Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
[Dig] no to zaczynam- zdjęcia do oceny
witam wszystkich
to mój pierwszy post na tym forum i moje początki z lustrzanką
proszę o konstruktywną krytykę, pokazanie czego ja nie widzę bym i ja zobaczyć mógł
mam świadomość ogromu nauki, od czegoś trzeba zacząć
no to zaczynam
pomożecie!?
zdjęcia robione Pentaxem k20d + kit 18-55 II bądź stara Sigma zoom-kII 70-210, bez obróbki komputerowej
1.



2.



3



4.



5.



dobra, udało się w końcu umieścić zdjęcia
przepraszam za zamieszanie, ale to mój pierwszy raz i na tym forum i na forum chyba w ogóle i z umieszczaniem zdjęć

 
galant  Dołączył: 12 Cze 2008
nie widać zdjęć
 
p_ttl
[Usunięty]
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Instrukcja jak pokazywać zdjęcia na forum http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=126776
 
Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
dzięki za pomoc, co prawda temat ten znalazłem wcześniej i nawet się zapoznałem, problemem była picasa i znalezienie nazwy pliku w kodzie, wybaczcie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie trzeba szukać w kodzie tylko starczy kliknąć prawym klawiszem na zdjęciu i wybrać "kopiuj adres obrazka" i do tego adresu dodać s800 przed nazwą pliku.
 
Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
no faktycznie, że łatwiej :-)

[ Dodano: 2009-10-30, 16:02 ]
to ja jeszcze wstawiam kilka z mojego pierwszego aparatu konica minolta dimage z3

6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13. a to pentaxem
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
2 ciekawe ale ja bym obrócił ujecie w inna stronę i szkoda że nie szerzej bo gałęzie strasznie poucinane

4. bardzo fajny pomysł, ale brakuje obróbki
 
Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
2. szerzej to mógłbym złapać inne drzewka, bo to nie było zupełnie wolno stojące, ale przyznam się, że to raczej spontaniczne było, a nie przemyślane
brak mi praktyki bym umiał zaplanować ujęcie i przewidzieć dokładnie efekty, zresztą człowiek zazwyczaj patrzy w swoje zdjęcie i nie wie co można by poprawić i dlatego potrzebna krytyka i spojrzenie z zewnątrz - za co bardzo dziękuję, bo już straciłem nadzieję, że ktoś zechce jakoś się do tych zdjęć odnieść, a prosić "napiszcie coś o moich zdjęciach, napiszcie" to trochę głupio :-)

4. pomysł? znowu trochę przypadek, zobaczyłem listek dyndający na pajęczynce i kręcący się na wietrze no i zrobiłem, pierwsze to tylko światło odbite od listka, a drugie to to
pewnie głupio się zapytam, ale o jaką obróbkę miałeś na myśli?
poziomy, kontrasty, kolorki, kadrowanie inne, czy coś więcej
bo znowu u mnie z tym tak, że ciężko o rozmyślne działanie, z obróbką raczej kombinuję, próbuję i jak się spodoba to zastawiam, ale żebym od razu miał pomysł co zrobić by było fajnie i ciekawie to też nie bardzo
to chyba ten brak praktyki i zmysłu artystycznego :-)
 

dern  Dołączył: 29 Paź 2009
Dla mnie najlepsze 4 i 8. 5 też fajne, ale troche nieostre
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
mi wpadły w oko 4 i 7 przy czym na czwartym zdjęciu szkoda centralnego kadrowania, ale bokeh piekny :-P
9 skądś kojarzę widziałem podobne zdjęcie :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
2 i 4 całkiem ciekawy materiał wyjściowy. :-B
Reszta hm.... mogłoby nie być.
Czekam na dalsze kadry....
 
Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
dern napisał/a:
5 też fajne, ale troche nieostre

no trochę nieostre, ale to jedno z pierwszych zdjęć, które zrobiłem lustrzanką i spodobały mi się kolorki jesienne i bokeh ładnie maskujący szary blok mieszkalny

jutokintomi napisał/a:
mi wpadły w oko 4 i 7 przy czym na czwartym zdjęciu szkoda centralnego kadrowania, ale bokeh piekny

4 to robione starą sigmą 70-210 zakupioną na allegro za 81+przesyłka
do tej pory nie wiem czy to dobry zakup, bo nie potrafię stwierdzić :mrgreen:
to zdjęcie akurat w cieniu drzew robione, ale przy słoneczku ostrym jakieś takie wszystko mało kontrastowe nim wychodzi, no i nie wiem czy to normalne, że w ustawieniu A w aparacie nie widzi przysłony ale cudne i szeroko omawiane w różnych wątkach "--" :-)

MacRayers napisał/a:
Czekam na dalsze kadry....

jak tylko coś w miarę przyzwoitego wedle własnej oceny urodzę to zamieszczę na pewno, tylko odkąd mam ten aparat nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ciekawe miejsca, sceny, sytuacje widzę zawsze jak go nie mam przy sobie :-)
no i może czas spróbować jakiejś szerszej perspektywy albo może ludzia jakiegoś sfotografować, ale to chyba trudniejsze, zobaczymy
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
jeśli faktycznie jesteś początkujący to rokujesz, nie powalasz ale rokujesz ;-)
 
Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
Artooro napisał/a:
jeśli faktycznie jesteś początkujący to rokujesz, nie powalasz ale rokujesz ;-)

dzięki, teraz będę czuł presję, stanę się nerwowy, ręce będą mi się trzęsły...
no dobra, samo dzięki :-)
zobaczymy co dalej
pierwsze koty za płoty, czekać aż przy następnych zdjęciach posypią się gromy bo na łaskawość dla "nowego" liczyć już nie będę mógł :->

[ Dodano: 2009-11-24, 15:57 ]
to znowu ja
kolejowe tym razem

14.


15.


16. dla odmiany kolorowe


[ Dodano: 2009-11-24, 20:53 ]
nie wiem czy dlatego, że pisałem pod sobą to pojawiło się to w edycji czy faktycznie dałem edycję i jeśli dałem edycję to czy pojawi się to na forum jako nieczytana część wątku

[ Dodano: 2009-11-25, 12:00 ]
17.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach