noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
PiotrR napisał/a:
A po grzyba korekcja ekspozycji w aparacie, który nie ma trybów Tv ani Av, a tylko manual?

Wyjdę na jełopa ale co w Pentaxie oznacza Tv i Av?
PiotrR napisał/a:
(bo rozumiem, że K1000 masz na myśli, pisząc o lustrze, które jej nie ma)

Nie znam tych aparatów, w ogóle nie znam systemu dlatego pytam. Pisałem ogólnie.
Cytat
A co Ty masz zamiar nim robic poza zdjeciami, sledzie do namiotu wbijac?

Również :mrgreen:
Adampio napisał/a:
Do tego lepszy jest Zenit

Ale to dodatkowe obciążenie ;-)
Adampio napisał/a:
Chyba ze chcesz robic zdjecia w gorach a nie focic podczas wycieczek gorskich...

dokładnie, wespół z D7 :-D

Powiedzcie mi w czym K2 jest gorszy od ME Super, bo widzę że jakoś nie zdobył sobie Waszego uznania, tylko łaj? :-> No i dokopałem się do informacji, ze K2 nie ma podglądu wartości przysłony ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
noel napisał/a:
Wyjdę na jełopa ale co w Pentaxie oznacza Tv i Av?

Priorytet czasu, priorytet przyslony - ale to chyba nie tylko w Pentaksie ;-)

noel napisał/a:
Powiedzcie mi w czym K2 jest gorszy od ME Super


Po pierwsze jest duzo starszy. Po drugie jest chyba dwa razy wiekszy ;-) Poza tym, to rownie dobry aparat, chociaz zupelnie inna filozofia obslugi. A co do zalet gorskich, to bedzie dzialal bez baterii.

pzdr

dz.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Priorytet czasu, priorytet przyslony - ale to chyba nie tylko w Pentaksie

W mojej Lady mam P, A, S... dlatego spytałem :)
dzerry napisał/a:
Po pierwsze jest duzo starszy.

Zależy czy trafisz model z pierwszych czy ostatnich lat produkcji. Jak bedzie wyglądała sprawa ze światłomierzem?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
noel napisał/a:
No i dokopałem się do informacji, ze K2 nie ma podglądu wartości przysłony

MeSuper też w wizjerze wartości przysłony nie pokazuje. Jest tylko drabinka czasów migawki.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Jestem zdecydowany na K2, ale któryś z Szanownych już moją zaklepaną budę wygarnął :-(

Czekam na kolejną.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Spokojnie - jeszcze moze w tym tygodniu... :-D

Pzdr
Spinner
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Cytat
Spokojnie - jeszcze moze w tym tygodniu...

czekam z utęsknieniem :)
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Marcin, a dlaczego chcesz z metalowa migawka ? Z mojego doswiadczenia stare korpusy Pentaxa, a mialem wszystkie te omawiane, z metalowa migawka potwornie kopia. Proponowalbym Ci albo ze szmaciana, albo Pentaxa Super A (Program A czy jakos tak w wrsji amerykanskiej, pisze z glowy). Chyba ze bedziesz uzywal tyko czasow krotszych od 1/30 (albo statyw przy dluzszych) to wtedy inna sprawa. Super A to konstrukcja nowoczesniejsza i ma lepiej wytlumiony mechanizm lustra i klapniecie migawki.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
K2 ma wstępne podnoszenie lustra, a migawka jest przyjemna.
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Ze wstepnego podnoszenia lustra mozna korzystac tylko na statywie, wiec to nie jest dobry argument, ale zgadzam sie, ze migawka w K2 jest przyjemniejsza niz np w ME Super, bo K2 jest ciezszy.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Ja używam statywu nawet przy 1/60 :-) Szmaciana migawka jakoś mi nie leżała w X-700, pewnie i tutaj byłoby podobnie dlatego dmucham na zimne. Za K2 przemawia waga, ja poprostu lubię czuć, że coś trzymam.
Czy w K2 kłapnięcie lustra jest aż tak odczuwalne? No bo jakby co to jest jeszcze Spotmatic i ME Super. No i ostatnia kwestia, czy biorąc pod uwagę wiek nie będzie problmeó ze światłomierzem?

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Czy w K2 kłapnięcie lustra jest aż tak odczuwalne?
nie! Jest normalne, w każdym razie "upadek" lustra nie powoduje wstrząsu rąk, czy czegoś podobnego. :mrgreen:
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Jesli uzywasz statywu to OK. ME Super kopie niemilosiernie, mialem ok. 5-ciu egzemplarzy i wszystkie takie byly.
Ze swiatlomierzem nie powinienes miec problemow. Ewntualnie potrzebna bedzie tylko regulacja.
Co do klapniecia K2 - stwierdzenie bardzo/malo jest wzgledne, nie sugeruj sie moja jedna opinia, niech moze sie wypowiedza inni, ktorzy zrobili nim wiecej zdjec niz ja.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Wybrałem K2, właściwie teraz tylko szukam potwierdzenia czy słusznie. Póki co wszystko przemawia za nim :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
noel, już nie szukaj. K2 do gór pasuje bardziej niż ME, popatrz na sama nazwę :-P
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
tref, czekam na budę, podobno za jakiś tydzień będę miał :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
chodziło mi o to, żebyś już potwierdzenia słuszności decyzji nie szukał :mrgreen: Będziesz zadowolony jak tylko dostaniesz.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
tref napisał/a:
Będziesz zadowolony jak tylko dostaniesz.

Ja myślę ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Planistigmat napisał/a:
Jesli uzywasz statywu to OK. ME Super kopie niemilosiernie...

Kopie, kopie, ale tylko przy powrocie. Daj czas "B" i wciścij spust migawki. Lustro delikatnie klapnie i już. Za to przy powrocie faktycznie trzęsie. No ale to nie Olek z serii OM :-)

BTW miałem kiedyś Ricoha KR5 SuperII. Ten to dopiero kopał przy powrocie lustra!!! Nic się z tym nie może równać :mrgreen:

--
Pozdrawiam,
Paweł
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Planistigmat napisał/a:
Pentaxa Super A (Program A czy jakos tak w wrsji amerykanskiej

"Super A", to w wersji am. "Super Program". Program A to inna puszka.

BTW W góry też wybrałbym K2. Mimo wagi jest bardziej mechaniczny, a zatem bardziej niezawodny. Niestety w porównaniu do ME Super jest rzadszy, więc też droższy.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach