jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Nie przesadzacie Panowie z tą niską ceną? Elki i Nikory tej klasy kosztują 5-6 kilo PLN. Obyście mieli rację. Bardzo mi się podoba Wasza kadyszka, a zwłaszcza jej cena. Może cena szkieł będzie na podobnym poziomie? Gdybym nie wszedł rok temu w Olympusa, bez wahania kupiłbym K10D.

To są obiektywy DA, więc z mniejszym polem obrazowym - zauważ, że najdroższy stabilizowany Canon EF-S 17-55/2.8 IS kosztuje ~$1000. Pentax napewno nie przekroczy tej ceny. Miarodajnym odnośnikiem mogą być ceny wersji 16-50 i 50-135 robionych przez Tokinę. - trzeba trochę dołożyć za uszczelnienie i silnik oraz logo Pentaxa i cenę można w przybliżeniu określić. Zresztą, przekonamy się już niedługo...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Wada K10D - body jest szczelne, ale nie ma na razie szczelnych obiektywów
Jakim cudem brak uszczelnanych obiektywów zakwalifikowałeś jako wadę uszczelnianej puszki?
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Rafał Czarny napisał/a:
Wada K10D - body jest szczelne, ale nie ma na razie szczelnych obiektywów
Jakim cudem brak uszczelnanych obiektywów zakwalifikowałeś jako wadę uszczelnianej puszki?


To chyba oczywiste. Dopóki nie ma uszczelnionych obiektywów, nie można focić w trudnych warunkach. Bo obiektyw szlag trafi. Samo body nie robi zdjęć. Tak więc na razie kadyszka nie jest de facto szczelna. Zaś brak szczelności, to wada.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rafał Czarny, nie przesadzaj, robiłem w dosyć mocnym deszczu, zasypywało mi aparat śniegiem i sprawdził się. Oczywiście szkiełka nie były uszczelniane. Poza tym nie słyszałem, by szkło szlag trafił od deszczu, szybciej body.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rafał Czarny napisał/a:
To chyba oczywiste. Dopóki nie ma uszczelnionych obiektywów, nie można focić w trudnych warunkach. Bo obiektyw szlag trafi.


Histeryzujesz - robilem w deszczu takim, ze ledwo co widzialem bo mi oczy zalewalo, z podpietym kitem. Jakos nic mu sie nie stalo, chociaz porzadnie zmokl - w koncu mniej wrazliwy jest na wilgoc niz elektronika.... Aparatu bez uszczelnien bym w takich warunkach nie wyciagnal...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Dopóki nie ma uszczelnionych obiektywów, nie można focić w trudnych warunkach.
Dlaczego nie można? Jest jakiś zakaz?
Rafał Czarny napisał/a:
Bo obiektyw szlag trafi.
Aha. No tak, może trafić (wcale nie musi)[*1]. Ale to nie znaczy, że zdjęć robić nie można. Dodatkowo, dopóki nie ma / nie stać nas na uszczelniane zoomy, można kupić manualną 50/2 za grosze i iść w deszcz. Nawet jak zamoknie, to możliwe, że było warto.
Rafał Czarny napisał/a:
Tak więc na razie kadyszka nie jest de facto szczelna.
Jest. Aparatowi się nic nie stanie.

[*1]
SMC DA 12-24/4 - Te bliki, to od wody na soczewce. Obiektyw wciąż jest cały i zdrowy.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
W PL nawet najbardziej kosmiczne ceny są możliwe, w Stanach nie sądzę żeby dużo przekroczył $800, a po cichu liczę nawet na coś w przedziale $700-800...

No nie wiem. Porownywalny klasa Nikon DX AF-S 17-55/2.8 kosztuje w USA jakies 1200$. Pentax moze byc tanszy, ale nie przesadzajmy, ze o niemal 1/2. Stawiam, ze bedzie to cos w okolicach 1000$, czyli u nas jakies 4000 zl trzeba bedzie pewnie liczyc. Moze juz 22.02.07 czegos sie dowiemy...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Moze juz 22.02.07 czegos się dowiemy...
Będzie na fotopolis? ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Będzie na fotopolis? ;-)

Bedzie, choc niekoniecznie test ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Będzie na fotopolis?

Bedzie, choc niekoniecznie test
To jak już jesteśmy przy fotopolis - w dacie się nie machnąłeś? 2007? Na pewno? ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Bedzie, choc niekoniecznie test
To jak już jesteśmy przy fotopolis - w dacie się nie machnąłeś? 2007? Na pewno? ;-) [/quote]
Jarku, nie znasz calej historii testu K100D, a ja jestem spokojnym czlowiekiem, wiec sie nie wkurze ;-) Bedzie cos w newsach 22.02.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Jarku, nie znasz calej historii testu K100D
Nikt poza kręgami zbliżonymi do fp nie zna. A z zewnątrz to wygląda, jak wygląda. Żałośnie. Mi ten test zwisał i powiewał - ale, jak tu już napisano, usprawiedliwienia ze strony fp nie brzmiały najlepiej :)
sylwiusz napisał/a:
a ja jestem spokojnym czlowiekiem, wiec się nie wkurze
Ależ ja w ogóle nie miałem takiego zamiaru. Ot, przytyk w stronę fp, nie Twoim.
sylwiusz napisał/a:
Bedzie cos w newsach 22.02
Heh, jednak jest coś na rzeczy, nie napisałeś roku. ;)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Bedzie cos w newsach 22.02.

No sylwiusz, znowu zaczyna ciśnienie podnosić na forum, zostały jeszcze komuś pampersy od czasu zapowiedzi kadyszki, bo nie wiem czy dotrzymam cztery dni.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nikt poza kręgami zbliżonymi do fp nie zna. A z zewnątrz to wygląda, jak wygląda. Żałośnie. Mi ten test zwisał i powiewał - ale, jak tu już napisano, usprawiedliwienia ze strony fp nie brzmiały najlepiej :)

Prawda jest taka, ze czlowiek, ktory robil im ten test po prostu odszedl, kiedy juz niemal go skonczyl. Niestety nie zostaly zadne materialy, bo padl dysk na kompie po tym czlowieku. I dopiero ja przejalem paleczke, choc pewne wydarzenie w moim zyciu opoznilo test o jakies 2 tygodnie, mysle, ze Spinner moze potwierdzic bez wdawania sie w szczegoly. Tak wiec po prostu troche fatum i tyle, na pewno zadnych wplywow firm na C, N czy S :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Niestety nie zostaly zadne materialy, bo padl dysk na kompie po tym czlowieku. I dopiero ja przejalem paleczke
Następny test Pentaksa niech fotopolis zleci Bronkowi. ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
No sylwiusz, znowu zaczyna ciśnienie podnosić na forum, zostały jeszcze komuś pampersy od czasu zapowiedzi kadyszki, bo nie wiem czy dotrzymam cztery dni.

Jakies newsy beda i system Pentaxa bedzie coraz ciekawszy :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
system Pentaxa bedzie coraz ciekawszy
ciągniemy dalej... będzie coś jeszcze oprócz trzech słoików i średniej puszki ? Inne szkła z roadmapy? K1D?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Emotki z KKMu się nie liczą.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sylwiusz, jak ładnie wyglądasz ! Ale pewnie Ci niewygodnie, uwolnimy Cię :mrgreen:
<gadająca_głowa> -od razu lepiej nie? :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach