że wiele ośób nie zauważyłoby tego BFa czy FFa gdyby nie 1600% zoom w PSuju ;-)
Za jakiś czas pewnie napędę drogą kupna K10D ale narazie czekam na opinie użytkowników. Jeśli miałaby powtórzyć się sytuacja taka jak to miało miejsce z D7D, to byłby bardzo zły ;-)
 

Mrqs  Dołączył: 06 Lut 2007
Witam,

Od kilku dni mam kadyszke ale wydajemi sie, ze cos kiepsko ma z ostrzeniem. Oczywiscie uzywam kita bo nic innego nie mam poki co. Probowalem robic fotki w pomieszczeniu o slabym swietle i przy uzyciu lampy a takze na zewnatrz. I mam takie przykre wrazenie, ze na 50 fotek ze dwie sa ostre.

Nie wiem czy to ja mam jakies wymagania nie z tej ziemi, czy tez jednak aparacik moze cos kiepsko ostrzyc. Oczywiscie probowalem ustawiac ostrosc recznie i automatycznie. Czy to moze byc wina tego kita, czy nie daj Boze, body?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pokaż przykłady nieostrych zdjęć, bo wróżka ma dziś wychodne ;-)
 

Mrqs  Dołączył: 06 Lut 2007
Przerpaszam :oops:

foto są tutaj
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
1) chyba lekko ruszone
2) ostrość na parasol? (latarenkę)?
3) nie jest ostre (ale tam napis cepelia jest, to może takie rękodzieło miało być? :-P )

Jak ostrzyłeś? Centralny punkt masz ustawiony?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pierwsze- jest poruszone, nie dziwię się. Przy 55mm tylko 1/3 s. Drugie- zwróć uwage na ten gęsty śnieg, czasami AF potrafi zgłupieć. Miałem tak ostatnio na spotkaniu w Zoo. AF głupiał, musiałem czasami ostrzyć ręcznie. Trzecie- nie wiem, co może być przyczyną. niby czas tylko 1/10. Może to miało wpływ. Nie wiem, czy włączyłeś SR.

[ Dodano: 2007-02-08, 20:01 ]
Tylko patrzę na trzecie w exifa, a tam ekspozycja na auto jest ustawiona. Pozwoliła przy takiej ogniskowej na 1/10 s ? Dziwne.

[ Dodano: 2007-02-08, 20:03 ]
Mrqs, prześlij może DNG z tą ulicą na argawen małpa aster kropka pl. Zobaczę w oryginale.
 

Mrqs  Dołączył: 06 Lut 2007
dodalem jeszcze 5 fotek tutaj

Ulica jest ostrzona na numer kamienicy

 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
druga stronka jest w mojej opinii jak najbardziej OK
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
fota 2 to przyklad, jak ladnie mozna zalatwic af - przez taki snieg af naprawde glupieje, tym bardziej, ze wszystko sie caly czas zmienia.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wg mojej opinii druga stronka ok. Fotka z ostrzeniem na kalendarz wg. mnie poruszona. Po zmniejszeniu wyostrzałeś ? Po zmniejszeniu rozdzielczości powinno się lekko wyostrzyć.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
daj kilka kropow z okolic na ktore ostrzyles bez pomniejszania zdjec
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wiec ja ponownie napisze......jestem BARDZO !!!!zadowolony z kolorow ktore daje K10D.....jestem po kolejnej sesji studyjnej.....(nonprofit :roll: ) i ogladam sobie foty.....jest bardzo ok.....
85 2.0 na przeslonie 5.6 + K10D - bardzo ok.....
50 1.4 bardzo pieknie......
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marcin, nie bądź samolubem ;-) i pokaż :shock:
 
bildam  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak Marcin się zastanawiałem, kiedy powiesz coś na temat Kadyszki w studio, więc za
zorzyk napisał/a:
Marcin, nie bądź samolubem ;-) i pokaż :shock:
pochwal się. :-)
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Wada K10D - body jest szczelne, ale nie ma na razie szczelnych obiektywów. Czy wiadomo już kiedy będzie uszczelniony standard zoom Pentaxa? I ile będzie kosztował?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rafał Czarny, Wiadomo wszem i wobec, że pierwsze egzemplarze będą pokazanie na PMA. Mają to być DA 16-50/2.8 , DA 50-135/2.8. oraz DA 60-250/4. Pod tym adresem masz info o tych szkiełkach.

http://pentax.org.pl/portal.php
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Wielkie dzięki. Ten 16-50/2.8 pewnie będzie z 5-6 tys. zł. kosztował.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rafał Czarny, Poczekamy, zobaczymy. Sam myslę nad 50-135/2.8. Tylko ta cena. Chodzą słuchy, że ok.1000$.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Wielkie dzięki. Ten 16-50/2.8 pewnie będzie z 5-6 tys. zł. kosztował.

W PL nawet najbardziej kosmiczne ceny są możliwe, w Stanach nie sądzę żeby dużo przekroczył $800, a po cichu liczę nawet na coś w przedziale $700-800...
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Nie przesadzacie Panowie z tą niską ceną? Elki i Nikory tej klasy kosztują 5-6 kilo PLN. Obyście mieli rację. Bardzo mi się podoba Wasza kadyszka, a zwłaszcza jej cena. Może cena szkieł będzie na podobnym poziomie? Gdybym nie wszedł rok temu w Olympusa, bez wahania kupiłbym K10D.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach