halabuz  Dołączył: 20 Lip 2009
Otwieranie K100d super - problem
Witam wszystkich.

Moja kochana lustrzanka ostatnio zleciała ze sporej wysokości na ziemię, poszedł tylni wyświetlacz (pęknięcie). Dzwonie do serwisu, a pan mówi że 600 zł minimum...
Poszukałem więc na allegro i za 300 kupiłem nieczynne k100d (NIE super), ale ze sprawnym wyświetlaczem. No i tu się zaczynają schody... K100d udało mi się rozebrać bez problemu i wyciągnąć wyświetlacz. Ale gdy odkręciłem wszystkie śrubki w k100d super i ściągnąłem górną i dolną część obudowy, okazało się że tył nie chce się ruszyć! Czyżby był tam dodatkowy zatrzask?Albo śrubka, której nie ma w k100d? Czy ktokolwiek jest mi w stanie pomóc???Nie uśmiecha mi się wydać 600 zł na serwis w którym tylko wymienią mi wyświetlacz...:/
 

krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
A odkręciłeś na bank wszystkie śrubki? Z tego co wiem to dwie są ukryte pod okleiną z lewej strony (przynajmniej w K10 tak jest), okleina dość łatwo odchodzi i potem można bez problemów ją przykleić i nic nie powinno się samo odklejać. Nie jestem pewien ale w K100 jest chyba jeszcze jedna śrubka pod wieczkiem zabezpieczającym gniazda z lewej strony.

Acha, na forum pewnie już było kilka zdjęć rozkręconej K100, na sieci jak dobrze poszukasz to też znajdziesz, powodzenia. Sama wymiana wyświetlacza to pikuś. Ja w K10 wymieniałem slot kart SD i szczerze to był dla mnie lekki harcore bo musiałem dostać się pod płytę główną aparatu, a to nie jest takie proste. U mnie operacja zakończyła się sukcesem.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Tutaj moje zdjęcia z rozbiórki, a ktoś inny popełnił bardzo ładny opis rozkręcania krok po kroku. Poszukaj w dziale "Złota rączka".

http://picasaweb.google.pl/pawel79w/PentaxK110D#
 
halabuz  Dołączył: 20 Lip 2009
Witam!

W końcu się udało! Okazało się, że otwieranie K100d i K100d super wygląda dokładnie tak samo. Z mojego doświadczenia wynikło, że nie można zapomnieć o wyjęciu karty SD przed otwieraniem aparatu :-P . Cała operacja przebiegła szybko i pomyślnie - wyświetlacz wymieniony, przy okazji wyczyściłem korpus z piasku i oczyściłem porysowany wizjer (opisana na forum metoda ze spirytusem salicylowym). Jeśli ma ktoś pytania, nie krępujcie się.
pozdrawiam
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
halabuz,
Czy masz jakieś zdjęcia? Jak coś, to je wrzuć. Przydadzą się komuś w przyszłosci.
A i wątek przydałoby się scalić z poprzednim(i).
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
halabuz napisał/a:
wyświetlacz wymieniony

a czy wypłaciłeś już sobie 600 zł ? :-)
Jeśli nie to masz moralne prawo kupić coś sobie za zaoszczędzoną kwotę !

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach