sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Następny test Pentaksa niech fotopolis zleci Bronkowi.
taa, rozłoży na części pierwsze, ale będzie rzetelny!
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
aa, rozłoży na części pierwsze, ale będzie rzetelny!

co fotopolis? :oops:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
nie chłopaki, ja się nie piszę na pisanie testów :-/ Jestem zajęty zarabianiem na słoiki (ooo, kolejny będzie za parę dni :mrgreen: )
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Jestem zajęty zarabianiem na słoiki (ooo, kolejny będzie za parę dni
No nie gadaj, że w końcu upolowałeś SMC-M 50/2.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
nie, bezczelnie kupiłem szkiełko na które w zasadzie polować nie trzeba :-) Za parę dni pojawi się na dole.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
nie tylko kadycha może stać pod niagarą :)


:-B :-B :-B
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
K10 w studio ;) efekty
witajcie, tak na mnie narzekacie, że same testy wale, a zdjęć żadnych, a więc:
to moja ostatnia wyprawa do studia z K10D ;)
K10D Monia Studio
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
TomiTom napisał/a:
nie tylko kadycha może stać pod niagarą :)

coś nie bangla....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
TomiTom, akurat to zdjęcie nie było z kadychy, tylko z kliszowego Z1p. A w Twoim poście widzę "403 Forbidden - Invalid image reference"

[ Dodano: 2007-02-18, 19:04 ]
chomik napisał/a:
witajcie, tak na mnie narzekacie, że same testy wale, a zdjęć żadnych, a więc:
to moja ostatnia wyprawa do studia z K10D ;)
K10D Monia Studio
fajne, ale:
1. Za bardzo skompresowane jpgi
2. Nogi jakieś takie sine miejscami
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
Cytat
1. Za bardzo skompresowane jpgi

na razie mam tylko 20MB na hosting, wiec wiele nie zdzialam, ale juz mam na oku cos wiekszego i przeprowadzke
Cytat
2. Nogi jakieś takie sine miejscami

poprawie przy najbliższej aktualizacji
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Bronek napisał/a:
Jestem zajęty zarabianiem na słoiki


Nie ma to jak okreslony cel w zyciu... :-P Ja myslalem, ze masz juz czym focic i teraz czas na focenie i pokazanie fot :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
trochę mi ostatnio brakowało szerokiego kąta :mrgreen: , ale mimo tego parę fajnych fotek udało się zrobić .
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Moze by mi ktos jeszcze napisal o tym AF bo caly czas sie borykam z kupnem k10d. Jak wam sie spisuje. Oglonie to niby w gorszych warunkach oswietleniowch ostrzy wolniej. Ale jakie to sa gorsze warunki osiwetleniowe? no i jak wolniej ostrzy, wolniej niz moj Olympus c-750 ;-) Wiem ze nalezy poczekac do tych nowych obiektywowo i wierze ze w tedy bedzie naprawde szybko i cicho ale moze sie ktos podzieli doswiadczeniem z tym AF-em. No i druga sprawa ktora mnie interesuje to AF.C czy ktos ma z tym trybem doswiadczenie i jakie no i do tego zdjecia seryjne czy za kazdym razem ostrzy i robi zdjecie czy nie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
wolniej niz moj Olympus c-750

<westchnięcie> Mam kasetkę. Miałem Olka c-720 (prawie to samo co Ty). Kasetka wolniej ostrzy od kadyszki. Z kolei porównanie prędkości ostrzenia kasetki i Olka to... no nie wiem... zabrakło mi słowa... eeee.... yyy.... A, już wiem - filodendron. Absurdalne? Tak jak próba porównania tych AF. Jeśli k100 ostrzy wolno to Olek... w ogóle nie ostrzy. Stoi. Leży. A co dopiero k10.

Ja wiem, mając hybrydę i przeglądając fora dyskusyjne, gdzie wciąż piszą, że w tym lustrze to AF wolny, a w tym szybki, ale wolniejszy gdy ciemniej itp, można uzyskać nieco... spaczony obraz. Bo sam tak miałem. AF w Olku wydawał mi się ok. A potem wziąłem do ręki kasetkę i miałem wrażenie, że podczas ostrzenia obiektyw mi się urwie i ze świdrującym impetem wbije się w ścianę. I inaczej zacząłem spoglądać na opinie o szybkości AF na forach.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
miałem kiedyś w ręku Pentaxa MZ 5n i już w tym modelu af jak na mój skromny gust był bardzo szybki. A był to przecież dosyć dawno temu projektowany model. W K10d jest o wiele szybszy.

[ Dodano: 2007-02-28, 08:27 ]
co do gorszych warunków oświetleniowych to wyobraź sobie taką sytuację, mały pokój gdzie jedynym źródłem światła jest mała lampka nocna a aparat spokojnie ostrzy na przedmioty znajdujące się w drugim rogu pokoju w cieniu.
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
bEEf Napewno nie ma co porownywac Olka do Kadyszki ale opinie chodza tak rozne ze juz sam nie wiem. Dlatego takie moze glupie pytanie. Ale ok dla mnie AF Olka to masakra w mroku o gorszych warunkach nie wspomne.

asklop Troche mnie uspokoiles jezeli chodzi o te gorsze warunki. Mam nadzieje ze to co piszesz to praktyka a nie teoria :lol:

Jeszcze jakbyscie mogli mi napisac o tym trybie AF.C jak sie spisuje i jakie macie doswiadczenie a moze kilka pogladowych fotek??

Pytam o to, bo uwielbiam robic zdjecia dynamiczne najczesciej sa to zdjecia w dobrych warunkach pogodowych- sport, zwierzeta ( i to nie jak siedza) Prosilbym WAS jak byscie mogli mnie przekonac do tego AF bo do reszty Kadyszki to zastzrezen nie mam no chyba ze sa jakies duze - FF/BF :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
co do AF.C to zależy jakiego obiektywu używasz, jak jasnego to nie mam zastrzeżeń, . Ja fotografowałem ptaki w ten sposób, że ustawiłem sobie ten tryb AF.C i z wciśniętym spustem podchodziłem do ptaka i robiłem zdjęcia seryjne. Generalnie wszystko ostrei AF nadążał przeostrzać na dynamicznym obiekcie a ptaki są bardzo ruchliwe. Czasami było tak, że miałem ptaka na środku wizjera a on zrywał się z miejsca tak szybko, że nie nadążałem spustu wcisnąć i wychodził obcięty. Ale generalnie wszystko all right.
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Czyli jakies doswiadczenie masz - Dzieki za odpowiedz. No to nasowa sie kolejne pytanie. Jaki obiektyw masz i jaki bys proponowal? bo do tych co maja sie dopiero pojawic troche trzeba bedzie poczekac przynajmniej do wrzesnia.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
generalnie fotografowaniem ptaków się nie zajmuję, ale zaraz po zakupie puszki robiłem zdjęcia z obiektywem FA 100/2,8 macro i było git.
Ale powiem szczerze, że brakuje mi trochę manualnego ostrzenia do którego przywykłem wcześniej i zamierzam skąpletować manualną optykę z serii smc-a dla przynajmniej komfortowej komunikacji korpus-obiektyw dzięki stykowi i automatycznej przesłonie. a wizjer K10d naprawdę się do manualnego ostrzenia nadaje.
Co do wyboru obiektywu to sam musisz dokonać wyboru mając na uwadze dostępne środki i twoje potrzeby oraz czy chcesz stałkę czy zoom. Wiem, że świetne opienie zbierała Sigma 100-300/4. Ale ta cena. :-(
co byś ni kupił to z puszki bedziesz zadowolony, ja mam taką filozofie, wolę dłużej zbierać kasę i kupić raz a dobrze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach