Demos  Dołączył: 11 Sty 2007
Witam wszystkich uzytkownikow forum
Mam na imie Marcin, pisze z okolic Koszalina od paru ( nastu) dni jestem posiadaczem K100D.
Kupilem na allegro obiektyw http://www.allegro.pl/ite...5_f_80_200.html
male pieniadze nie spodziewalem sie jakichs rewelacji lecz wyszedl zonk mocowanie nie pasuje do k100d, czy ktos na podstawie opisu aukcji i zdjec moglby pomoc i powiedziec jaki to rodzaj mocowania i dlaczego nie pasuje do k100d.

pozdrawiam Demos
K100D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Hm, dziwna sprawa, najwyraźniej gościu pomylił się w aukcji, jakby to było "mocowanie Pentax", to przynajmniej fizycznie powinno pasować...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zdjęcie mocowania jes wybitnie nieostre, zrób proszę zdjęcie to zobaczymy co to za cudo.
Czy to jest to samo? LINK
 

Demos  Dołączył: 11 Sty 2007
CZesc

YHY to ten sam obiektyw.
Teraz jestem w pracy i nie mam go pod reka ale po poludniu wrzuce zdjecie tego mocowania.


pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi Marcin
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ostatecznie, jeśli się okaże, że sprzęt ma mocowanie pasujące do uchwytów od deski klozetowej to możesz się nim pobawić rozkręcając :mrgreen: Zobaczymy jak wkleisz fotki.
 

Demos  Dołączył: 11 Sty 2007
CZesc

http://picasaweb.google.pl/boldor1000FR/Saitex

link do zdjęć obiektywu.

PZDR Marcin

PS.- Śrubokręciki już kupiłem :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Obejrzałem zdjęcia i czy to nie jest gwintowiec m42 z nakręconą przejściówką na jakiś bagnet? Na szkle jest coś co przypomina przełącznik auto/manual, jak w szkłach m42.

Jeśli wchodzi w puszkę Pentaksa, a nie da się zamocować/przekręcić, to może być bagnet Koniki.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, wlasnie chcialem to samo zaproponowac :mrgreen: Czyli sprobowac odkrecic ten bagnet - najpierw dokladnie mu sie przyjrzec spawdzic czy nie jest przykrecony jakas srubka do gwintu M42 Zakladajac ze ten gwint tam jest, bo jak nie to q*a .
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
IMHO jest nakręcony bagnecik. Nie bój się, złap dobrze i kręć jak rasową nakrętką rasowego słoika na ogórki. Szkło to szkło :mrgreen: Powinieneś mieć coś z tego szkła, coś więcej niż przycisk na biurko.
 

Demos  Dołączył: 11 Sty 2007
CZesc

Ja pierdziu jacy szybcy jestescie :-)

Odkrecilem i pod spodem ukazal sie plastikowy gwint M42 wiec cos z tego bedzie tylko wlasciwa przejsciowke trza zanabyc.

Zdjecia obiektywu i przejsciowki sa pod tym linkiem :

http://picasaweb.google.pl/boldor1000FR/Saitex2

PZDR Marcin

PS. -A jakby sie jeszcze dalo ustalic do czego to mocowanie to byloby fajnie,
Wchodzi w puszke ( tzn jak bylo skrecone razem i probowalem go zamocowac) ale
nie daje sie przekrecac
 

Demos  Dołączył: 11 Sty 2007
Czesc

Zadalem pytanie na pl.rec.foto i pl.rec.foto.cyfrowa
i udalo sie ustalic ze to przejsciowka z M42 na Y/C bo, ze dalo sie odkrecic od obiektywu to juz pisalem :-) .


PZDR Marcin
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Nic tylko nakręcać przejściówki na obiektywy m42 i sprzedawać jako inne mocowanie :-D .
 

Demos  Dołączył: 11 Sty 2007
CZesc

Hehe - raczej odwrotnie, wlasnie sprzedalem ten obiektyw na allegro jako M42 za dwukrotnie wyzsza cene niz kupilem :-) i zostala mi jeszcze przejsciowka .

PZDR Marcin

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach