noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Waga znowu nie taka kosmiczna, niewiele tylko cieższy od pozostałych (680 do 450).
Waży mniej niż moja była Sigma 24-70EX. Zapinając do niego Tessara będzie miodzio, mam nadzieję :-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Mnie tam z cięższa puszką lepiej się pracuje znacznie.
Tak btw to cześć Noel, cześć Plani
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Planistigmat napisał/a:
ME Super kopie niemilosiernie, mialem ok. 5-ciu egzemplarzy i wszystkie takie byly.


Kompletnie sie z tym nie zgadzam... :shock: Pstrykales na sucho czy fociles :?: No i jak mozna powiedziec, ze Super A ma bardziej wytlumione lustro od MESuper to juz wogole nie wiem... :shock: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
emigrant napisał/a:

"Super A", to w wersji am. "Super Programm". Program A to inna puszka.


Dzieki, wlasnie cos mi tu nie pasowalo, pamietalem ze am. wers. ma dwa slowa w nazwie.

Spinner napisał/a:
Planistigmat napisał/a:
ME Super kopie niemilosiernie, mialem ok. 5-ciu egzemplarzy i wszystkie takie byly.


Kompletnie się z tym nie zgadzam... :shock: Pstrykales na sucho czy fociles :?:


ME Super focilem 3-ma egzemplarzami, pozostalymi dwoma tylko pstrykalem, juz nie chcialo mi sie nimi focic. ponizej czasu 1/30 mialem nieostre zdjecia.

Spinner napisał/a:

No i jak mozna powiedziec, ze Super A ma bardziej wytlumione lustro od MESuper to juz wogole nie wiem... :shock: :mrgreen:

To sa aparaty, ktore bardziej kopia niz ME Super ? :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Planistigmat napisał/a:
ME Super focilem 3-ma egzemplarzami, pozostalymi dwoma tylko pstrykalem, juz nie chcialo mi się nimi focic. ponizej czasu 1/30 mialem nieostre zdjecia.


Proponuje odstawic kawe i poszukac spokojniejszej pracy - za duzo stresu :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Spinner napisał/a:

Proponuje odstawic kawe i poszukac spokojniejszej pracy - za duzo stresu :?: :mrgreen:

Ale ja nie pijam kawy, a prace mam od jakiegos czasu b spokojna, na tyle, ze moge odpowiadac na Twoje pytania na gg dotyczace manuali. :mrgreen:
Dobra, dobra, wiem moge tez strzelic sobie kielicha, coby sie lapki nie trzesly. ;-)

Ale tak powaznie to starsze konstrukcje bardziej klapaly. Nowsze jak np Conatx 167, ktorego wlasnie zakupiles, byly lepiej wytlumione. A ME Super jest sliczny, taki malutki i tak ladnie wykonany, ma taki duzy obraz w wizjerze, zeby tylko nie to klapanie i zeby jeszcze mial podglad GO.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Planistigmat napisał/a:
A ME Super jest sliczny, taki malutki i tak ladnie wykonany, ma taki duzy obraz w wizjerze, zeby tylko nie to klapanie i zeby jeszcze mial podglad GO.
czytam - chcesz MX'a? :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Planistigmat napisał/a:
Ale ja nie pijam kawy, a prace mam od jakiegos czasu b spokojna, na tyle, ze moge odpowiadac na Twoje pytania na gg dotyczace manuali.


No, ja mysle, ze gadanie ze mna powoduje drzenie nerwowe rak... :-P

Planistigmat napisał/a:
ME Super jest sliczny, taki malutki i tak ladnie wykonany, ma taki duzy obraz w wizjerze,


Noooo... widzisz... dobrze mowisz... to po tym kielichu Ci sie rozjasnilo :?: :mrgreen:

tref napisał/a:
czytam - chcesz MX'a?


Gdzie tam - "awtomat" musi byc... :-P

Pzdr
Spinner
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Spinner napisał/a:

No, ja mysle, ze gadanie ze mna powoduje drzenie nerwowe rak... :-P

I vice versa, w koncu kto za moja namowa kupil Canona A-1 z 1.4/50 SSC ? Wojtek, ja sie pol godziny smialem z wiadomosci, ktora zostawiles mi na komorce. ;-)

Spinner napisał/a:

Noooo... widzisz... dobrze mowisz... to po tym kielichu Ci się rozjasnilo :?: :mrgreen:

A komu by sie nie rozjasnilo? ;-)

Spinner napisał/a:

tref napisał/a:
czytam - chcesz MX'a?

Gdzie tam - "awtomat" musi byc... :-P

Tak, tak, wujek Spinner zna mnie dobrze, musi byc preselekcja przyslony.
I jeszcze jedno ja jestem lewooczny, a MX ma chyba wlaczanie swiatlomierza za pomoca lekkiego odciagniecia dzwigni naciagu, ale juz dokladnie nie pamietam, tyle bylo tych manuali.

No, atmosfera jest tu swietna. Mam nadzieje, ze mnie z PPD nie wyrzucicie jak przyjade. ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Planistigmat napisał/a:
I vice versa, w koncu kto za moja namowa kupil Canona A-1 z 1.4/50 SSC ? Wojtek, ja się pol godziny smialem z wiadomosci, ktora zostawiles mi na komorce.


Chlopie - kaca moralnego mam do dzisiaj :mrgreen: Jeszcze nie doszedl tak BTW - ale mam sentyment z mlodosci do tego modelu - ciekawy jestem jak po latach go ocenie... :lol:

Planistigmat napisał/a:
A komu by się nie rozjasnilo?


O wlasnie - ide sobie drinka zmieszam - przywioze na PPD jakis wyrob naszego Polmosu do sprobowania :-P

Planistigmat napisał/a:
I jeszcze jedno ja jestem lewooczny, a MX ma chyba wlaczanie swiatlomierza za pomoca lekkiego odciagniecia dzwigni naciagu, ale juz dokladnie nie pamietam, tyle bylo tych manuali.


Nie - swiatlomierz dziala bez odciagania dzwigienki do pozycji roboczej. Tez jestem lewooczny ;-) i takie rozwiazanie z odchylaniem dzwigni dla mnie dyskwalifikuje manuala - niestety m.in. z tego powodu zrezygnowalem z pieeeeknych czarnych FE i FE-2... :-(

Planistigmat napisał/a:
, atmosfera jest tu swietna. Mam nadzieje, ze mnie z PPD nie wyrzucicie jak przyjade.


Przyjedz, przyjedz - przeciez nie bedziemy robic swoim kocowy... :mrgreen: :lol:

Pzdr
Spinner

P.S. Jeeeeesu - jestesmy na tym forum krolami OT :-P
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
No, ja mysle, ze gadanie ze mna powoduje drzenie nerwowe rak...

Nerwowe drżenie rąk, ślinotok i inne niepokojące objawy powoduje samo czytanie Twojej stopki :-P :shock:
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
Planistigmat napisał/a:
I vice versa, w koncu kto za moja namowa kupil Canona A-1 z 1.4/50 SSC ? Wojtek, ja się pol godziny smialem z wiadomosci, ktora zostawiles mi na komorce.


Chlopie - kaca moralnego mam do dzisiaj :mrgreen: Jeszcze nie doszedl tak BTW - ale mam sentyment z mlodosci do tego modelu - ciekawy jestem jak po latach go ocenie... :lol:

Glos miales taki jakbys wyglaszal mowe zalobna na swoim wlasnym pogrzebie. ;-)
A tak na serio to nie jestem przywiazany do napisu na pryzmacie, po prostu lubie dobre manuale. Nie przepadam za reszta amatorskich Canonow, bo nie odpowiada mi preselekcja czasu, ktorej Canon trzymal sie jak pijany sciany pomimo, ze Nikon, Minolta, Pentax, Yashica juz dawno wybrali preselekcje przyslony. Ale A-1 ke uwazam za najlepszy manual amatorski. Nie chcialbym wywolac tu sporu co bylo lepsze A-1, ME Super, XD-7, a moze FA. Po pond 15 latach siedzenia na gieldzie foto w Warszawie mialem je wszystkie i chcialem sie tylko podzielic swoja opinia, a nie odgrzewac dyskusje sprzetowe sprzed 30 lat. :-)
Dlatego tez ciekawy jestem czy podzielisz moja opinie, pomimo tego strasznego napisu nad obiektywem. ;-)



Spinner napisał/a:

Przyjedz, przyjedz - przeciez nie bedziemy robic swoim kocowy... :mrgreen: :lol:

O wlasnie - ide sobie drinka zmieszam - przywioze na PPD jakis wyrob naszego Polmosu do sprobowania :-P

No teraz to juz napewno przyjade. Obiecales flaszke to nie moglbym przepuscic takiej okazji. ;-)



Spinner napisał/a:

P.S. Jeeeeesu - jestesmy na tym forum krolami OT :-P

Ale jak milo sie robi z takimi OT, zupelnie jak kiedys na KKMie. :-D
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Planistigmat napisał/a:
Dlatego tez ciekawy jestem czy podzielisz moja opinie, pomimo tego strasznego napisu nad obiektywem.


Heh - wiesz - najbardziej to ja sie boje, ze mi sie spodoba... :shock: :-P

Planistigmat napisał/a:
No teraz to juz napewno przyjade. Obiecales flaszke to nie moglbym przepuscic takiej okazji.


Ech - widac, ze "swoj chlop"... :mrgreen: Ciekawe czy Grzesiek z Bieszczad przywiezie sliwowice lacka - jak mi bozia mila: zle lyknalem i 10minut swiata nie widzialem kaszlac i lzawiac... :shock: :oops:

Pzdr
Spinner :mrgreen:
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Spinner napisał/a:

Heh - wiesz - najbardziej to ja się boje, ze mi się spodoba... :shock: :-P

Nie ma sily zeby Ci sie nie spodobal. Cierpimy na te sama chorobe. ;-)
Wyobraz sobie Pentaxa ME Super, troche go powiekszasz, dodajesz podglad GO, dodajesz pamiec pomiaru, dodajesz preselekcje czasu i program (to jakbys drugiej polowce mial dawac do robienia zdjec ;-) ), wytlumiasz lepiej klapniecie, poprawiasz odczyt parametrow ekspozycji (czas i przyslona) w wizjerze poprzez cyfrowy wyswietlacz pod obrazem obserwowanym na matowce, dodajesz blokady wszystkich koleczek poprzez dodanie guziczkow umozliwiajace krecenie nimi tylko przy wcisnietych tych guziczkach, zmieniasz migawke na szmaciana przez co tracisz 1 przyslone na synchronizacji z blyskiem i otrzymujesz Canona A-1. Do tego mozesz kupic obiektywy SSC, cale metalowe, zero plastiku, jak seria K w Pentaxie. Mozesz sobie zamowic np 1.2/85 SSC. Kurcze czy Wy mnie nie zbanujecie za chwile za sianie fermentu na forum ? ;-)

Spinner napisał/a:

Planistigmat napisał/a:
No teraz to juz napewno przyjade. Obiecales flaszke to nie moglbym przepuscic takiej okazji.


Ech - widac, ze "swoj chlop"... :mrgreen: Ciekawe czy Grzesiek z Bieszczad przywiezie sliwowice lacka - jak mi bozia mila: zle lyknalem i 10minut swiata nie widzialem kaszlac i lzawiac... :shock: :oops:

Tu na forum sami "swojacy".
To napewno dlatego ze wpadla Ci nie w ta dziurke co trzeba. Sokiem pomaranczowym tez mozna sie tak zadlawic. ;-)
Jak to sie ladnie mowi: "Pacierza i kielicha nie odmawiam." :mrgreen:
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
50/1.4 SSC ma 1 plastikowy element. To gdzie dajesz palce na pierścieniu ostrzenia ma kawałek z plastiku. Ale jakiegoś takiego bardzo porządnego :mrgreen:

Tak pozatym to ma bardzo upierdwliwa budowe ktróej jeszcze nie pojołem :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Planistigmat napisał/a:
Kurcze czy Wy mnie nie zbanujecie za chwile za sianie fermentu na forum ? ;-)


Nieee...w koncu to stary sprzecior - inna sprawa jakbys tutaj wychwalal 400D... :mrgreen: a, ze tekst byl hmmm... mocno denerwujacy to inna rzecz - tym bardziej nie moge sie doczekac... :-P

Pzdr
Spinner
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Ja też. Twojego zdania
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
Planistigmat napisał/a:
Kurcze czy Wy mnie nie zbanujecie za chwile za sianie fermentu na forum ? ;-)


Nieee...w koncu to stary sprzecior - inna sprawa jakbys tutaj wychwalal 400D... :mrgreen: a, ze tekst byl hmmm... mocno denerwujacy to inna rzecz - tym bardziej nie moge się doczekac... :-P

Pzdr
Spinner

Dobrze, ze na tym forum obowiazuje "anmestia systemowa" dotyczaca czasow sprzed ery AF ;-)
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Plastik-fanfastik, to ja wolę manualnego Taka 50/1.4 :-D

[ Dodano: 2007-02-13, 16:12 ]
już mam! już mam! już mam!





coś wspaniałego :-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
noel napisał/a:
Plastik-fanfastik, to ja wolę manualnego Taka 50/1.4 :-D

[ Dodano: 2007-02-13, 16:12 ]
już mam! już mam! już mam!





coś wspaniałego :-)


K2 :?: Bo ja wciaż czekam na KX :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach